Tisková zpráva Suunto

Hodinky Suunto Ocean v sobě spojují proslulou kvalitu potápěčských přístrojů Suunto a hodinek pro outdoorové sporty a vytvářejí dokonalého společníka typu „vše v jednom“ s nejnovějšími funkcemi. Tato inovace byla oceněna cenou ISPO, což je vysoce uznávané ocenění za vynikající sportovní technologie a design.

„Tato dlouho očekávaná novinka je pro Suunto přirozeným krokem, protože spojuje vše, co jsme se naučili za téměř 90 let naší činnosti v oblasti poskytování přístrojů pro různá dobrodružství. Suunto Ocean je dokonalý přístroj spojující naše bohaté zkušenosti s kompasy, potápěčskými počítači a outdoorovými hodinkami. Navržené, testované a prověřené potápěčskými a sportovními profesionály.“ Petri Lehtovirta, Suunto’s Head of Product

Hodinky Suunto Ocean jsou vybaveny velkým, zářivým barevným displejem, který zajišťuje výjimečnou čitelnost a použitelnost za všech podmínek. Milovníci potápění ocení režimy pro potápění s přístrojem a dokonce i pro technické potápění, včetně režimu nitroxu a algoritmu Suunto Bühlmann 16 GF. Na své si přijdou i freediveři a šnorchlaři, kteří zde najdou speciální potápěčské režimy vyhovující jejich potřebám. Bezproblémové spárování se snímačem tlaku Suunto Tank POD před potápěním umožňuje sledovat tlak v nádrži, spotřebu plynu a zbývající čas do vyčerpání plynu přímo ze zápěstí. Pro zvýšení bezpečnosti při potápění nabízí hodinky Suunto Ocean rozsáhlý výběr přizpůsobitelných zvukových a vibračních alarmů. Po potápění se hodinky Suunto Ocean stávají spolehlivým průvodcem při sledování denních aktivit, každodenním cvičení i extrémních výpravách. S více než 95 různými sportovními režimy, od terénního běhu a jízdy na kole až po plavání a jógu, z nichž každý je vybaven pečlivě vybranými výchozími údaji, vyhoví požadavkům jakéhokoliv sportovního nadšence.

Hodinky Suunto Ocean monitorují kroky, kalorie, srdeční tep, spánek (včetně fází spánku), včetně měření úrovně regenerace s analýzou variability srdečního tepu, pro sledování každodenní aktivity. Díky svým prémiovým outdoorovým funkcím, jako jsou podrobné venkovní offline mapy, které jsou celosvětově dostupné zdarma, špičkovému systému GNSS pro přesné sledování polohy a barometru pro přesné údaje o nadmořské výšce a bouřkovému alarmu, jsou tyto hodinky vhodnou volbou pro všechna nadpozemská dobrodružství.

„V loňském roce jsme nově definovali náš designový směr a Suunto Ocean je pokračováním této transformace. Hodinky jsou stejně dobře použitelné při potápění i při jiných outdoorových sportech. Nejenže skvěle fungují, ale také skvěle vypadají. A můžete je tak hrdě nosit každý den, když se připravujete na další potápěčské dobrodružství, nebo o něm zatím jen sníte." Mikko Ahlström, Suunto’s Head of Design.

Hodinky Suunto Ocean mají baterii, která vás nezastaví před žádným dobrodružstvím: dobíjecí baterie umožňuje na jedno nabití až 60 hodin potápění a 50 hodin nepřetržitého venkovního sledování pomocí GPS. V denním režimu vám hodinky Suunto Ocean vydrží po boku až 26 dní, než je potřeba je dobít, a když je čas je dobít, zvládnou to opravdu rychle.

Hodinky Suunto Ocean jsou vyrobeny ve finské továrně Suunto a odrážejí náš závazek trvalé udržitelnosti a transparentnosti. Jsme hrdí na to, že je vyrábíme ze 100 % z obnovitelných zdrojů energie. S uvedením této novinky na trh pokračujeme v našem úsilí o udržitelnost tím, že počítáme a ověřujeme uhlíkovou stopu hodinek Suunto Ocean a kompenzujeme ji pomocí ověřených uhlíkových jednotek. 1. Za celou dobu své životnosti vyprodukuje přístroj Suunto Ocean pouze 11,63 kg CO2e - což odpovídá ujetí 70 km autem se spalovacím motorem. 2. Iniciativa kompenzace zahrnuje výsadbu pobřežních mangrovových lesů, které nejen stabilizují pobřeží, ale také odstraňují znečišťující látky, zlepšují kvalitu vody a poskytují důležité biotopy pro odchov ryb.


Suunto Ocean byly oceněny cenou ISPO, což je vysoce uznávané ocenění za mimořádné sportovní technologie a design udělované porotou odborníků ve spojení s mezinárodním sportovním veletrhem ISPO.


Suunto představuje nový standard v oboru a s hodinkami Suunto Ocean zavádí převratnou funkci: možnost uživatelů zobrazit si po každém ponoru trasu pod vodou v deníku aplikace Suunto. V deníku lze navíc označit vstupní a výstupní body. Tato funkce sledování trasy bude zpočátku spuštěna jako beta verze a bude se dále vyvíjet, aby uživatelé měli přístup k nejinovativnějším a uživatelsky nejpřívětivějším potápěčským zážitkům. Všechny záznamy, od potápění až po sportovní a každodenní aktivity, budou uloženy v jedné aplikaci. Pro sledování sportovní a každodenní aktivity nabízí aplikace Suunto specifické tréninkové zóny, kde mohou uživatelé sledovat svou tréninkovou zátěž, pokroky, regeneraci a analýzu spánku. Kromě toho mohou uživatelé využívat funkci Suunto Coach založenou na umělé inteligenci pro personalizované tréninkové informace. Partnerské služby, jako jsou Strava, Training Peaks a Komoot, jednoduše propojují uživatele s jejich komunitou, podporují soutěživost a inspirují k novým dobrodružstvím.

Hodinky Suunto Ocean budou k dispozici ve třech různých verzích, z nichž každá je kompatibilní s širokou škálou řemínků pro potápění, sport i každodenní nošení. Na vybraných trzích se objeví v létě 2024.

Suunto Ocean Klíčové vlastnosti

 • Jasný a velký 1,43“ AMOLED displej se snadno ovladatelnými tlačítky
 • Režimy potápění s jedním a více plyny s podporou vzduchu a nitroxu
 • Monitorování tlaku v tlakové lahvi na hodinkách Suunto Ocean se snímačem tlaku Suunto Tank POD
 • Měření hloubky ponoru až do 7 barů pod hladinou. Barometrický senzor pro přesné měření nadmořské výšky a bouřkový alarm při pohybu nad hladinou.
 • Bezplatné venkovní offline mapy na hodinkách, špičková přesnost z hlediska trhu
 • Předpověď počasí vám pomůže udržet si přehled o aktuálním vývoji počasí ve vašem okolí
 • Prémiové materiály: safírové sklíčko a nerezová ocel
 • Sledování denní aktivity: kroky, srdeční tep, spánek včetně fází spánku, kalorie, stres a další údaje
 • Více než 95 sportovních režimů na výběr a možnost vytvoření vlastních režimů
 • Bezdrátové aktualizace softwaru vzduchem
 • Vyrobeno a navrženo ve Finsku se 100% využitím obnovitelné energie