V mužské kategorii dojde určitě k bojům o první příčku, jelikož 3 muže na prvních příčkách dělí od sebe pouhých 10 bodů: Filip Gutwirth (294b.), Darek Bergmann (284b.) a Petr Horák (274b.). V ženské kategorii je situace jednodušší. Zcela suverénně této sérii vládne Diana Augustinová (300b.) následovaná Kateřinou Vojáčkovou (257b.) a Michaelou Vaňkovou (181b.).

O2 Rookie Cup 2009  - Další informace na www.snowboarding.cz.

V sobotu a neděli ožije stejné místo závody Protest East Rookie Fest 2009. Český závod patří vedle Asian (Korea) a Balkan (Srbsko) k závodům série Ticket To Ride  (TTR) a je oceněn dvěma hvězdami. Rookie Fest je světovou sérií závodů pro snowboardové naděje do 18 let, která vyvrcholí v polovině dubna 2009 v rakouském Ischglu finálem – Protest World Rookie Finals 2009, TTR ***, světovým setkáním snowboardových juniorských jezdců.
V sobotu se závodí v U-rampě, v neděli ve slope stylu. K dnešnímu dni jsou přihlášeny například výpravy z Velké Británie, Norska, Holandska, Rakouska, Itálie. Samozřejmě startují i nejlepší čeští „rookies“.

Protest East Rookie Fest 2009 – Další informace na www.worldsnowboardfederation.org nebo na www.snowboarding.cz.