Měl jsem tentokrát jenom jeden den a nebylo v lidských silách obejít vše, od hal věnovaných lyžování, přes snowboardové až po outdoorové pavilony. Ani hloubka návštěv stánků jednotlivých značek nebyla tak důkladná, jak bych si byl býval přál. Ovšem na detailnější studie novinek a zajímavostí se doufám můžeme těšit v budoucích článcích Ivana Sosny.

I tak mi ale pár věcí v paměti utkvělo. Freeridové lyže už pomalu dosahují svých maximálních šířek, nechybí v kolekci snad žádné významné i nevýznamné značky. Všichni ale nyní hlásají jedno společné zaklínadlo, kterým se stal „rocker“ (viz SNOW market 49), neboli opačný vzpruh v přední nebo i zadní části lyže. U prašanovek nechybí modely s rockerem snad u nikoho, ovšem už mnoho značek má rocker (v malém provedení) i na univerzálních lyžích.

V oblasti sjezdových bot se zvyšuje počet modelů, které jsou určeny pro chůzi i pro sjezd, a to i u značek, které dříve takové boty neměly (namátkou Salomon, Dalbello). Flexe kolem 120 některých freeridových „chodících“ modelů překvapuje a vzbuzuje očekávání.

ISPO nenabízí jen nebývalou koncentraci značek, ale i osobností. Potkal jsem Glena Plaka, stál jsem půl metru od Lasseho Kjuse, pozdravil se s Eerem Ettalou (nadšení snowboardisté jej určitě budou znát). Více v komentářích u fotek.