Na projektu Dispatch se pracovalo více než pět let. Cílem nebylo pouze poupravit některé z existujících lyží v kolekci, opatřit je novou grafikou a začít jim říkat freetouringové – ale tak jak je to u K2 zvykem, od samého začátku chtěli vývojáři představit lyže, postavené od nuly na nejmodernějších materiálech a technologiích. Mezi nové standardy patří vyrábět lyže ekologicky šetrnějším způsobem, K2 se ale rozhodla, že vyrobí lyže k životnímu prostředí zodpovědnější než všechny ostatní na trhu.

Karbon ne, flax ano

Proto byl karbon nahrazen lněnými vlákny, která dávají lyžím skvělou směrovou stabilitu a jedinečnou plynulost při jízdě. Len navíc při svém růstu pohlcuje CO2 a jeho uhlíková stopa je tak ve srovnání s karbonem zanedbatelná.

Revoluční skluznice Steadfast Base

Namísto sintrovaných skluznic jsou u lyží Dispatch použity skluznice Steadfast Base, které jsou postaveny na zcela rozdílné bázi než obvyklá UHMWPE. Steadfast skluznice obsahují více mikrokapes, které jsou schopné pojmout vosk – dochází tak k lepšímu nasycení, tím pádem i k lepší skluznosti lyže. Navíc – díky delší struktuře molekulárního řetězce polymeru – vydrží vosk na skluznici až 9x déle, než je tomu u klasických skluznic. Energetická náročnost výroby Steadfast skluznic je navíc o 30% nižší než u stávajících skluznic.

Další paleta novinek

Dispatch v sobě skrývají celodřevěná jádra z paulovnie – ta propůjčují lyžím živost, energetičnost, ale také skvělou tuhost v poměru k hmotnosti.
Novým funkčním prvkem jsou tlumicí podložky pod vázáním Vibradet. Nejenom že snižují vibrace, které se přenášejí z lyží na lyžaře, zároveň poskytují odpružení při skocích a zlepšují celkovou ovladatelnost. Hex-Beam je zase název pro zcela nové titanalové výztuhy, které přenášejí energii od montážních bodů vázání do špiček a patek lyží. Tímto způsobem se dosahuje celkově lepšího odpružení a směrové stability, aniž by se snižovala kvalita přenosu síly ve strmém a hlubokém terénu. Lyže jsou nabízeny v šířkách 101, 110 a 120 mm.

Nejen lyže

Kromě lyží ale kolekce Dispatch zahrnuje i zcela nové freetouringové boty – jak v pánské, tak v dámské verzi. Ty váží v průměru 1 469 g, nabízejí skvělý rozsah pohybu v rozmezí 60 stupňů a flexe 105 a 115 u dámských, resp. 110, 120 a 130 u pánských modelů. Top model Dispatch Pro je vybaven vnitřními botičkami se stahováním BOA, jež zajišťuje perfektní usazení a skvělý přenos sil. Bootboardy uvnitř bot jsou individuálně tvarovatelné a mají strukturu včelích pláství Honeycomb, která zlepšuje tepelný komfort a brání promrzání nohou. Skelety i vnitřní botičky jsou samozřejmě tepelně tvarovatelné. Podrážky Vibram jsou vyrobené na míru pro K2, vynikají perfektní přilnavostí a jsou kompatibilní s mačkami.

Pokud hledáte výkonné freetouringové boty, určitě byste měli věnovat kolekci K2 zvýšenou pozornost.


www.skialpshop.cz