Kilpi IO-M - recenze (mini test) z 20.02.2019 - Recenze Kilpi IO-M - SNOW.cz

Recenze Kilpi IO-M (20.02.2019)

Recenze Kilpi IO-M (Bundy Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Bundy | Počet recenzí: 0 | Značka: Kilpi
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2018 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Testována bunda v esteticky vydařeném modrooranžovém provedení IO-M ORN. Bunda na první dojem působí velmi designově a moderně, a přitom si zachovává pevnost a odolnost. Je vyrobena z voděodpudivého, prodyšného a strečového materiálu SIBERIUM 30 000 2L STRECH. Název materiálu může být lehce matoucí, ale první číslo znamená prodyšnost a je uvedeno v g/m2/24h, druhé číslo znamená voděodolnost 20 000 mm. Voděodolnost je podchycena důkladně, švy jsou podlepeny a zipy nepromokavé. Bunda je vybavena systémem RECCO, sněžným pásem a manžetami a reflexními prvky. Dostatečný počet kapes na vhodných místech je také důležitý, ovšem největším překvapení poté, co bundu poprvé obléknete, je její nízká hmotnost a dobré teplené vlastnosti. Bunda je zateplená velmi dobře, a přesto ve velikosti L váží pouze 1100 g, takže ji na těle skoro necítíte. Cena se pohybuje okolo 6 000 kč.

Zkušenosti s užíváním produktu

Komfort nošení
Jednoznačně největší překvapení a pozitivum IO-M je nízká hmotnost. I když na sobě máte zateplenou (a nutno říct že velmi dobře zateplenou) a voděodolnou bundu, přijdete si jako na jarní procházce v mikině. Bunda, která váží jen něco přes kilo (testoval jsem velikost M, po sundání kapuce se tato dostává k hmotnosti okolo pouhého kilogramu. Nízkou hmotností však komfort nekončí. Materiál je měkký a poddajný, kapsy jsou umístěny na dostupných místech a ani při úplném vyplnění příliš nepřekáží, velmi dobře fungují voděodolné zipy. Velmi dobře hodnotím kapsu na skipas na paži v úrovni bicepsu, kde o skipasu vůbec nevíte (oproti kapsám téměř až na zápěstí, kde o skipas zavadíte jak při oblékání bundy, tak například při odhrnutí bundy pro pohled na hodinky) a nikde se mi nestalo, že bych se k nějakým turniketům musel shýbat, všude skipas načetly (což platí pro standartní výšku do 180cm, vyšší osoba by se možná sehnout už musela).

Bezpečnostní kapsa
Po vychválení umístění kapes se ale musím vrátit k jedné specifické kapse, která se u Kilpi objevila poprvé. Tou je levá náprsní vnější kapsa, která je opatřena bezpečnostním mechanizmem viz foto. Materiál, ze kterého jsou zarážky vyrobeny, nepůsobí až tak pevně, i když je fakt, že během testu se nikde nenatrhl ani nerozřízl. Designově je to určitě zajímavý prvek, ale co se týče praktického efektu tohoto "zámku", nejsem o něm přesvědčen. Pokud mám bundu na sobě, do prsní kapsy mi nikdo nepoleze, a pokud mi někdo bundu ukradne nebo bude šacovat v klidu, asi ho trocha látky, kterou musí protáhnout poutko zipu nezastaví. Druhá schovaná kapsa je zevnitř a je v ní integrovaný kapesník na brýle.

Prodyšnost, voděodolnost, tepelná izolace
Co se týče údajů uvedených výrobcem, odpovídají mému reálnému pocitu. Při zvýšené zátěži lze využít větracích otvorů na standartních místech v podpaží. Při sjezdovém lyžování bunda vlhkost odvádí výborně, při zvýšené zátěži (např. turistika) je dobré sundat sněhový pás, jeho stahovací guma se orosí velmi rychle.

Voděodolnost jsem otestoval jak v terému, kde během 6 hodin v dešti bunda sice trochu ztěžkla, ale vodu nepropustila, tak v domácích podmínkách, kde se 1dl vody v záhybu bundy se švem udržel přes 10h. Tepelněizolační vlastnosti jsou také výborné - zvlášť vzhledem k nízké hmotnosti až překvapivé.

Bezpečnostní prvky
Tady bunda trochu z mého pohledu zaostává - reflexní prvek uváděný výrobcem je v praxi jeden nápis SIBERIUM (viz. foto). Představil bych si, že pokud výrobce uvádí, že je produkt opatřen reflexními prvky, budou viditelné ze všech stran a úhlů, ne jen na levé paži. Dalším slíbeným bezpečnostním prvkem je RECCO systém, ovšem má to jeden háček. Tento je zabudován v kapuci, a ta je odepínací. Odepínací kapuce je sama o sobě plus, spojit ji s bundou trvá chvíli a spoj je pevný a kapuce jako taková pohodlná, ale při její demontáži přijdete o tento bezpečnostní prvek.

+ plusy

  • nízká hmotnost
  • dobré tepelné vlastnosti
  • šikovné umístění kapes a promyšlená funčknost
  • voděodolnost a prodyšnost
  • moderní design
  • výborný poměr cena/výkon

- mínusy

  • nedostatek reflexních prvků
  • při sundání kapuce ztráta systému RECCO

Další recenze k produktu: Kilpi IO-M

Kilpi IO-M

Když vezmete do ruky pánskou zateplenou lyžařskou bundu Kilpi IO-M, získáte okamžitě pocit, že držíte moderní a kvalitní výrobek. Rozumně zateplená bunda – tedy tak, aby hřála, ale lyžaři se v ní pořád mohli neomezeně hýbat – není zbytečně těžká, zaujme nekompromisní výbavou a zejména příjemným a hlavně strečovým materiálem, který evokuje modely o ...

Diskuze: Kilpi IO-M

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy