Men's Garibaldi Infinity je lyžařská bunda z produktové řady ULLR Freeride, která je primárně určena pro milovníky volného terénu, ale službu splní i na sjezdovce či prostě kdekoli v zimním prostředí. Je vyrobena z unikátního svrchního materiálu Lifa Infinity Pro, který je dostatečně nepromokavý, a přitom také nadstandardně paropropustný, navíc plně recyklovatelný a bez použití chemických zátěrů.

Bunda také využívá původní technologii H2Flow, která jí dodává další originální vlastnosti tím, že uživateli umožňuje regulovat teplotu uvnitř bundy pomocí systému vzduchových komor a ventilace. Vzhledem ke svému objemu je příjemně lehká, zateplení není přehnané, přesto dobře funguje pro střední až nízké teploty a pro střední až vyšší aktivitu.

Za zmínku stojí i bohatá výbava: patentovaná, gelem izolovaná kapsa na telefon Life Pocket, mnoho promyšlených detailů (manžety rukávů, kapuce, sněhový pás, kapsy…) či integrované reflektory Recco.

Teplo i zima: H2Flow

Technologie H2Flow je patentovaný systém regulace tepla, který byl vyvinut ve spolupráci s norskou univerzitou vědy a technologie. Vzduchové komory uvnitř bundy fungují jako izolace, pokud je v nich vzduch uzavřen, což se děje pomocí zipů na hrudi nebo podpaží. Pokud se komory otevřou, začne vzduch mezi tělem a okolím cirkulovat, a tedy se tělo ochlazuje. Technologie H2Flow tak umožňuje udržet optimální teplotu uvnitř bundy podle aktuální potřeby uživatele.

Musíme dodat, že technologie H2Flow funguje velmi dobře, a to zdaleka nejen v tomto modelu. Efektivně reguluje teplotu uvnitř pod bundou, je-li venku teplo a systém otevřeme, prostředí se skutečně ochlazuje, a naopak pokud je venku chladno, uzavření ventilačního systému pohyb vzduchu zabrzdí a bunda silně izoluje.

Modely s H2Flow se díky zateplení zdají být vhodnější spíš do studenějších podmínek, ale zdání klame – uchovat tepelný komfort zvládnou v mnohem širším rozsahu teplot než podobně zateplené modely většiny jiných značek. Zimomřivé dámy či lyžaři, kteří jsou citlivější na chlad, užijí produkt s H2Flow i v teplejších jarních dnech. A nakonec, přestože zateplené bundy obecně nejsou vhodné pro aerobní aktivity, i s výstupem ke sjezdové linii si bunda s H2Flow poradí lépe, než se na první pohled zdá.

Kalhoty do setu

K bundě jsou k dispozici i lyžařské kalhoty, opět z materiálu Lifa Infinity Pro, nejsou ale zateplené, takže umožní širší využití i pro aktivnější pohybové režimy. Dvě praktické kapsy na pravém stehně doplňují na obou bocích větrací otvory pro náročnější aktivity nebo teplejší počasí. I díky volnějšímu střihu jsou pohodlné a umožňují dobrý pohyb.

Výhody

  • nepromokavost a prodyšnost bez nutnosti povrchové impregnace
  • udržitelnost – recyklovatelný materiál Lifa Infinity Pro
  • regulace tepla pomocí technologie H2Flow
  • funkční prvky jako kapuce, kapsy nebo sněhový pás, pohodlný střih

Nevýhody

  • doporučujeme před nákupem vyzkoušet nebo využít fit finderu na hellyhansen.com – máme zkušenost, že nejen tento produkt Helly Hansen je větší než ostatní evropská konfekce