BIKE tour 2024 - Cyklo Švec Fox tlumiče from SNOW.cz on Vimeo.


Jednou z novinek u značky Fox pro rok 2025 jsou tři nové patrony Grip, které vycházejí z motocyklových sportů. Grip SL je nejlehčí tlumicí patrona pro nízké zdvihy, tedy používá se hlavně v Cross Country. Má velmi citlivý zdvih a také účinný přetlakový ventil režimu lockout, který pomůže uzamknout vidlici a jezdec tak při šlapání do kopce šetří energii. Tato patrona je použita na vidlicích řad 32SC a 34SC a dá se volitelně pořídit také s dálkovým ovládáním z řídítek.

Druhou patronou je Grip X, která určená pro vidlice od 140 do 160 mm zdvihu, tedy hlavně pro all-mountainová kola a zajímat by tak mohla hlavně trailové jezdce nebo enduristy. Grip X umožňuje nastavení vysoko- a nízkorychlostní komprese, funguje velmi dobře při sjezdu a díky režimu Lockout se dá zavřít a zajistí tak efektivní šlapání.

Nejvyšší patronou je Grip X2, která nabízí možnost veškerého nastavení, tedy dvě pozice nízkorychlosotního a vysokorychlostního odskoku a komprese. Je určená pro vysokozdvihé vidlice, respektive pro sjezd a enduro. I v porovnání s předchozími generacemi jde vůbec o nejcitlivější patronu, kterou má Fox ve svém portfoliu. Citlivost je dána také tím, že Fox zvětšil průměr průtokového pístu komprese a místo 7 otvorů do něj udělal 24 otvorů. Tím je vidlice maximálně responzivní i vůči drobným nárazům a dokáže velmi rychle reagovat.

K výročí 50 let založení značky Fox si výrobci připravili limitovanou sérii zlatých vidlic ve všech provedeních. Jak to ovšem u limitovaných edic bývá, je už nyní prakticky vyprodaná a nedá se objednat, nicméně 2 poslední kousky v ČR přece jen jsou a můžete se na ně mrknout na www.cyklosvec.cz a dají se tu i objednat.

Novinky se odehrály i v oblasti sedlovek, takže vznikla třetí generace teleskopické sedlovky Transfer 3, kde je zcela inovované šasi, servisní lhůta je prodloužená ze 125 až na 300 hodin, tedy domácí servis zvládne většina jezdců s nářadím ve své garáži. Další novinkou u této sedlovky je možnost úpravy zdvihu v 5 krocích po 5 mm tak, aby vám sedla sedlovka do rámu, přičemž je k dispozici až 240 mm zdvihu, což můžeme bez nadsázky označit jako nebeský zdvih. Nově se také nabízí průměr sedlovek 34,9 mm.

Za všechny novinky a informace o značce Fox děkujeme Brand Managerovi Fox, Marzocchi Jiřímu Karfíkovi z písecké prodejny CykloŠvec.