Jaké jsou reálné výhody takového automatu, kde člověk je jen zadavatel operace a pozorovatel, že vše běží, jak má? Stroj nikdy neudělá chybu a nedopustí se přehmatu. Vyplivne lyže s dokonale přesnými úhly hran podle toho, jak nejlépe to konkrétnímu člověku a typu lyží odpovídá. Jupiter lze nastavit přesně podle individuálních potřeb a vedle lineárního umí i speciální proměnné broušení V-Edge. Právě variabilní výsledný úhel hrany je nejmodernější trend, který ještě více zpříjemňuje chování lyže a samotné lyžování. Znamená to, že úhel hrany plynule klesá od špičky ke středu lyže a opět roste směrem k patce – to odpovídá fyzikálním potřebám při kontaktu lyže a sněhové podložky.

Test broušení – tři varianty pro každého

V HARFASPORTu nabízejí vedle individuálních i tři uživatelské programy – Komfort, Sport a Race. Jejich výsledky na vlastní kůži důkladně otestovali odborníci této lyžařské speciálky: Nabrousili tři totožné páry lyží na tři varianty brusu a jejich chování pak analyzovali v praxi. Dnes proto přesně vědí, pro koho, jak a co opravdu funguje.

Komfort – pro rekreační lyžaře a pohodáře

„Od začátku bylo cítit, že se s lyžemi rozhodně nebudeme prát. Žádné nečekané zakusování, ale klidné zahájení i výjezd z oblouku,“ vysvětluje Ondra Štangler. Jako zkušený lyžař neměl pocit, že by lyžím na hraně nemohl věřit, ale do sportovních náklonů a tempa napobízely. „Do smyku a krátkého oblouku šly úplně samy, ve větších náklonech při jízdě po hraně a na ledu to ale nebylo ono.“

Sport – brus pro všechny

„Ačkoli byly lyže agresivnější, nástup a výstup z oblouku byl ale pořád příjemný bez nečekaného zakusování a ani při smýkání jsme se s lyžemi nemuseli prát,“ doplňuje druhý testér, Kuba, který nelyžuje tak sportovně jako Ondra. Ten cítil lyže v nastavení Sport jako poslušné a spolehlivé a tento typ broušení by doporučil pro většinu zákazníků: pohodáře bude motivovat k lepší technice, sportovci si na něm už užijí to své.

Race – pro pány lyžaře

Oproti lineárnímu broušení si každý lyžař může dovolit broušení hran ještě ostřejší, které bude lépe držet v oblouku na tvrdé upravené pistě a přitom bude zachována precizní ovladatelnost a "nekousavost" lyží. Je to tím, že špička a pata lyží zůstává ve standartním úhlu, ale směrem ke středu lyže jsou hrany ostřejší. Tento typ broušení ocení všichni technicky zdatní a ambiciózní lyžaři. Celkově test ukázal, že V-Edge dokáže díky variantám broušení měnit charaktery lyží. Ondra jezdil na Atomic Redster G7, Kuba na Head Supershape E-Magnum. Broušením se oboje lyže dokázaly měnit z poddajných a snadno ovladatelných na ostré sportovní zbraně.

V HARFASPORTu vám poradí více – narazíte tam výhradně zkušené profesionály, kteří vám poradí podle vašich osobních preferencí tak, aby pro vás lyžování bylo stále zábavnějším koníčkem.


HARFASPORT
Českomoravská 41, Praha 9
Otevřeno denně 10–20 h

www.harfasport.cz