Skiareál Paseky najdete v malebné horské obci Paseky nad Jizerou, se kterou se pojí jak lyžařská tak krkonošská historie. “Paseky jsou jedna z mála obcí v Krkonoších, která si zachovala tradiční ráz. V podstatě lyžujete mezi roubenými chalupami a staveními, kterých u nás najdete rozeseto po kopcích na 150. Do dvou takových si dokonce můžete zajít na oběd. Místní tradice lyžování sahá hluboko do minulosti, kdy lyže byly využívány k přepravě do školy i do práce. Komerční lyžování bude mít příští sezónu již 50. leté výročí.” vypráví Petra Lubíková ze Skiareálu Paseky.

Široké pláně s celodenním sluncem

Rodinný skiareál se nachází na rozmezí západních Krkonoš a Jizerských hor necelou hodinku od Liberce. Modré a červené sjezdovky se rozkládají na rozlehlých jižních a opravdu velkoryse širokých pláních s celodenním sluncem. Modré sjezdovky zaujímají více jak polovinu délky všech sjezdovek, mezi ty nejdelší patří 1600 m dlouhá Prdecká magistrála a 1 350 m dlouhá Superturistická. Nejdelší zasněžovanou sjezdovkou je Víťova - 1 250 m, interně označována jako modro-červená. Na svah lyžaře pohodlně dopraví 2 čtyřsedačkové lanové dráhy u kterých přímo také zdarma zaparkujete. Děti a začátečníci mají k dispozici 2 lyžařské vleky a 2 pohyblivé pásy. Nově se letos můžete vyfotit v unikátním otočném fotopointu, který najdete na horním přejezdu mezi lanovkami.

Výhodné ceny pro rodiny s dětmi

Pro rodiny s dětmi nabízí skiareál rodinné skipasy ve formě: 2 dospělí + 2 děti za cenu 1 770 Kč na eshopu nebo 1 950,- na kase a 2 dospělí + 1 dítě za cenu 1 520 Kč na eshopu nebo 1 670 Kč na kase. Celodenní jízdenku pořídíte za 660 Kč / dospělí na eshopu nebo 730 Kč na kase. V letošní sezóně jsou nově v nabídce společné jízdenky, které platí jak ve skiareálu Paseky tak v pár kilometrů vzdáleném skiareálu U Čápa. V rámci 4-, 5- a 6denních jízdenek mohou lyžaři využít také večerní lyžování v obou areálech.

Do Pasek na běžky?

Od horních stanic lanovek se můžete vydat na krásné běžkařské okruhy. V okolí se nachází zhruba 40km upravovaných lyžařských běžeckých tras, vedou okolo Bílé Skály a k nejkrásnější rozhledně Jizerských hor ke Štěpánce. Okruhy navazují na „Krkonošskou lyžařskou cestu", která protíná celé Krkonoše a na druhé straně na „Jizerskohorskou magistrálu".

Přijeďte pobejt do Pasek!

www.skipaseky.cz

eshop.skipaseky.cz