Salomon X-MAX X8 - recenze (mini test) z 09.01.2020 - Salomon X-MAX X8 - recenze - SNOW.cz

Salomon X-MAX X8 - recenze

Recenze, uživatelský test Salomon X-MAX X8 na lyžařském webu SNOW.cz.

Sjezdové lyže - univerzální | Počet recenzí: 1 | Značka: Salomon
Vložil: mikels | Ročník: 2018 | Doba užívání: rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Technický popis: sjezdové lyže SALOMON X-MAX X8.

Dřevěné jádro zajišťuje stabilitu a snížený přenos vibrací. Rám s čedičovými vrstvami a tvarem Powerframe Basalt pro lepší ovladatelnost. Výstuž z laminátových vláken. Mírné rozšířenív patce zvyšuje toleranci a ovladatelnost lyží, zejména při výjezdu z oblouku.

Technické parametry SALOMON X-MAX X8
Typ lyžaře: Sportovní
Jádro: Woodcore (celodřevěné)
Konstrukce: Oversize Active Contact Sidewalls / PowerFrame Basalt
Rocker: Carve Rocker
Hmotnost: 3,15 Kg (169 cm) hmotnost je uvedena s vázáním
Vázání: Mercury 11

Parametry: 120-73-102 mm (169 cm)
Rádius: 12 m (155 cm)
Rádius: 13 m (162 cm)
Rádius: 15 m (169 cm)
Rádius: 17 m (176 cm)

Zkušenosti s užíváním produktu

Když jsem se loni rozmýšlel, co si pořídím za lyže, byla mou prioritou univerzálnost. To znamená po ránu tvrdá pista a odpoledne muldovitá sjezdovka s měkkým sněhem.

Zaujala mne lyže značky Salomon. Jedná se o francouzskou značku, kdy počátek výroby sahá až do roku 1947 a už v roce 1972 se stává jedničkou na trhu (v tomto případě se jedná o prodeje vázání). No a že to v téhle firmě umí dokládá i 18 medailí sportovcům na zimních olympijských hrách v Jižní Koreji v roce 2018.

Vybral jsem si lyže Salomon X-MAX X8, u které mne krom parametrů zaujala především cena okolo 7500 Kč. Čeho jsem se obával u této lyže, byla čedičová výztuž, označeno jako Basalt. Bohužel obava se vyplnila a při vyšších rychlostech mi lyže nedodávala ten pocit jistoty, což také skončilo pádem v cca 90 km rychlosti při krojení oblouku. Vysvětlení mám, a to když na lyži vyvíjíte vysoký tlak dochází ke ztrátě stability, kdy dojde díky měkkosti k velkému prohnutí. Evidentně je její tuhost (hlavně torzní) omezená. Co se mi líbilo, tak to byl velmi rychlý přechod mezi oblouky (73 mm pod botou je pořád hodně štíhlá lyže). I přes jejich délku 176 cm si lehce poradí i s kratšími oblouky. Ani hluboký sníh ji nevadil (špička je docela široká). Špička lyže je také vybavena kovovou ochranu. Lyže jsem zakoupil s vázáním Mercury 11.

Celkově bych lyži zhodnotil jako velmi příjemnou, která neunavuje nohy a můžete si užívat carvingové oblouky ve středních rychlostech. Myslím si, že za současnou cenu okolo 7500 Kč získáte lyže ve výborném poměru cena/ výkon. Lyže bych doporučil pro středně pokročilého lyžaře, který se chce zdokonalovat ve středních rychlostech v carvingu. Lyže jsou i váhově lehké a poradí si s rozmanitými terény. Vzhledově jsou lyže velice hezké, design je opravdu povedený.

Jezdím jsem lyžích o délce 176 cm s poloměrem 17 metrů. Moje míry 42 let, váha 85 kg, výška 181 cm.

+ plusy

  • design lyže
  • typická univerzálka se zaměřením na sjezdovku
  • poradí si s jakýmkoliv povrchem
  • lyže jsou lehké
  • perfektní krojení v obloucích

- mínusy

  • při vyšších rychlostech chybí ta jistota, že lyže podrží

Diskuze: Salomon X-MAX X8

dnes 11:46:45 #2 

Příspěvků: 2

ondrej.barta.ob

Dobrý den, jsem rekreačně-sportovní lyžař a také po těchto lyžích pokukuji. Techniku mám zvládnutou na výbornou, ale nerad se na lyžích dřu. Vážím 77 kg a měřím 179 cm. Myslíte, že bych měl spíše jít do tvrdší varianty 24 hours, která je vyztužena titanem? Předem děkuji za Váš názor. Ondra

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy