Lyžařské středisko Hochficht se soustředí především na rodiny. Hned u údolní stanice lanovky se nachází velký dětský svět, kde si malí lyžaři mohou užívat na sněhu v doprovodu zkušených instruktorů. Rodiče mezitím mohou brázdit sjezdovky anebo sledovat své ratolesti skrz panoramatická okna zdejší kavárny. Moderní a prostorná kabinková lanovka pro 10 osob, vedoucí na vrchol hory Reichlberg, má mezistanici přímo u zóny pro začátečníky vybavené zastřešeným dopravním pásem pro děti. Na dlouhé červené sjezdovce z vrcholu Hochficht si naproti tomu zalyžují i sportovní lyžaři, stejně jako na černé trati z vrcholu Zwieselberg.

V březnu 3+1 zdarma

Se skipasem na jeden a více dní je možné na Hochfichtu lyžovat již od 15 hodin předchozího dne, a to včetně večerního lyžování ve středu a v pátek až do 19 hodin. A při březnové akci 3+1 získáte dokonce jeden celý den zdarma: lyžovat můžete čtyři dny, ale zaplatíte jen za tři.

Lahodný Leinölerdäpfel

Hlad i chuť můžete zahnat specialitou regionu Mühlviertel – Leinölerdäpfel, což jsou zapečené brambory s lněným olejem. Lněný olej má kořeněnou chuť, vyrábí se v lisovně oleje ve městě Haslach a je vedlejším produktem při výrobě lněného plátna. Pokud si k Leinölerdäpfel dáte pivní specialitu z klášterního pivovaru Schlägl, sejde se vám na stole jedinečná kombinace chutí regionu Mühlviertel.

Běžecké stopy kousek za Lipnem

Nordisches Zentrum Böhmerwald je síť 78 km běžeckých tras, jejichž výchozím bodem je BöhmerWaldArena v obci Schöneben, kousek od hranic s Českem. Kromě okruhů různých délek se tu nachází také běžecká trasa pro začátečníky plná zábavných překážek, určená především pro děti.

Více informací: www.hornirakousko.cz