Nové kompatibilní boty Pioneer Vital koncentrují vedle nového systému i další široké poznatky slovinského výrobce – ten se totiž zaměřuje zdaleka nejen na běžkařskou obuv, ale i právě na pohorky a jejich všelijaké specifické aplikace, jako jsou boty na lov atp. Pioneer Vital jsou boty pro maximální výkon se skvělou stabilitou, ale i vysokou mírou pohodlí. Jako materiál svrchní části byla pro svůj klasický vzhled, odolnost a hydrofobní vlastnosti vybrána přírodní kůže. Ta je doplněna pevnými textilními materiály a ve výsledku se jedná v kategorii backcountry o jednu z nejlehčích bot na trhu. Součástí podšívky je membrána Alpitex, která tvoří druhou linii obrany proti průchodu vlhkosti neboli garantuje sucho (a teplo) v botě. Konstrukce svršku nese tři ohybové zóny, aby bota podporovala nohu v pohybu a zároveň poskytovala potřebnou oporu. K pohodlí přispívá i tvarovaný jazyk.


Součástí celého setu jsou lyže s parametry 80–50–69 mm, protiskluzovou úpravou stoupací komory, hranami po celé své délce a v přírodním dřevěném dekoru. Alpina není velký výrobce lyží, o to je překvapivější, jak se lyže povedly – od amerického serveru telemarktalk.com získaly ocenění Editor‘s Choice, jehož důvod vystihuje třeba tento komentář: „Velmi překvapivé tyto malé pionýry. Na chůzi jsou rychlejší než ostatní a mají perfektní protiskluzovou strukturu, která je schopna garantovat skvělý skluz a výbornou drživost při odrazu za všech podmínek. A jakmile napadne pár centimetrů nového sněhu, je z nich také skvělá sjezdová lyže do prašanu!“
Vázání Rottefella Xplore je novým zjevením v oblasti backcountry. Pohodlné, lehké, s možností zvýšení paty při výstupech, bezpečnější a zábavnější při sjezdech, snadné a přirozené ve stopě. Standard, který nabízí široký přesah mezi běžeckým lyžováním a skialpem a přináší zážitky z obou těchto světů.