Lyžařská oblast Dachstein West se společným vícedenním skipasem zahrnuje 160 km sjezdovek. Jejím jádrem je houpačkovitě propojený areál mezi vesničkami Gosau, Russbach a Annaberg, který si lze propojit po 44 km dlouhém výletním okruhu Panorama Skirunde. Pro nejmenší a začátečníky je tu několik dětských parků a cvičných luk, pokročilejší si užijí rozmanité sjezdovky všech obtížností. Nechybí ani freestylový snowpark. Příjemné rodinné lyžování dokresluje výhled na impozantní masiv Dachsteinu.

Ráj freeriderů i skialpinistů

Nad obcí Obertraun se zdvihá areál Dachstein Krippenstein, který je zaměřen především na freeridery, pro něž je ve volném terénu vyznačeno 30 km neupravovaných variant. Sjíždět se ovšem dá i po upravované sjezdovce s převýšením 1 500 metrů. Okolní terény jsou lákavé také pro skitouring. Atraktivní skitouringové trasy s velkolepými výhledy vedou i okolím Feuerkogelu, který je zpřístupněn lanovkou od jezera Traunsee. Tamější lyžařský areál je zároveň díky mnoha cvičným svahům vhodný i pro méně zdatné sjezdové lyžaře.

Termální lázně nebo čokoládová štola

Ve známém lázeňském letovisku Bad Ischl můžete ochutnat typickou čokoládovou štolu Zaunerstollen nebo relaxovat v termálních lázních. Kromě bazénů se solankou vyhřátých na 34 °C se v lázeňském centru Eurothermen nachází také saunový svět.

Hallstattské solné světy Salzwelten

Nejstarší solný důl na světě, nejstarší dřevěné schodiště v Evropě a volně se vznášející skywalk s vyhlídkou 360 m nad zemí – Solné světy v Hallstattu jsou dolem superlativů. Prohlídka vás zavede k počátkům těžby soli před 7 000 lety a vzrušujícím způsobem vás seznámí s historií těžby.

Salzkammergut Winter Card

S kartou Salzkammergut Winter Card získáte až 25% slevy na vstup do muzeí, lázní, na jízdu na saních tažených koňmi, do půjčoven lyžařského vybavení, do lyžařských škol a na mnoho sportovních aktivit mimo sjezdovku. Salzkammergut Winter Card platí od 1. listopadu 2023 do 30. dubna 2024 a lze ji získat zdarma ve všech informačních centrech Solné komory při pobytu na tři a více nocí. Při pobytu kratším než tři noci lze kartu zakoupit za 4,90 eur na osobu.

Více informací: www.hornirakousko.cz