Motivací pro ridery jsou lákavé ceny, ale i možnost zúčastnit se O2 Rookie Campu v italském Val Senales. Nejlepší mladí snowboardisté tak dostanou šanci zdarma trénovat v zahraničí pod vedením profesionálů. Navíc si užijí party, free skatepark, frisbee, fotbálek...

Může přijet každý!

„Nemusíte být profík, ani se nemusíte registrovat u žádné organizace, stačí sbalit nadšení pro freestyloý snowboarding a prkno a můžete vyrazit na O2 Rookie Cup,” říká Jaroslav Boček, zástupce Asociace českého snowboardingu, která sérii Rookie Cup pořádá. „Tyhle závody jsou otevřené opravdu každému. A i když třeba letos nevyhrajete, učitě se přiučíte spoustě věcí, pobavíte se s ostatními a především si užijete skvělou freestylovou jízdu a neopakovatelnou atmosféru,” vzkazuje Jaroslav Boček všem mladým snowboardistům. První slopestyle závod O2 Rookie Cup startuje už 31. ledna na Lipně.

Promyšlená série

Freestylové závody u nás dávají příležitost rozvíjet se. Na Rookie Cup plynule navazuje série Impromat 4X4 Český pohár ve freestyle snowboardingu. Vrcholem sezóny je pak každoročně Quiksilver Snowjam. Všechny tyto závody, včetně Rookie Cupu, dávají jezdcům možnost získat body v bodovacím systému Mezinárodní snowboardové federace TTR (Ticket To Ride). Mezi freestylovými snowboardisty jde o žebříček, který ukazuje, kdo patří k nejlepším jezdcům na světě. Mimochodem právě Šárka Pančochová, která se v minulosti účastnila Rookie Cupu, tento žebříček již několik týdnů vede. „Závody u nás mi pomohly se rozkoukat,” podotýká Šárka. „Uvědomila jsem si, že bych mohla být dobrá nejen v Česku, ale i venku,” dodává s úsměvem. Šárka ale není jedinou mladou hvězdou, která prošla Rookie Cupem. Mezi dalšími jsou například Darek Bergmann, Filip Gutwirth, Pavel Vyroubal, Martin Mikyska (vicemistr světa na World Rookie Tour v kategorii do 14 let), Roman Dlauhý, Martin Kaňourek, Dodo Dolejší, Tomáš Král, Dan Paulíček, bratři Porkertovi a řada dalších jezdců, kteří už patří mezi freestylovou špičku.

Fair play: rozdělení na kategorie

Rookie Cup dává příležitost porovnat své síly s podobně starými jezdci. Proto ho pořadatelé dělí do několika kategorií tak, aby byly závody v duchu „fair play”. V kategorii “groms” jezdí žáci základních škol, středoškoláci spadají do „rookies”, 19letí a starší jezdci už paří i svými výkony mezi dospělé pro které Asociace českého snowboardingu organizuje Impromat 4x4 Český pohár ve freestyle snowboardingu.

  • groms girls do 14 let (ročníky 1996 mladší)
  • groms boys do 14 let (ročníky 1996 mladší)
  • rookie girls od 15 do 18 let (ročníky 1992-1995) 18 včetně (tzn. 91 pokud ještě nebylo 19let)
  • rookie man od 15 do 18 let (ročníky 1992-1995) 18 včetně (tzn. 91 pokud ještě nebylo 19let)


Startovné do závodů O2 Rookie Cup je 200 korun. Pro jezdce, kterým ještě nebylo 18 let, platí povinnost donést podepsané potvrzení od rodičů, že souhlasí s jejich účastí v závodech.

Zábava, radost, ale i lákavé ceny

Motivaci k závodění dodá účastníkům Rookie Cupu také lákavá výhra. V celé sérii se rozděluje za první místa celkem 50 tisíc korun. Pro závodníky jsou připraveny rovněž věcné ceny od firem Burton Snowboards, Telefónica O2, Skupiny ČEZ, webu Skateshop.cz a firmy Volcom. Na snowboardový O2 Rookie Camp v italském Val Senales vyrazí zdarma trojice nejlepších v kategorii rookie man, dále vítězka v kategorii rookie wonam a v neposlední řadě také budoucí držitel zlaté medaile mezi grom boys.

Více informací o závodech Rookie Cup a o projektu O2 Snowboard Tour najdete na webu www.O2extra.cz a www.snowboarding.cz.

Závody O2 Rookie Cup: Kdy a kam vyrazit?

  1. 2010 - Rookie Cup - Lipno (slopestyle)
  2. 2. 2010 - Rookie Cup - O2 Extra Park Rejdice (slopestyle)
  3. 2. 2010 - Rookie Cup - Číhalka (slopestyle)
  4. - 7.3. - East Rookie Fest - Špindlerův Mlýn (slopestyle a U-rampa)