O víkendu se Šárce Pančochové podařilo zvítězit v závodech Red Bull New Zealand Cup, který se jel v resortu Remarkables. Jan Nečas se rovněž probojoval do finále a skončil na čtvrtém místě. Martin Černík se akce účastnil v roli trenéra. Trať obsahovala dvě technické překážky (zábradlí) a dva skoky. Poté se český tým přesunul do resortu Cardrona, kde se včera a dnes jel další závod ve slopestylu - FIS Continental Cup. Po středeční kvalifikaci, která proběhla za silného deště, postoupila Šárka Pančochová do finále s nejlepším hodnocením, Jan Nečas postoupil jako pátý nejlepší.

Dnešní den našim jezdcům bohužel tolik nepřál. Silný vítr a mlha téměř znemožnily trénink v U-rampě a start finále se kvůli špatné viditelnosti neustále posunoval. Tvrdé podmínky nakonec nejvíce přály norským jezdcům, kteří obsadili v mužích první tři příčky a v ženách první dvě. Jan Nečas nakonec skončil na desátém místě a Šárka Pančochová celkově pátá.

„Bohužel nebylo téměř nic vidět, navíc jsme všichni měli problém s rychlostí. Rozhodovalo štěstí, nikoliv úroveň ježdění. Úroveň finále byla o hodně nižší než kvalifikace,“ hodnotí závod Nečas.

„Měla jsem navíc, ale opravdu to bylo díky špatné viditelnosti dost nebezpečné,“ říká Šárka Pančochová

„Pro mě to byl první závod v roli trenéra. Jsem rád, že oba přežili závod bez úrazu, skákat v mlze je velmi nebezpečné, při rotacích se snadno ztratí orientace. Nicméně to považuji za dobrý výsledek. Jsem rád, že se oba v takové mezinárodni konkurenci probojovali do finále,“ hodnotí Martin Černík

Konečné pořadí 2008 FIS Continental Cup Slopestyle:

Muži: 1. Kleivdal Roger         NOR              Ženy:   1. Buaas Kjersti         NOR
          2. Holvik Tore            NOR                            2. Wiik Lisa               NOR
          3. Gjermund Braaten NOR                            3. Beerman Lizzy      USA
         10. Jan Nečas            CZE                              5. Šárka Pančochová CZE

V pátek je na programu trénink a  v sobotu první závod světového poháru v U-rampě, kterého se zúčastní Šárka Pančochová a Martin Černík.