Sobota 7. března 2009
Zuzana Vojtěchová suverénně vyhrála kvalifikaci a byla jedinou ženou s časem pod 40 sekund (39,43 sekund) Za ní bodovaly Valeriya Tsoy (KAZ), favorizovaná Barbara Stachon (POL) s Mariya Chakileva (KAZ). Tato čtveřice nakonec obsadila i nejvyšší příčky v konečném bodování závodu.
Česká reprezentantka Vojtěchová postupovala finálovým KO pavoukem a vyřazovala jednu soupeřku za druhou, Smůlu však měla v semifinále, kde v souboji s Kazaškou Chakileva vyjela z dráhy a pád s časovou ztrátou jí zabránil v postupu do „velkého“ finále. V „malém“ finále o 3. a 4. místo zcela bez problémů vyřadila Valerii Tsoy (KAZ) a obsadila celkově 3. místo. Byla však první Českou v pořadí a vybojovala opětovně titul Mistryně ČR v paralelním obřím slalomu pro rok 2009.

V mužské kategorii favorizovaný Petr Šindelář obsadil v kvalifikaci 2. místo hned za Alexandrem Payerem (AUT). Ve finálových jízdách pak už nedal žádnému soupeři šanci a potvrdil své postavení nejlepšího jezdce ČR v paralelním obřím slalomu. Stejně jako Vojtěchová obhájil loňský titul mistra republiky.
Dalším úspěšným mužem kvalifikace (3. místo) byl český reprezentant Viktor Brůžek, který bohužel v osmifinálové jízdě spadl a stejně jako Vojtěchovou, stál i Brůžka tento pád postup dál. Nakonec zaujal 9. místo finálového pořadí.

Neděle 8. března 2009
Nedělní závod v paralelním slalomu kopíroval s drobnými změnami ten sobotní v paralelním obřím slalomu.
Zuzana Vojtěchová opět vyhrála kvalifikaci před Barbarou Stachon a Janou Šindelářovou. Finálovým KO systémem se opět probojovala až do semifinále, kde ji nevyšla  jízda s Ukrajinkou Oksanou Dmytriv opět postoupila pouze do „malého“ finále. Tam už nedala soupeřce Halyně Hrachyn (UKR) šanci a dojela si pro celkově třetí místo. Jako první Češka v pořadí se opětovně stala Mistryní ČR v paralelním slalomu.
„Jsem spokojená a navíc nejsem stroj na výhry,“ komentovala svůj výkon Vojtěchová po závodě a dodala:  „Bylo to fajn, jelo se mi dobře a obhájila jsem tituly z loňska. To byl můj cíl. A teď už se musím soustředit na závody světového poháru ve Španělsku a hlavně finále v italském Valmalenco.“
Potěšující bylo, že Jana Šindelářová, třetí z kvalifikace, byla druhouˇČeškou v pořadí již na 5. místě finálové listiny. Tím pádem jí patří titul vicemistryně ČR v paralelním slalomu.

Petr Šindelář mezi muži ani tentokrát nenašel silnějšího soupeře, který by mu zabránil vystoupat na příčku pro vítěze závodů. V kvalifikaci se sice podařilo Christianu Oberhofovi (AUT) zajet nejlepší čas, nicméně na druhého Šindeláře už ve finále nestačil a obsadil celkově čtvrté místo.
„Oba závody byly náročné a já mám obrovskou radost! Cítil jsem i silnou konkurenci v ostatních jezdcích. Papírově mám sice možná nejvyšší počet bodů, ale mladší jsou dravější a já to cítil – byl jsem dřív unavený než oni. Ale dal jsem do závodu všechny své síly a ono to vyšlo,“ řekl spokojeně obhájce dvou titulů Petr Šindelář po vyhlašovacím ceremoniálu.

Výsledky  MČR paralelní obří slalom, Herlíkovice – 7.3.2009
Ženy                   
1. Mariya Chakileva (KAZ)
2. Barbara Stachon (POL)
3. Zuzana Vojtěchová (CZE)
4. Valeriya Tsoy (KAZ)

Muži
1. Petr Šindelář (CZE)
2. Arnold Fauler (AUT)
3. Dominik Leichtfries (AUT)
4. Aleksander Kosacki (POL)

Výsledky  MČR paralelní slalom, Svatý Petr – 8.3.2009
Ženy                   
1. Oksana Dmytriv (UKR)       
2. Barbara Stachon (POL)       
3. Zuzana Vojtěchová (CZE)   
4. Halyna Hrechyn (UKR)       

Muži
1. Petr Šindelář (CZE)
2. Martin Burn (SUI)
3. Aleksander Payer (AUT)
4. Christian Oberhofer (AUT)


Další závod seriálu O2 Snowboard Tour 2008/2009 se jede pod názvem Quiksilver Snowjam 2009 již za 14 dnů ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně (20.-22.3.2009).

Mistrovství ČR ve snowboardcrossu, které se uskuteční 28. března 2009 v Rejdicích v O2 Extra Parku, zakončí letošní sérii snowboardových závodů v České republice, které se uskutečnily pod společnou hlavičkou O2 Snowboard Tour 2008/2009.