Dámský batoh Gregory Targhee 24 LD je jednou z objemově menších součástí populární produktové řady skialpových batohů. Je navržen s ohledem na anatomii ženského těla, má například speciální tvarování popruhů a bederního pásu.

Dámský batoh Gregory Targhee 24 LD poskytuje jednoduché uchycení lyží, snowboardu i sněžnic jak diagonálně, tak i po stranách. Má také integrované uchycení na helmu, malá pláštěnka chrání před vnikem sněhu dovnitř helmy. Batoh je také vybaven izolovaným popruhem na hadičku camelbagu a samostatnou kapsou na lavinovou výbavu.

Co prozradil test

Dobře členěný vnitřní prostor batohu splňuje všechno, co od batohu o objemu 24 litrů očekáváme. Nechybí kapsa na lavinové vybavení, centrální kapsa s dobrým přístupem skrz zádový celoodklopitelný modul. Zádový díl batohu s brzy odstupujícími bederními popruhy velice dobře kopíruje dámskou anatomii. Izolovaná příprava pro camelbag je příjemná a kapsička a poutko na bederním popruhu jsou praktické. Celkově je batoh velmi komfortní na nošení.

Lyže lze připnout jednak z boku (limit cca 100 mm, širší lyže se do poutek nevejdou, pro jejich upnutí je možno použít k tomu určený kompresní popruh), jednak diagonálně – zde jsou masivní kovové přezky a připnutí je velmi rychlé a intuitivní, navíc je oblast pod lyžemi vyztužena odolným pruhem Cordura. Ovšem odolně působí i okolní zevní materiál batohu.

Nevýhody batohu jsou jen v drobnostech – poutka na cepín vyžadují jemnou motoriku a jsou obtížně ovladatelná v rukavicích nebo jednou rukou. Je nutné je správně upnout, aby šly bokem a nepřekážely v přístupu do přední kapsy s fusakem na helmu. Tyto drobné nevýhody však neovlivňují základní funkčnost batohu a lze si na ně snadno zvyknout, přesto ubírají pomyslné čtvrt hvězdičky, jinak by jich batoh musel dostat celých pět.

Závěr

Dámský batoh Gregory Targhee 24 LD je ideální volbou pro freeride, freetouring a jednodenní skialp i v náročném alpském terénu, s extralehkým vybavením si v něm dovedeme představit i vícedenní túru, i když k tomu bychom spíše doporučili také dostupnou variantu o objemu 30 litrů. Jeho dobře členěný vnitřní prostor a speciální konstrukce s ohledem na ženskou fyziognomii poskytují vysoký komfort při nošení. Navíc je batoh atraktivní i designem a barvou.

Výhody

  • dobře členěný vnitřní prostor
  • atypický, ale pro ženy velmi dobře navržený zádový díl s brzy odstupujícími bederními popruhy
  • praktická kapsička a poutko na bederním popruhu
  • velmi komfortní na nošení, odolný materiál
  • hezký design a barevné sladění
  • více možností upnutí lyží na batoh
  • nízká hmotnost (1,21 kg)

Nevýhody

  • poutko na cepín vyžaduje jemnou motoriku a není dobře ovladatelné v rukavicích nebo jednou rukou