Testovaná délka: 176 cm; parametry: 121–71–106; R: 16 m

Blossom N°1 XC je už na první dotyk poměrně tuhá a spíš těžší a robustní lyže. Může za to její poctivá sendvičová konstrukce, do níž jsou vlaminovány dva titanalové pláty podobně jako u ostatních lyží z vrcholu kolekce. N°1 XC je stejně výkonné, jen o chloupek širší než modely GS a SL (71 mm). Při testované délce 176 cm má poloměr okolo 16 m, takže jde o lyži se širokým záběrem, sám výrobce udává, že lyže zvládá jakýkoliv druh oblouku a je určena pro velmi sportovní až závodní styl.

Co prozradil test:

Testování lyže Blossom N°1 XC přineslo všeobecné překvapení až nadšení nad všestranností a výkonností tohoto modelu. Největší radost lyže předávaly při rychlejší sportovní jízdě, kdy už se naplno projevil jejich charakter. Není to ale lyže pro křehké dámy, vyžaduje tempo a pevnou ruku, takže nejlépe ji hodnotili především velmi zkušení jezdci, kteří se nebáli to pustit. Pro slabší či drobné jezdce už byla často příliš náročná, ostatně už délka 176 cm byla pro některé testérky zbytečně moc.

„Výborná univerzálka. Cítil jsem, že se na ni můžu spolehnout. Ocení ji sportovnější lyžař. Při 176 cm jde hezky do oblouku (i kratšího a středního), je ale potřeba trochu zabrat.“ „Výborná lyže, skvěle drží na hraně i ve velké rychlosti.“ „Skvělá lyže pro zkušené lyžaře. Výborně se chová i v měkkém terénu, tam je jako ryba ve vodě.“ Ovšem drobní už měli problém: „Velmi náročná lyze, která vyžaduje precizní vedení.“

Závěr:

Výkon a stabilita ve vysoké rychlosti, a to i na měkčí sjezdovce, to jsou její hlavní předností. Srdcem je tak trochu závodnice, která ráda jezdí rychle a v nasazení, hodí se proto pro ambiciózní, sportovní jezdce, kteří hledají univerzální nástroj pro expertní lyžování po ránu i odpoledne.


Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Lukáš Vavrda.

Všechny recenze lyží se šířkou od 69 mm modelového ročníku 2023/24 najdete v časopise SNOW 147 (listopad 2023).