Vyslechli jsme samou chválu. Určitě zaslouženě. Výtečná pista, organizace závodu klapala, zázemí snad taky. Jenže opravdu úplně všechno? Na internetových stránkách olympijské vítězky Julie Mancuso juliamancuso.com se totiž s datem 6/1 dalo v jejím deníčku přečíst toto: „I'm in Czech Republic right now and can't find a reliable internet connection. I apologize for not having checked back sooner, but it's been tough to get online here!“
Ani slovo o místě, pistě, atmosféře. Prostě závod, sbalit věci a hurá na další štaci.

Budiž. Jenže hlavní informace (to, že byla osmá, každý stejně věděl) celého blogu byla „tady je problém najít pořádné připojení“.
Proboha! Kde to bydlely? Neumí se připojit, nebo opravdu byly problémy? Tady se spousta lidí honí, aby závody za dvacet milionů byly tiptop a udělaly pořadateli, Špindlu i Česku dobrou reklamu. Ale fandové nejenom v Americe se nakonec o perfektní organizaci a pistě nedozvědí nic. Zato už vědí, že v té podivné zemi, kterou většina nanejvýš dokáže umístit kamsi mezi Paříž a Tokio, pořádně nefunguje ani internet. V Číně ho cenzurujou, tady snad ani pořádně nemají... Není ona na tom Balkáně pořád ještě válka? Kdo se v těch divných lidech má vyznat. Chudinka, že tam vůbec musela. Zlatá Amerika, zlatá civilizace.

Nevím, jak to vlastně bylo. Je to nefér (co v životě není), ale někdy na těch zdánlivých maličkostech setsakra záleží.

P.S. Tuhle zkušenost by si měli přečíst i ti, kdo tak vehementně tvrdí, jakou úžasnou propagací závody a sportovní akce v každém případě jsou.