Nebyl pro ni žádný problém již první jízdou kvalifikace, kterou i vyhrála,  získat pozici ve finálové pětce. Závod Šárka vyhrála již svou první finálovou jízdou: BS Air – Combo FS 3 Cab3 – FS Lien – BS 5 – Air to Fakie. Podle hodnocení rozhodčích skákala nejvyšší airy v čistém provedení a rovněž markantní bylo její zlepšení od loňského ročníku závodu. Pro Šárku, která v tuto chvíli jezdí závody světového poháru FIS a série TTR (Ticket To Ride), byly klínovské závody přípravou na obhajobu titulu juniorské mistryně světa. Závody se uskuteční 7.března v japonském Naganu.
„Byla to legrace. Užila jsem si to a rampa byla dobře připravená. I když jsem v druhé finálové jízdě spadla, byla jsem si jistá, že první (pozn. jízda) byla super,“ řekla ke svému vítězství po závodě.
Na druhém místě se umístila Pia Meusburger (AUT) s finálovou jízdou Combo FS 5 BS 5 – Combo FS 3 Cab 3 – FS Stalefish – BS Tweaked. Na třetím místě skončila Polka Joanna Zajac se svou druhou finálovou jízdou BS Air – FS Air – BS Tail Grab – Combo FS 3 Cab 3 - Alleyoop.

Favorit závodu mužů, Holanďan Tobias Aalderink nejen v kvalifikaci, ale i ve finále zajel nejvýše bodované jízdy závodu a technicky nejtěžší druhou jízdou finále (FS 7 – Haakon Flip [ Switch FS inverted 7] – FS Stalefish – Combo BS 5 FS 5) zvítězil.
Technicky náročné jízdy plné rotací předvedl i druhý v pořadí Wojciech Wojtyla (POL), pro kterého byla druhá finálová jízda (FS 7 – Cab 3  – FS 5 – BS Air – FS 3 – Cab 5) lépe bodovaná. Na třetím místě skončil Bjoern Van Dongen (NED), kterému se příliš nepovedla první finálová jízda s úvodním pádem. Vylepšil si své bodování tou druhou, ve které předvedl FS Nosegrab – BS Air – FS 7 Cab 3 – FS 5.
Nejlepším z Čechů byl Matěj Novák, kterému medailová pozice utekla o vlásek. I když dnes létal nejvýš nad koping U-rampy, udělal v každé své jízdě chybu. 4.místo z kvalifikace si udržel i v konečném pořadí.
Víkendové závody FIS Lipton Evropský pohár v U-rampě pokračují v neděli dalším závodem. Finále začíná ve 13.00 hodin.

Výsledky  FIS Lipton EP v U-rampě, Klínovec - 21.2.2009

Ženy
1.    Šárka Pančochová (CZE)
2.    Pia Meusburger (AUT)
3.    Joanna Zajac (POL)
Muži
1. Tobias Aalderink (NED)
2. Wojciech Wojtyla (POL)
3. Bjoern Van Dongen (NED)
Nedělní závod navázal na sobotní, a kromě počasí se příliš ničím nelišil.
 
Na startovní listině bylo zapsáno celkem 37 závodníků. Favority byli opět Pančochová a Aalderink. Už v kvalifikaci dali oba jasně najevo, že nemají ve startovním poli žádnou konkurenci a dnešní závod se pojede podle jejich diktátu. Shodně vyhráli kvalifikace a i ve finále předvedli nejlepší jízdy.
Další medailové pozice patřily mezi ženami opět Pie Meusburger (AUT) a Joanně Zajac (POL), které obsadily stejná místa jako den před tím. V mužské kategorii pouze vystřídal Wociecha Wojtylu (POL) na 2- místě Clemens Schattschneider (AUT) a posunul jej oproti sobotě na 3. pozici.

„Závody v Čechách se mi moc líbily. Pro mne osobně byl největším konkurentem Simon Krall z Rakouska. Rampa na Klínovci byla vynikající! Díky za bezvadně zorganizovaný závod,“ prohlásil po skončení závodu dvojnásobný vítěz Allderink. Tobias si v sobotu po závodech dokonce našel čas a vyzkoušel i freeride na Klínovci: „Bylo to super, dali jsme si pár jízd volnou přírodou a moc jsme si to užili! Skvělé místo!“

Nejlepší Čech ze sobotního závodu Matěj Novák kvůli nemoci nestartoval. Jeho místo zaujal Jan Kašpar, domácí jezdec, který se díky svému umístění mezi Čechy stal i Mistrem republiky v U-rampě pro rok 2009. Mezi ženami získala po právu a zcela s přehledem dvojnásobná vítězka a zároveň juniorská mistryně světa Šárka Pančochová.

Výsledky  FIS Lipton EP v U-rampě, Klínovec - 22.2.2009


Ženy
1.    Šárka Pančochová (CZE)
2.    Pia Meusburger (AUT)
3.    Joanna Zajac (POL)
Muži
1. Tobias Aalderink (NED)
2. Clemens Schattschneider (AUT)
3. Wojciech Wojtyla (POL)

Další závod FIS Lipton Evropský pohár ve snowboardingu se jede v sobotu 28.2.2009 v O2 Extra Parku v Rejdicích. Na programu je opět olympijská disciplína – snowboardcross.