Vše začalo ve čtvrtek odpoledne výstavbou na náměstí. Ti nahoře byli opět na straně pořadatelů, a tak se na náměstí v průběhu zimy nahromadily zásoby sněhu, které by vystačily na stavbu celého snowparku ve městě a ne jen tří překážek, které byly v plánu. Výstavba tratě a zázemí pokračovala s malou přestávkou na spánek do pátečního odpoledne, kdy se začali scházet první diváci a sjíždět první rideři.

Zranění decimovala riderlist a tak se oproti plánované česko-slovensko-rakouské bitvě do riders zóny sjeli pouze zástupci z řad českých jibberů v celkovém počtu 16 riderů, z toho dvou girls. Na startlistu nechyběl např. Robin Robhol. Pepe Kale, Křivas, sourozenci Skálovi (♂+♂)či Vránkovi (♂+♀), holky doplnila ještě frajerka Iza Kyselová. K soudcovskému stolečku zasedl Milan Masopust aka Milis, Martin Bartáček a z řad zraněných riderů Dědek aka Jirka Volák.

Akce začala krátkým tréninkem pro seznámení s tratí. Po cca 45 minutách rideři zapluli spět do své zóny, aby o 15 minut později nastoupili k hlavnímu závodu. Motivací bylo 25 tisíc v cashi, o které se mělo jet formou jamu. 90 minut mělo stačit pro předvedení toho nejlepšího co v nich je. Jelo se speed railu, lomené bedně a zub bedně 6+5 m. Motivace byla slušná, a tak tam kluci zázeli best of českého jibbingu. K tomu TOP 010 patřil určitě 360 switch up nebo 360 rotation na speed railu v podání Křivase, který si za to na něm odnesl i Best Trick.

Jury se nakonec shodla na absolutním vítězi Petru Křivánkovi, který si vzápětí odnesl šek na pěkných 12 000,-. Druhou příčku obsadil Pepe Kalenský, na třetím místě skončili shodně Rici a Mario Skálovi, čtvrté místo patří Robinu Holubovi a na pětce skončil Maty Vránek. Z 1 on 1 battlu holek vyšla jako vítězka Iza Kyselová a stylem win win si Terka odnesla zbylé prizemoney plynoucí z druhého/posledního místa .

Po skončení následovala afterparty v největším jabloneckém klubu Woko s Djem Atomic Hooligan, který si to přiletěl rozdat z českými freeskiery na parket až z Anglie. Woko se nakonec naplnilo až po okraj diváky v počtu cca 500 osob a afterparty pokračovala až do ranních hodin. Party se obejde naprosto bez komentáře, kdo byl ví, kdo nebyl vidí z fotek. Krásně událou party ilustroval Maty svým rčením, že Woko málem vypadlo z ďůlku. Snad jen dodat, že vše od jageru snad po vaječnák teklo proudem v takovém množství, že i pozvaný Atomic Hooligan po svém setu krásně zavdal červenému koberci ve Woku svojí předešlou večeří.

Dost zbytečných řečí, myslím, že o letošní JJJ vypoví daleko více videjko, fotky nebo (ne)paměti zúčastněných.

Boyz:

  1. P. Křivánek
  2. J. Kalenský
  3. M. a R. Skálovi
  4. R. Holub
  5. M. Vránek

Girlz:

  1. I. Kyselová
  2. T. Vránková

Best Trick:

Speed: Petr Křivánek
Zub bedny: Robin Robhol Holub
Lámačka: Rici Skála

Zásluhy na realizaci akci nese na svých bedrech především hlavní partner:

SHRED OPTICS a dále firmy/značky SLYTECH , OLLIESHOP.CZ, ČD SKI a VEHICLE. Poděkování dále patří sponzorům ECOGLASS a.s. RIA REALITY a.s., PLASTIME.CHEMI s.r.o., Dále patří i médiím— hlavnímu partneru RADIO WAVE a dále Downdays.eu, freeskiing.cz, freeride.cz, topzine.cz, MF DNES , SNOW magazínu a časopisu FREESKI.
Za podporu dále pořadatelé děkují firmám SOLITER a.s., tj bižuterie, pivovar konrád, společnost Celtima, Pizérie Adam a Eva, soundsystému PESS – pure energy sound systém. Afterparty pro vás supportoval jagermeister. A v neposlední řádě patří poděkování pořadatelům: klukům a holkám IMPSQUAD crew a za podporu závodu teamu SNOWTOUR 2010, lokálům pnp crew.

Uvidíme se na příštím ročníku Jablonec Jibbing Jamu v sezoně 2010/2011!