Marcela Polášková - komentář k analýze č. 1: Mati24 - SNOW.cz
Domů Lyžařské analýzy Mati24 - č. 1 Komentář: Marcela Polášková

Marcela Polášková - komentář

k analýze: Mati24 (lyžařská analýza č.1) | Zpět na analýzu

První dojem:

Mati24 ahoj, tvá jízda má dynamiku, je vidět, že jsi s lyžemi kamarád! Video se však dá podrobněji hodnotit až za polovinou, kde se dostáváš do vhodné vzdálenosti od kamery :-)!

Analýza:

Když se ptáš na názor, pusť si své video pomalu v čase mezi 0:11-0:12-0:13. Uvidíš tam to, co tě trochu limituje: Postoj a poloha trupu v oblouku v čase 0:11-0:12 je dobře ale v okamžiku 0:13 je vidět, jak stažením obou loktů za tělo a s tím i polohou paží, které neudržíš ve správné poloze mírně před tělem, se tvůj správně předozadně vyvážený postoj mění na mírný záklon!

Cvičení:

Postoj a poloha segmentů horní poloviny těla vždy! ovlivňuje to, co se děje s nohama a lyžemi. Takže poloha paží a jejich pohyby skutečně můžou způsobit některé chybky.Paže by neměly klesnout a viset u boků, neměly by být extremně vytočené lokty vně od těla či zatažené dozadu. Každá tato poloha nějak ovlivňuje správný postoj či přímo způsob točení lyží (Např. rotace, záklon...) Cvičení na tuto dovednost jsou všechna, kde využíváme hole tak, že je vozíme na hřbetech či dlaních rukou před tělem a nesmíme je ztratit ani se nedotýkají břicha. Pokud bych ještě v tvém oblouku něco hodnotila, tak osobně bych se při zahájení oblouku snažila protlačit víc dopředu nad boty těžiště- tedy pánev- místo toho, abych se v ten okamžik ohnula v pase a vytlačila vpřed přednostně ramena. Měj hezké dny s lyžováním! :-)

Zpět na analýzu - Mati24 (lyžařská analýza č. 1)

Komerční tipy