Kilpi IO-M - recenze (mini test) z 10.12.2018 - Recenze Kilpi IO-M - SNOW.cz

Recenze Kilpi IO-M (10.12.2018)

Recenze Kilpi IO-M (Bundy Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Bundy | Počet recenzí: 0 | Značka: Kilpi
Vložil: Petr Socha - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Na domácím trhu je přehršel značek sportovních oděvů s různými koncepty i cílovými skupinami. Velkým světovým hráčům konkurují i menší, ale hlavně často domácí výrobci, kteří útočí v první řadě cenou, leckdy ale i kvalitou. V posledních letech je hodně na očích značka Kilpi, jíž snad sami lyžařští bohové přispěli ke strmému růstu oblíbenosti. K redakčnímu testu jsme si vybrali po jedné dámské a pánské lyžařské bundě. Jak se nám jeví?

Zkušenosti s užíváním produktu

Když vezmete do ruky pánskou zateplenou lyžařskou bundu Kilpi IO-M, získáte okamžitě pocit, že držíte moderní a kvalitní výrobek. Rozumně zateplená bunda – tedy tak, aby hřála, ale lyžaři se v ní pořád mohli neomezeně hýbat – není zbytečně těžká, zaujme nekompromisní výbavou a zejména příjemným a hlavně strečovým materiálem, který evokuje modely o řád dražší. Na místě je alespoň prostý výčet vychytávek: reflektor Recco, vnitřní manžety rukávu s otvorem pro palec, voděodolné zipy, protisněhový pás, velmi důležité větrání v podpaží, mnoho kapes, konkrétně pět vnějších včetně té na skipas na rukávu a dvě vnitřní, z nichž jedna je na zip a uvnitř skrývá legendární utěrku na brýle zachycenou pružným popruhem s karabinkou. Na vnějších rukávech jsou efektní i praktické manžety s velkropáskem, podobně lepené segmenty (kapsa na skipas například) a plastický pryžový potisk hovoří o tom, že výroba probíhá v technologicky velmi vyspělé dílně. Odnímatelná zateplená kapuce nemá rozměry na to, aby do sebe vměstnala přilbu, což ale u tohoto typu oděvu ani není obvyklé a ani žádané. Co se týče střihu, zdá se značně zralý a alespoň na postavu redakčního testéra bylo vše akorát tak velké, široké či dlouhé, jak má být.

Pokud bychom měli hledat pochybnosti, zastavíme se u zajímavé konstrukce pravé vnější kapsy na prsou. Perforovaná léga slouží důmyslně jako zámek zipu, otázka je, nakolik léga vydrží provozní zátěž – pocitově se zdá, že nebude těžké ji přetrhnout.

+ plusy

  • mnoho kapes, technické vybavení
  • strečový materiál
  • dobrý poměr cena/výkon

- mínusy

  • nebezpečí natržení perforované légy u horní vnější kapsy

Další recenze k produktu: Kilpi IO-M

Kilpi IO-M

Komfort nošení
Jednoznačně největší překvapení a pozitivum IO-M je nízká hmotnost. I když na sobě máte zateplenou (a nutno říct že velmi dobře zateplenou) a voděodolnou bundu, přijdete si jako na jarní procházce v mikině. Bunda, která váží jen něco přes kilo (testoval jsem velikost M, po sundání kapuce se tato dostává k hmotnosti okolo pouhéh...

Diskuze: Kilpi IO-M

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy