K průběhu závodu zraněná česká jednička uvedla: „Bohužel mě to přeci jen limitovalo, ale vymlouvat se na zlomený malíček určitě nechci, protože kdyby nebylo super zákroku pana doktora z Vysokého nad Jizerou, nejel bych vůbec. Uvidíme jak se pojede zítra. Dnes byla super atmosféra a slunečno, i když mráz, ale na to jsme ale zvyklí.“ Nejlepší Češka Zuzana Vojtěchová bohužel kvůli horečce nenastoupila vůbec a snaží se uzdravit do dalšího světového poháru.

Nový obrázek
Petr Šindelář
FIS Lipton Evropský pohár má svou premiéru v Mariánských Lázních úspěšně za sebou a to ještě za účasti spousty diváků nejen z místních obyvatel. Skvěle připravená trať sedla zejména závodníkům z Rakouska a Německa. První příčku obsadil mezi muži Rakušan Daniel Leitenstorfer svou nejrychlejší a bezchybnou jízdou, mezi ženami zabodovala Ina Meschik z Rakouska a získala tak zlato.

Součástí závodu byla také exhibice na Big Airu, kterou předvedli jezdci firmy Meatfly. Skok připravil známý český freestylista Honza Zajíc.

Po celou dobu závodu byla premiérově pro všechny diváky připravena [:kůl:] zóna společnosti Telefónica O2 s chill out stanem s hudební produkcí a snowboardovými videi. Kromě focení na svahu nebo soutěží jako je bungeerunning si návštěvníci mohli vyzkoušet lehátka přímo u svahu a k tomu teplé nápoje zdarma.

Tím však Evropský pohár nekončí, další zábava čeká všechny zájemce na večerní O2 Extra afterparty v Klubu Dyleň. Vystoupí DJ´s TVYKS, Podpshot, Alibabas vs BIM.BO a revival kapely jako System of a Down, Depeche Mode nebo Jamiroquai.

Více o FIS Lipton Evropském poháru a celé O2 Snowboard Tour se dozvíte na webových stránkách www.czech-snowboarding.com ; a www.o2extra.cz.


Výsledky FIS Lipton Evropského poháru, 3.1. 09 Mariánské Lázně:

 
Muži:
1. místo – Daniel Leitenstorfer
2. místo – Stefan Pletzer
3. místo – Andreas Lausegger

Ženy:
1. místo – Ina Meschik
2. místo – Anja Puggl
3. místo – Inna Besova
 

Technické údaje o trati:
Délka: cca 300 m
Nadmořská výška: cca 700 m.n.m.
Převýšení: cca 80 m

Nový obrázek
Ina Meschik