Kdo na Racetiger SC jednou stál, asi to nezapomene. Štíhlá lyže briskně přehraňuje, je připravena oblouk výrazně zkrátit, ale zároveň se vůbec nezlobí, pokud má sama vést delší rychlý oblouk. Zatímco její specializovanější sourozenci, slalomka SL a obřačka GS, mají mnohem více svou vlastní hlavu, Racetiger SC je empatický a lyžaři naslouchá – proto ho mohou milovat silně sportovní lyžaři, ale i dámy či pánové, kteří už to tolik nehrotí.

Tailored Carbon Tip

Letošní novinkou je karbonem vyztužená špička Tailored Carbon Tip, unikát značky Völkl. Tailored Carbon Placement znamená, že jsou uhlíková vlákna předem přesně všita do skelné tkaniny tak, aby se postupně slévala a rozlévala právě tudy, kudy putují vektory sil působící při jízdě mezi lyžařem a lyží. Tak je dosaženo toho, že lyže poskytuje optimální tuhost tam, kde je to potřeba, a naopak záměrně umožňuje větší flexi v místech, kde jsou karbonová vlákna tenčí. Celá pružnostní a pevnostní charakteristika lyže reflektuje požadavky cílové skupiny: sportovního, ale univerzálně jezdícího lyžaře. Díky ní mají lyže lepší (či přesnější) i torzní tuhost, a zůstávají tak stabilní i ve vyšších rychlostech. Lyžování na nich je i energeticky efektivní, protože maximum síly, kterou lyžař vyvíjí, je přímo směrováno tam, kde je nejúčinnější.

Titanal Band po celé délce lyží

Stavba samozřejmě nestojí jen na karbonové „výšivce“, je to poctivý sendvič s titanalovou výztuhou. Ta byla nově integrována po celé délce lyže. Má tlumicí funkci a pomáhá tak k hladkému a stabilnímu průjezdu oblouky i při vysokých rychlostech. Přispívá i k plynulému odhranění, díky čemuž lyže bez námahy funguje nejen na hraně, ale i při jízdě smýkanými oblouky.

Optimalizovaná geometrie pro zábavné manévry

Lyže navíc dostala nový tvar, díky němuž se také stává lépe ovladatelnou a „poslušnější“. Užší šířka lyže pod vázáním umožňuje rychlejší přehranění a hravější a celkově agilnější projev lyže, a tedy dynamičtější styl lyžování. U modelu Racetiger SC, stejně jako u jeho sportovnějšího sourozence Racetiger RC, byly přidány nové délky, jež začínají již na 148 cm. Kratší lyže znamená také kratší poloměr, a tedy rychlejší reakce zvlášť při krátkých obloucích. Proto je tato lyže v kratších délkách vhodná také pro juniory, dívky nebo lehčí lyžaře.


Parametry: V délkách 148 cm (R 10,2 m), 153 cm (11,0 m), 158 cm (11,8 m), 165 cm (13,1 m): 123–68–102, v délce 172 cm (15,3 m): 122–69–100