Originální lavinové batohy Float, které využívají pro naplnění airbagu stlačený vzduch, byly navrženy tak, aby byly lehké, cenově dostupné a snadno použitelné. V Severní Americe jde o nejprodávanější lavinové batohy vůbec. Od sezóny 2022/23 je budou doplňovat i zcela nové batohy Float E2, které k nafouknutí airbagu používají kompresor. Ten nabízí mnoho výhod: lze jej opakovaně odpalovat, má praktické indikátory stavu batohy a baterií, snadno se dobíjí přes USB-C, mnohem pohodlněji se s ním cestuje letecky…

Možnost s batohem opakovaně nacvičovat jeho aktivaci je bezpochyby jedním z největších benefitů, který potvrdí všichni, kdo se u něčeho takového naskytli.


Jednotka nejmodernějšího systému lavinových batohů Alpride E2


Všechny batohy Float E2 jsou vybavené novými superkapacitory Alpride, které dokáží uloženou energii velmi rychle předat výkonnému kompresoru, jenž během cca 3 vteřin nafoukne airbag o objemu 162 litrů. Výhodou superkapacitorů je fakt, že elektrickou energii ukládají a uvolňují na základě elektromagnetických jevů, nikoli těch chemických, jako je tomu u klasických dobíjecích baterií. Díky tomu je výkon superkapacitoru mnohem spolehlivější, a to i při nízkých teplotách, a uložená energie se uvolňuje rychleji, než je zvykem u standardních zdrojů.

Nový systém Alpride E2 je o 40 % menší a o 25 % lehčí než starší Alpride E1 se 150litrovým airbagem. Stejně jako E1 má i E2 schválení TSA pro bezproblémové cestování letadlem.


Do kapsy na termosku dosáhnete, aniž byste museli sundávat batoh


Zatímco systém E2 usnadňuje cestování vzduchem, inovativní boční zip, kterým se dá batoh snadno celý otevřít, zase usnadňuje život v terénu. Boční kapsy zjednoduší přístup např. k termosce s pitím, a to dokonce bez potřeby zastavování a sundávání batohu ze zad. Robustní materiály, kompatibilita s vysílačkou BC Link a spousta kapes na lavinovou výbavu či doplňky jsou u BCA samozřejmým bonusem.

Batohy se vyrábějí v objemech 25 a 35 litrů, dvou délkách zad a třech barevných provedeních.