Völkl RTM 84 UVO - recenze (mini test) z 14.03.2018 - Recenze Völkl RTM 84 UVO - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže allmountain Völkl RTM 84 UVO

Recenze Völkl RTM 84 UVO (14.03.2018)

Recenze Völkl RTM 84 UVO (allmountain Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - allmountain | Počet recenzí: 0 | Značka: Völkl
Vložil: Cesmik | Ročník: 2017 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Univerzální lyže nejvyšší třídy pro zkušené lyžaře, kteří požadují nekompromisní výkon v každé situaci. V hlubším sněhu, nebo na pevném podkladu, RTM 84 UVO vždy nabídnou maximum zážitků, a to bez ohledu na rychlost jízdy.

RTM 84 UVO mají tvar prohnutí XTD Tip & Tail Rocker (lehce přizvednutá špička a patka lyže, střední část má klasický tvar prohnutí Camber) a moderní konstrukci, jejíž základ tvoří jádro 3D.Ridge Core (hmota jádra je koncentrována co nejblíže k podélné i příčné ose lyže) zesílené vrstvou pružné oceli (zkracuje dobu reakce lyže na lyžařův podnět). Tento základní nosný prvek doplňuje speciálně tvarovaná lehká a pevná skořepina 3D.Ridge, která svým tvarem umožňuje přesně nastavit flexi daného modelu a optimalizovat přenos energie na hrany lyže. Celek k dokonalosti dolaďuje, na špičce lyže umístěný, prvek tlumící nežádoucí vibrace UVO (dokáže tlumit rázy ve třech nezávislých směrech).

Koncentrace hmoty do středu lyže a nízká hmotnost výrazně usnadňuje ovládání lyží RTM UVO 84, zároveň plně zachovává, u lyžařů tolik ceněné, přednosti lyží Völkl - vysokou torzní tuhost, harmonickou flexi a stabilní jízdní projev.

Model RTM 84 UVO je dodáván s inovovaným vázáním iPT Wideride XL, které má oproti předchozí variantě o 40% širší kontaktní plochu uchycení k lyži. Proto mají i takto široké lyže vynikající dynamiku. Tvar vázání iPT WR XL plně respektuje trend maximální koncentrace hmoty co nejblíže ke středu lyže, což vede k snazšímu a přesnějšímu ovládání lyží.

Vázání iPT WR XL samozřejmě disponuje všemi nejmodernějšími bezpečnostními standardy značky Marker.

Písmeno D u názvu vázání značí, že toto vázání lze velmi snadno, bez nutnosti použití nářadí, přizpůsobit na různé velikosti bot.

Zkušenosti s užíváním produktu

V roce 2016 jsem tady psal recenzi na nižší model těchto lyží https://snow.cz/…volkl-rtm-84

Letos jsem si pořídil novější model s tlumičem vibrací UVO. Věděl jsem do čeho jdu, takže mé očekávání bylo vysoké. A Völkl RTM 84 UVO opět nezklamaly. Jak výrobce uvádí celodenní zábavná lyže, pro kterou neexistují limity. Pokud je dobře připravená sjezdovka, tak oblouky v 80 km/h rychlosti jsou absolutně klidné. Krátké smýkané nebo přeskakované oblouky v rozbředlém sněhu na kraji sjezdovky si taky vychutnáte. Šířka lyže 84 mm pod botou je dost na to, abyste se nebořili. Jen co trochu naberete rychlost, tak Vás rocker vynese na povrch rozbředlého nebo prachového sněhu.

Vázaní bez větších obtíží zvládlo i skialpovou botu s podrážkou. Snadno nastavitelné při změně velikosti boty.

Okovaná špička je fajn, jen je třeba kontrolovat a občas dotáhnout torx vruty.

Maximální spokojenost, doporučuji.

+ plusy

  • univerzálka
  • stabilita
  • vázaní - zvládne i skialpovou botu

- mínusy

  • žádné

Diskuze: Völkl RTM 84 UVO

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy