Marcela Polášková - komentář k analýze č. 1: Meatfly_77 - SNOW.cz
Domů Lyžařské analýzy Meatfly_77 - č. 1 Komentář: Marcela Polášková

Marcela Polášková - komentář

k analýze: Meatfly_77 (lyžařská analýza č.1) | Zpět na analýzu

První dojem:

Ahoj! Bohužel z tvého videa se dá hodnotit jen velmi krátký úsek - cca od 13-té do 18-té sec. nevím, bude-li to objektivní k celé délce jízdy.. :-)

Analýza:

V tom, co jsem si dokázala zpomalit vidím problém v části videa 14. - 15sec. Při zahájení oblouku doleva, kdy jsi na spádnici, máš ramenní osu vytočenou mírně doprava, ven z oblouku(v protirotaci), místo abys ji měl kolmo na podélnou osu lyží, rovnoběžnou s osou kyčelního kloubu a tím si zajistil možnost správného způsobu hranění a dalšího vedení oblouku. Bohužel protirotační nastavení trupu u tebe pokračuje a ještě se zvětšuje v průběhu vedení oblouku. Ve snaze o hranění a tlak začneš pohyby odshora, pánví, kterou nasedneš dovnitř jako na barovou židli a to skutečně víc nad vnitřní nohu. Počátek je tedy v nastavení úhlu ramen a boků při zahájení oblouku, udržení toho postoje a tím pak k možnosti správného ovládání vnější lyže tak, aby tě "táhla do oblouku".

Cvičení:

Cvičení na chybu "protirotační natočení trupu při zahájení oblouku": např. jednoduché cvičení je přehazování 1 hole z ruky do ruky při přechodu z oblouku do oblouku. Začínáme s holí ve vnější ruce, držíme ji cca v polovině délky, svisle. Výměna z ruky do ruky probíhá v okamžiku přechodu z hran na opačné hrany, tedy v okamžiku, kdy lyže přechází přes plochy. Druhým takovým cvičením může být "kraul". V řezaných obloucích vnější paži předpažujeme a vnitřní zapažujeme. při přechodu z oblouku do oblouku se vymění i paže. Pozor při tomto cvičení na nebezpečí rozrotování celé horní poloviny trupu! Tak hodně úspěchů při zdokonalování sebe sama! Je to to nejtěžší a je super, když to člověk stále zkouší!

Zpět na analýzu - Meatfly_77 (lyžařská analýza č. 1)

Komerční tipy