Dětská kolekce Dynafit Youngstar nabízí vybavení pro děti doslova od hlavy k patě. Jednak samozřejmě: lyže, boty a vázání ve velikostech a s hmotností, která udělá dětem ze skialpu stejný zážitek, jakým je pro vás. A pak funkční kolekci stylového oblečení, opět navrženého tak, aby s ním měli jak děti, tak jejich rodiče co nejméně starostí.

Středobodem řady Youngstar jsou lyžařské boty speciálně přizpůsobené anatomii dorůstajících skialpinistů a skialpinistek. Jejich jednoduché ovládání si děti zamilují a dostupnost od velikosti 21,5 cm zaručuje, že by vaše trable s hledáním vhodné výbavy měly vzít definitivně za své. Novinka přináší nejen přirozený pohyb chůze do kopce, ale především ušetří mnoho energie díky své senzačně nízké hmotnosti 930 gramů. V kombinaci se setem lyží (dostupné v délkách od 120 cm), pásy POMOCA a prvním dětským bezpečnostním vázáním s piny Rotation 7 (nastavitelné od 2,5 do 7 DIN) se celková hmotnost dětské výbavy dostává mírně nad 2,5 kg.

Skialp musí děti bavit

Skoro stejně důležité jako výbava je i způsob, jakým skialp dětem představíte. Na vývoji kolekce Dynafitu se osobně podílel generální ředitel Dynafitu Benedikt Böhm, který je trojnásobný otec a jako vášnivý skialpinista samozřejmě má s motivací dětí k tomuto sportu mnoho zkušeností. Sestavil proto několik tipů, na které byste v začátcích měli myslet. První věc: pro začátek nepřehánět a zvolit přiměřenou náročnost a délku túry. Počkat si na dobré počasí a na to, až si děti budou na lyžích opravdu jisté. Motivace je cesta k úspěchu a není nic lepšího než odměna v podobně dobré svačiny či palačinek na horské chatě. Zpestřit túru třeba vyhlídkou a trénovat po cestě techniku, „aby nebyla nuda“. Lavina hrou aneb trénink hledání „pípáku“ v batohu se sladkostmi bude pro děti zábavný i přínosný. Držet se pravidla čím více dětí, tím lépe, samy se zabaví! A v neposlední řadě investovat do padnoucího vybavení vhodného pro děti!


Kde koupit Dynafit?

Skialpovou kolekci Dynafitu můžete pořídit ve třech desítkách prodejen v Česku a na Slovensku, stejně jako na oficiálním webu dynafit.com. Společnost si zakládá na výběru svých partnerů. Vždy jde o obchody se špičkovým zákaznickým servisem a zkušeným personálem. Jednoduše jde říct, že kde mají Dynafit, tam skialpu rozumí.
Doporučení prodejci:


Rock Point

Praha Letňany, Brno, Plzeň, Olomouc, Ostrava a Špindlerův Mlýn

Širokou kolekci Dynafitu včetně možnosti zapůjčení testovacích párů hledejte na pobočkách sítě Rock Point. Vybírejte obchody označené jako Skialpová Centra.

www.rockpoint.czSachasport

Ostrava

Takzvaně na jistotu si pro Dynafit můžete jít do ostravské prodejny Sachasport. V této části Česka je prodejna Jiřího Sachy vyhlášenou adresou, kde rozhodně budete spokojeni.

www.sachasport.czKoloshop

Praha, Teplice

Přesto, že se to dle názvu nemusí zdát, širokou nabídku kolekce Dynafit a skialpinismu holdující personál potkáte i v obou pobočkách Koloshopu.

www.koloshop.czEnzian Mountain Shop & Bar

Pec pod Sněžkou

Již druhou sezónu je možné zajít si pro Dynafit také do značkové speciálky Salewa&Dynafit v Peci pod Sněžkou.

www.enzian.cz