Hinterstoder je znám jako dějiště Světového poháru v alpském lyžování, ovšem jeho lyžařský areál je všestranný a velmi oblíbený rodinami s dětmi. Ambiciózní sportovce láká trať Světového poháru Hannes-Trinkl-Weltcupstrecke s délkou 3,5 km a sklonem až 60 %, pohodově laděné lyžaře naopak zavedou mírné a panoramatické sjezdovky až do výšky více než 2 000 m n. m., odkud je krásný výhled na okolní masivy Totes Gebirge.

Sousední lyžařský areál Wurzeralm nedaleko města Spital am Pyhrn je o něco komornější a ještě rodinnější. Děti se vyřádí na vlnách a boulích zážitkových sjezdovek nebo si vyzkoušejí rychlostní úsek. Vícedenní skipas platí pro obě lyžařská střediska Hinterstoder i Wurzeralm a mezi oběma jezdí několikrát denně bezplatný skibus.

Nová lanovka z Hinterstoderu do areálu Höss

V zimní sezóně 2022/23 zahájila provoz supermoderní lanovka Hössbahn s komfortními desetimístnými kabinkami. Bez dlouhého čekání a přímo z parkoviště vyjede za pouhých 6 minut na start sjezdovek v areálu.

Den lyžování navíc!

Při pobytu na 3 a více nocí v období od 1. do 22. prosince 2023 můžete využít paušální nabídky, zahrnující 1 den lyžování zdarma. Při rezervaci si lze vybrat ze tří variant: „komfort“ zahrnuje lyžování jen v některé dny pobytu, „maximum“ pak denně včetně dne příjezdu a odjezdu a mezi nimi je „klasika“.

Na skialpech bezpečně k vrcholům

Oblast Pyhrn-Priel je protkána skialpinistickými trasami. Jestliže si netroufáte na vysokohorskou túru, můžete každou středu večer a dále o úplňku až do 22 hodin vystoupat po sjezdovce na Wurzeralm. Kromě výhledů na měsícem ozářené vrcholky se můžete samozřejmě odměnit útulnou zastávkou v horské chatě.

Do ticha přírody na sněžnicích

Lidé odjakživa využívali sněžnice, aby se mohli pohybovat po zasněžených horách a lesích. Zatímco dříve to byli většinou lesníci a lovci, kteří do opuštěné zimní krajiny chodili za prací, dnes jsou to strážci národního parku, kteří umožňují návštěvníkům nahlédnout do tajů zimní krajiny, kde žijí rysové, orli, jeleni i kamzíci.

Více informací: www.hornirakousko.cz