UYN Evolutyon - recenze (mini test) z 27.01.2020 - Recenze UYN Evolutyon - SNOW.cz

Recenze UYN Evolutyon (27.01.2020)

Recenze UYN Evolutyon (Funkční prádlo Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Funkční prádlo | Počet recenzí: 0 | Značka: UYN
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2020 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Popis výrobce:

Spodní prádlo UYN Evolutyon je určeno pro intenzivní činnosti při středních teplotách.

Prodyšné, ergonomické, pohodlné, to jsou klíčové vlastnosti řady UYN® Evolutyon. Funkční prádlo je vyrobeno z vlákna Natex, 100% organického polymidového vlákna. Technologie Coolvent umožňuje konstantní proudění vzduchu díky kanálům procházejícím vnitřní strukturou úpletu. Tímto způsobem triko absorbuje pot a ochlazuje sportovce během pohybu. Díky inovativní konstrukci v oblastí ramen a rukávů (technologie Hypermotion - vyrobené z jednoho kusu) poskytuje maximální volnost pohybu a podporuje správné držení těla. Triko s dlouhým rukávem je vhodné pro intenzivní aktivity na podzim nebo v teplejších zimních dnech.

Materiál: 86 % polyamid (Natex), 12 % polypropylen, 2 % elastan

Více na https://www.uynsports.com

Zkušenosti s užíváním produktu

Minulý rok jsem měl možnost vyzkoušet prádlo UYN z řady Ambityon (recenze zde), které je určeno pro aktivity v chladnějších počasí, tedy zejména pro sjezdové lyžování. Tuto zimu přišlo na řadu „lehčí“ prádlo UYN Evolutyon a byl jsem zvědavý, zda poznám rozdíl, a jak bude velký.

Hned na první pohled je znatelný rozdíl v gramáži, materiál u model UYN Evolutyon je citelě tenčí. Prádlo je určeno pro intenzivní aktivity při středních a nižších teplotách, to přesně sedí. Používal jsem triko na kole, při sjezdovém lyžování a při běhu na lyžích, všude fungovalo dobře. Teplejší „sjezdařský“ model UYN Ambityon už byl například při užití na běžkách až moc teplý, kdežto tento model zde fungoval na jedničku. Na sjezdovkách bylo třeba s tímto prádlem trochu více vrstvit, a tak docílit adekvátního tepelného komfortu. Při srovnání obou modelů mi UYN Evolutyon vychází jako větší univerzál, triko s dlouhým rukávem lze využít napříč různými sporty od podzimu do jara.

Nakládání s potem je funkční, prádlo nestudí, nadměrně nehřeje, docela rychle schne. Prádlo má na hrudi a na zádech 3D strukturu, aby v materiálu lépe proudil vzduch a docházelo k lepšímu odpařování vlhkosti (tedy efektivnějšímu ochlazování).

Střih a komfort
Střih a provedení prádla UYN je velmi propracované, triko i spodky jsou příjemně elastické (vyrábí se jen ve 3 velikostech, které pojmou značný rozsah velikostí), s jemnou kompresí. Prádlo sedí, nehýbe se na těle, zádový díl i rukávy jsou dostatečně dlouhé, střihu není co vytknout. A vyzdvihnout se dá i zajímavé řešení v oblasti rukávů a ramen (Hypermotion) - oba rukávy a horní díl na zádech jsou vyrobeny z jednoho kusu a prádlo v této namáhané části pěkně sedí, netáhne, nesvírá.

Délka 3/4 spodků je akurátní, navazuje na lem ponožek a končí dotačně nad hranou sjezdařské boty.

Závěrem
Funkční prádlo UYN Evolutyon je díky své střední gramáži velmi dobře využitelné pro intenzivnější aktivity ve více či méně chladných dnech (od podzimu do jara). Otestováno na běžkách i na sjezdovkách, všude fungovalo dobře. Pro mě velmi dobrý zimní univerzál.

+ plusy

  • povedený střih, příjemné řešení v oblasti ramen
  • dlouhý zádový díl, rukávy také akorát
  • střední gramáž, tedy širší škála využití
  • prádlo zvládá intenzivnější běžkařské výlety, sjezdovky, kolo – univerzální využití

- mínusy

  • UYN je exkluzivní značka, je tedy třeba počítat s vyššími cenami

Další recenze k produktu: UYN Evolutyon

UYN Evolutyon

UYN EVOLUTYON je středně teplá spodní vrstva pro chladné dny (patří do řady ACTIVE COMFORT). Na svůj tepelný komfort je překvapivě prodyšná, převážně polyamidový materiál Natex (je to polyamid vyroben z rostlinných olejů) je prodyšný sám o sobě, doplnění prodyšných míst technologií COOLVENT zajišťuje odvod potu z nejinkriminova­nějších míst (podp...

Diskuze: UYN Evolutyon

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy