Každý velký závod má své skromné začátky. Tento hojnovodský je nyní ve stavu skoro novorozeném, nicméně určitě má potenciál růstu od dnešního lokálního minisetkání lyžařů po velký lyžařský svátek. Proč? Kvůli krajině a horám v okolí.

Dá se totiž říci, že každé větší horstvo v Česku má svůj velký veřejný běžecký závod. Krkonošská 70, Jizerská 50, Orlický maraton, Šumavský maraton, Karlův běh v Krušných horách... A nyní konečně i novohradský (zatím) půlmaratón, tedy přesně Hojnovodská zlatá lyže.
Novohradské hory skýtají jedinečná zákoutí, zpustlé osady v hlubokých lesích, dá se lyžovat podél Lužnice, když je to ještě malý potůček, kolem nejstaršího pralesa v Evropě (Žofínský prales) atakdále atakdále. Novohradské hory jsou krajem zapomenutým a neobjeveným, o to silnější je jejich kouzlo. Navíc se nabízí závod propojit se sousedním Rakouskem, čím by vznikl první přeshraniční lauf! Ale zpět do přítomnosti.

Zatím raději počítejte s trochu polními podmínkami, tratě pravděpodobně nebudou tak dokonalé, jak to známe ze závodů slavnějších. Podobně servis. Na druhou stranu startovné 100 Kč je oproti jiným závodům jen symbolické. A nízká komerční úroveň závodu slibuje nejenom šanci na příznivé umístění :-), ale i zažít pocity lyžařských průkopníků, dob, kdy se závodilo jen z nadšenectví, improvizovaně a zadarmo. A určitě bude i čas pokochat se krajinou, kterou jinde v Česku nenajdete. Není to zajímavý příslib?

Informace:

Sport klub Hojná Voda Vás zve na IV.ročník HOJNOVODSKÉ ZLATÉ LYŽE

Kdy: Sobota 13.2.2010
Místo: Hojná Voda
Trať a styl:
Muži 25 km pouze klasicky
Ženy a junioři 12,5 km klasicky

Prezentace a výdej startovních čísel: na startu od 9:00 do 10:00
Startovné: 100,- Kč (v ceně je malé občerstvení)

Vítěz obdrží jako cenu pohár a běžecké lyže.

Od 14:00 hod pokračuje závod dětskou zlatou lyží. Prezentace na startu těsně před závodem.
Délky tratí podle kategorií od 400 m do 3 km.

Více informací na www.hojna-voda.eu, nebo hojnavoda@seznam.cz, nebo na tel. čísle 736602221.