UYN Evolutyon - recenze (mini test) z 28.01.2019 - Recenze UYN Evolutyon - SNOW.cz

Recenze UYN Evolutyon (28.01.2019)

Recenze UYN Evolutyon (Funkční prádlo Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Funkční prádlo | Počet recenzí: 0 | Značka: UYN
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2018 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Funkční pánské triko a spodní termokalhoty UYN EVOLUTYON jsou vyrobeny bezešvou technologií. Hlavním materiálem je nylonový Natex. Prádlo využívá technologií UYN jako je COOLVENT (prodyšnost/ven­tilace), HEATMEMORY (udržuje organismus v teple během chvil bez pohybu), DRYLIGHT (odvádí vlhkost na zadní strany těla -záda, kolena), DURAFIT (namáhané partie mají zesílené panely). Celé provedení je realizováno v bezešvém designu FEELINES.

Materiál: 86 % polyamid (Natex), 12 % polypropylen, 2 % elastan

Zkušenosti s užíváním produktu

UYN EVOLUTYON je středně teplá spodní vrstva pro chladné dny (patří do řady ACTIVE COMFORT). Na svůj tepelný komfort je překvapivě prodyšná, převážně polyamidový materiál Natex (je to polyamid vyroben z rostlinných olejů) je prodyšný sám o sobě, doplnění prodyšných míst technologií COOLVENT zajišťuje odvod potu z nejinkriminova­nějších míst (podpaží, kubita).

Po několikadenním testování při skialpinismu se osvědčilo ve všech aspektech. Jedinou extrémní situací, kde při testování neuspěl na 100 %, je kombinace pocení a mrazivých teplot (situace, kdy materiál navlhne a zmrzne), ale vzhledem k tomu, že jde o syntetický materiál, chová se obdobně jako produkty jiných výrobců.

Vychytaný bezešvý střih nelimituje v pohybu - pocitově se blíží třeba závodní skialpinistické kombinéze. Triko je dostatečně dlouhé a má správnou délku rukávů. Délka tříčtvrtečních nohavic je v kombinaci s lyžařskými podkolenkami taky bez chyby.

Velmi rychle schne v teple i na těle.

+ plusy

  • dobře padnoucí bezešvý střih, pohodlí
  • tepelný komfort
  • rychle schne

- mínusy

  • při navlhnutí a exponování přímému mrazu (když šlapete při túře nahoru a na nemáte nad prádlem další vrstvy) může nepříjemně studit

Další recenze k produktu: UYN Evolutyon

UYN Evolutyon

Minulý rok jsem měl možnost vyzkoušet prádlo UYN z řady Ambityon (recenze zde), které je určeno pro aktivity v chladnějších počasí, tedy zejména pro sjezdové lyžování. Tuto zimu přišlo na řadu „lehčí“ prádlo UYN Evolutyon a byl jsem zvědavý, zda poznám rozdíl, a jak bude velký.

Hned na první pohled je z...

Diskuze: UYN Evolutyon

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy