Abstraktní obraz? Raději lyže.

romě toho, že po Benchetlerovi lyže nesou název, mají také jeho originální podpis v podobě akrylového abstraktního obrazu – posloužily Chrisovi jako obrovské plátno, a tak každý model svůj charakter vyjadřuje nejen jízdními vlastnostmi a tvarovým předurčením, ale také nápaditým designem, do kterého Chris otiskl možná svou představu o dokonalé jízdě, nebo svůj vlastní nejniternější zážitek? Jak to u abstraktního umění bývá, nevíme, co chtěl autor vyjádřit, a tak neexistují hranice, které by omezovaly naši představivost – stejně jako neexistují hranice pro jízdu na lyžích Bent.

Bent Chetler 120

Nejširší a nejvýraznější lyže v kolekci vyhrála také nejvíce významných ocenění. Bent Chetler 120 navrhl Chris pro bezstarostné brázdění nadýchanými sněhovými polštáři a proplouvání jakýmkoliv hustě zasněženým terénem. Na tvaru a konstrukci pracoval od roku 2008, takže každý tvar, každý rocker i výztuha je na milimetr přesně vyladěna tak, aby odpovídala potřebám big mountain terénů.

Bent 110

Sjet jakoukoliv linii zlehka a agilněji – to umožňuje hubenější a lehčí bratříček předchozí lyže. Zvlášť v evropských horách, kde padá spíš hutnější sníh, po většinu dní bohatě stačí vztlak, který poskytuje plocha této lyže, jež má jinak velmi podobné jízdní vlastnosti jako Bent Chetler 120, ale je o něco obratnější a lehčí.

Bent 100

Magickou stovku lze použít téměř všude a v jakýkoliv den. Tvarově se blíží all-mountain modelům, ale srdce má stále ryze freeridové, jen je obzvlášť odlehčená a vhodná i pro náročnější triky v parku, které se 120 mm pod patou jen tak zvládnout nelze. Jde o nejuniverzálnější lyži v kolekci, která nezklame ani v čerstvém hlubokém, ani na umrzlém sněhu – i v proměnlivých podmínkách ctí charakter jezdce a umožňuje rychle reagovat na změnu sněhového podkladu.

Bent 90

Přechod mezi big mountain terénem a triky v parku vyžaduje užší lyži, Bent 90 stále ještě zvládne hluboký sníh, dobře se zařízne na sjezdovce, ale nejkomfortněji jí bude v parku na nohách progresivního skokana. Hrany jsou speciálně vyztuženy, aby odolaly i dlouhým slidům na railech.

Bent 85

Nejužší člen rodiny Bent se nejlépe cítí v parku nebo v terénu, kde zkušenosti z parku aplikujete. Ani na tvrdém podkladu se s All mountain rockerem nebrání agresivnější jízdě, rychle přehraňuje, a tak lze snadno udržet pod kontrolou.

Bent Chetler Mini a Junior

Aby byla kolekce kompletní, musí nabídnout vhodnou lyži každému. Proto existují i verze lyží Bent juniorské, pro mladé, nadějné jezdce, kteří se v big mountain terénu pohybují jako doma a potřebují stejnou oporu jako dospělí. Bent Chetler Mini a Junior plnohodnotně překlápí vlastnosti dospěláckých modelů pro děti už od pěti let.