SNOW 151 vychází 8. února 2024
132 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si můžete přečíst v elektronické podobě v počítači i v tabletu nebo chytrém telefonu.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
digiport.cz (dříve Floowie.com)

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Pár tipů z obsahu:

Ivica Kostelič - dobrodruh na sněhu a vodě

Bývalý šampion Světového poháru se po pozoruhodné lyžařské kariéře přesunul na moře, kde se ukazuje být neméně zdatným sportovním lodivodem, cílícím opět po nejvyšších metách. „Na vodě hledám svobodu, která nám ze životů mizí,“ přemítá.
Olga Charvátová Křížová

Když jsem zde naposledy zpovídanou Janu Gantnerovou požádal, aby podle tradice této rubriky označila svého následovníka, měla velmi rychle jasno: „Náš trenér Pavel Šťastný už tu byl, takže to musí být Olina, vždyť ta z nás byla nejlepší!“ Jak by ne – první československá olympijská medailistka zůstane první navždy a těžko by se hledal nějaký opravdový lyžař, který by její jméno neznal. Možná však nemusel znát celý její životní příběh – tedy až do této chvíle. Olga Charvátová, vlastníma očima.
V zajetí rychlosti - Život na (kulaté) hraně

Co závodník, to osobnost. V dalším dílu série vzniklé u příležitosti šedesátého výročí speedskiingu ve zdejší krajině se představí hned trojice borců – Petr Kakeš, Michal Bekeš a Radek Čermák. Jejich příběhy jsou o překonávání sama sebe, adrenalinu i třeba o tom, jak zvládnout strach.
Živobytím lyžař

Od šedesátých do devadesátých let minulého století se v USA vystřídala řada podnikatelů, kteří se snažili prosadit ryze profesionální soutěž coby přímou konkurenci Světovému poháru. Jeden z nich, Ed Rogers, se svými sedmi křížky na krku před nedávnem kdysi slavnou lyžařskou Pro Tour oživil.
Diamant postavený na lidech: Ojedinělá skialpová a lyžařská speciálka M1 Project

Kdo občas jede po frekventované Strakonické ulici v Praze na Smíchově, nemůže si nevšimnout. Novotou svítící nablýskaná prodejna M1 project stahuje pozornost všech řidičů, kteří mají nějaký vztah k lyžím nebo ke kolům. Pozoruhodná je ale nejen zvenčí. Jaký je příběh nového klenotu mezi pražskými lyžařskými a skialpovými speciálkami?
Dachstein West - nejbližší rodinné alpské safari

Dachstein je při pohledu z Čech nejbližší alpskou třítisícovkou a zároveň pomyslnou hranicí, za níž se nacházejí již opravdu velké lyžařské areály se stovkami kilometrů sjezdovek. Těsně před Dachsteinem je však areál, který je „malý“ i „velký“ zároveň – Dachstein West.
Slovinsko - zima s nádechem letní pohody

Slovinsko je tradiční, ale zároveň pro nás poněkud neobvyklou lyžařskou destinací. Nabídka sjezdovek není tak široká jako v sousedních alpských zemích, zato si ve Slovinsku můžete užívat kultury, vína a gastronomie ve spojení s typickou slovanskou pohostinností. Tamní horská střediska přitom čím dál více lákají na „letní“ aktivity i během zimní sezóny.
Zažili (a přežili) jsme havárii lanovky - Evakuace z lanovky Weißsee

V rámci společné cesty po alpských lanovkách v létě 2023 Roman Gric, dopisovatel rakouského lanovkářského časopisu ISR, spolu s našim čtenářům dobře známým Radimem Polcerem navštívili oblast Weißsee Gletscherwelt nad Uttendorfem nedaleko Zell am See. Počasí jim na závěr návštěvy připravilo nečekané zážitky.
Lanovky u Lago di Garda

U italského jezera Lago di Garda, které je mimořádně oblíbenou letní dovolenkovou destinací, najdeme v současnosti čtyři lanové dráhy. Další dvě se zde nacházely v minulosti.
Jarní lyžování na severu

Přicházející jaro ještě neznamená, že je nutné odložit lyže. Na severu Skandinávie je jaro ve skutečnosti tím nejlepším lyžařským obdobím. Obzvlášť norský Beitostølen a švédský Hemavan stojí za návštěvu, hlavně díky dobré dostupnosti dvoutisícových vrcholků a množství útulných horských chat.
Firn jako budoucnost freeridingu

O tom, že zimy už nejsou to, co bývaly, už asi nikdo nepolemizuje. Alespoň ne v našich zeměpisných šířkách a délkách. Všichni se také shodnou na tom, že důsledky oteplování se neprojevují postupným mírným ohříváním zim a dřívějším táním sněhu, ale častějšími velkými výkyvy počasí, nárazovými srážkami či zneplatňováním pranostik.
Jak prodávat léto

Zatímco zimní část své nabídky mají horská střediska tradičně dobře zpracovánu a je pro jejich zákazníky poměrně dobře srozumitelná, prodat svůj letní sortiment bývá často o poznání složitější. Jak vyniknout mimo hlavní sezónu?
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 151!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!