Na start se po oba dny postavila kompletní česká špička s celkovým počtem přes sto jezdců. Produkce závodů byla rozdělena na dvě části. Jedna se starala o jezdce a diváky na dojezdu sjezdovky Svatý Petr a nabízela různé soutěže, čerstvou pizzu zdarma a možnost relaxace na slunci pro všechny přítomné. Druhá část byl perfektně postavený snowpark na horní části sjezdovky Hromovka. Letošní zima připravila spoustu překvapení a problémů. Zde se však přes nepřízeň počasí podařilo vytvořit v rámci podmínek opravdu důstojnou trať o šesti překážkách, deseti metrového skoku, stepup rail na butter box a speed rail dolů, kinked box, speed rail a na konci trati byl umístěn C box. Systém závodu byl oba dva dny rozdělen na dvě kvalifikační kola a dvě finálová. Více zdařená jízda se započítávala do výsledků. Celý víkend doprovázela velká divácká podpora a vynikající atmosféra.

Nový obrázek
Roman Dlauhý, foto AČS
Jedny z  nejlepších výkonů předvedli Tomáš Tuzar  s CAB 540° tail grab, Roman Dlauhý s FS 540°, FS 720° a switch grindem FS out a následně BS lipslide na butter boxu. Vítěz obou závodních dnů Ondřej Bauer vyhrál například díky trikům jako CAB 540° BS grab a BS lipslidem na speed railu. Vítěz českého poháru z roku 2005 Jan Nečas měl pravděpodobně jedny z nejhezčích jízd s triky FS 720° lien a 270° do boardslidu a 270° out na C railu. V ženské kategorii je nutno zmínit jízdu vítězky nedělního závodu Lucie Zábranské, která předváděla FS 540°. Adeptka na celkové vítězství českého poháru Šárka Pančochová předvedla triky BS 360° a FS boardslide na většině railových překážek. Vítězka sobotního závodu Hanka Vojtěchovská zvítězila s triky BS 360° indy grab nebo FS boardslide na speed railu.

Nový obrázek
Ben Cristovao, foto AČS

Velké poděkovaní patří všem jezdcům, partnerům celé série a obzvláště Ski areálu Špindlerův Mlýn za perfektní podmínky pro toto velké finále.

Český pohár ve freestyle snowboardingu, Poštovní spořitelna 4x4 je za námi. Již teď však začínáme pracovat na dalším ročníku 2008, který by měl zase o krok lepší a kvalitnější. Doufejme jen, že bude příroda při nás…

Nový obrázek
Ondra Zvoníček, foto AČS
Celkové vyhlášení výsledků série Poštovní spořitelna 4x4 Českého poháru ve freestyle snowboardingu pro sezónu 2007 je připraveno  na slavnostní večer v pátek 27.dubna 2007 do Modré kavárny O2 Žlutých lázní v Praze Podolské nábřeží 1.  Do této doby nebudeme zveřejňovat  výsledky celé série.

Více na www.snowboarding.cz

Výsledky finálového závodu 4x4 WSF/TTR** Ve Špindlerově Mlýně:

Děti Sobota 31.3.
1    Balaš Jan    Český Šumburk
2    Mikyska Martin    Praha
3    Bergmann Dominik    Příchovice

Děti Neděle 1.4.
1    Mikyska Martin    Praha
2    Balaš Jan    Český Šumburk
3    Meloun Petr    Vrchlabí

Junioři Sobota 31.3.
1    Schwarz Patrik    Olomouc
2    Kaňůrek Martin    Vsetín
3    Paulíček Dan    Vrchlabí

Junioři Neděle 1.4.
1    Vyroubal Pavel    Vsetín
2    Schwarz Patrik    Olomouc
3    Paulíček Dan    Vrchlabí

Muži Sobota 31.3.
1    Bauer Ondřej    Jablonec n. Nisou
2    Tuzar Tomáš    Praha
3    Nečas Jan    Liberec
4    Dlauhý Roman    Plzeň

Muži Neděle 1.4.
1    Bauer Ondra    Jablonec n. Nisou
2    Dlauhý Roman    Plzeň
3    Tuzar Tomáš    Praha
4    Nečas Jan    Liberec

Ženy Sobota 1.4.
1    Vojtěchovská Hana    Praha
2    Zábranská Lucie    Praha
3    Pančochová Šárka    Uherský Brod
4    Reehová Kateřina    Dvůr Králové

Ženy Neděle 1.4.
1    Zábranská Lucka    Praha
2    Pančochová Šárka    Uherský Brod
3    Vojtěchovská Hanka    Praha
4    Reehová Kateřina    Dvůr Králové