Giro Neo - recenze (mini test) z 20.01.2020 - Recenze Giro Neo - SNOW.cz

Recenze Giro Neo (20.01.2020)

Recenze Giro Neo (Half-shell (měkké kryty uší) Přilby) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Přilby - Half-shell (měkké kryty uší) | Počet recenzí: 0 | Značka: Giro
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2020 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Popis výrobce:
Helma Giro Neo má lehkou In-Mold skořepinu a je vybavena upínacím systémem In Form. Kromě stažení obvodu v rozsahu 6 cm máte k dispozici i výškové nastavení, abyste dosáhli správného spojení s brýlemi. O regulaci odvětrání se stará systém Thermostat Control, který lze ovládat i v rukavicích. Vybrané barvy modelu jsou dostupné s technologií MIPS, která nabízí zvýšenou ochranu mozku před působením rotačních sil.

Konstrukce
In-Mold – přímé vstřikování EPS pěny do polykarbonátové skořepiny, splňuje normu CE EN1077

Upínací systém
In Form Fit System - rozsah 6 cm, stahování ergonomickým kolečkem
Vertical Tuning - výškové nastavení pozice přilby

Odvětrání
Thermostat Control – regulovatelné a uzavíratelné odvětrání
Stack Ventilation – podpora odvětrání brýlí

Kompatibilita se všemi brýlemi Giro

Velikosti
S (52–55,5 cm), M (55,5–59 cm), L (59–62,5 cm), XL (62,5–65 cm)

Více informací o lyžařských helmách a brýlích Giro na https://eshop.progresscycle.cz/…lby-a-bryle/

Zkušenosti s užíváním produktu

Co mne jako první velmi zaujalo u nového modelu Giro Neo, je jeho příjemně nízká hmotnost. Zvážení přilby tento pocit potvrdilo, ve velikosti M váží jen 395 gramů.

Přilby Giro mi zpravidla sedí velmi dobře a tento model není výjimkou (samozřejmě nutno individuálně vyzkoušet). Regulační systém s kolečkem funguje dobře, ovládání jde zlehka, kolečko neprokluzuje ani v rukavicích. Velmi dobrá je i možnost vertikálního nastavení v zadní části helmy. Jednak tím můžete doladit usazení přilby na hlavě, ale také trochu upravit předozadní pozici helmy na hlavě, a sladit tak co nejlépe usazení ve spojení s brýlemi. Pokud by vás brýle tlačily na nose nebo jste naopak měli nad brýlemi skulinku, lze to vertikálním doladěním vyřešit.

Giro garantuje u svých helem 100 % kompatibilitu s brýlemi stejné značky. S modelem Neo jsem používal brýle Giro Contact (viz recenze) a vše fungovalo na jedničku. Horní hrana brýlí seděla s hranou helmy, ventilační otvory v přilbě navazovaly na brýle (dva menší otvory na hraně helmy nasávají vzduch a ten proudí směrem dolů k horní hraně brýlí), takže k zamlžení vůbec nedocházelo (tedy ano, jednou při lehkém dešti a teplotě nad nulou jsem měl brýle nasazené při cestě na lanovce, brýle se zlehka zamlžily, ale jakmile jsem se rozjel, takřka okamžitě byl zorník čirý - systém funguje bezvadně).

V helmě jsem lyžoval v teplotách kolem nuly, tedy ani v jarních teplotách, ani v třeskutých mrazech. Dle potřeby jsem otevíral nebo zavíral regulaci proudění vzduchu, jedno menší táhlo na horní straně helmy se ovládá lehce. Průduchy, které se dají regulovat, jsou opticky spíš malé, ale v kombinaci s rychlostí jízdy je ventilace funkční, rozdíl mezi stavem otevřeno/zavřeno zřetelný.

Polstrování uší je spíše tenčí (bude souviset s nízkou hmotností), v testovaných podmínkách zcela dostatečné. V helmě je velmi dobře slyšet, což je nepraktické, pokud máte hlučné děti. 😊

Uchycení pásku od brýlí v zadní části helmy Giro Neo zajišťuje pružné „lanko“, které se dole přicvakne pomocí velkého cvoku. V tomto systému tedy lze uchytit i velmi široký pásek brýlí, ovládání jednoduché a příjemné.

Pásek pod bradou se standardní plastovou přezkou.

Závěrem:
Giro Neo je velmi lehká helma střídmého, ale moderního designu s ventilačním systémem s jednoduchou regulací. Kompatibilita a brýlemi Giro funguje na jedničku. Nastavení helmy pomocí stahovacího systému i vertikálního doladění. Tedy velmi dobře vybavavená helma za zajímavou cenu (cena 2 499 Kč).

Model Neo je v některých barvách dostupný i se systémem MIPS (doporučená cena 3 199 Kč).

Dámské provedení modelu Neo se jmenuje Avera a zde se můžete podívat na představení této novinky pro sezonu 19/20:

+ plusy

  • velmi nízká hmotnost
  • jednoduchá regulace odvětrání
  • skvělá kompatibilita s brýlemi Giro
  • dobrý poměr cena/kvalita/výkon

- mínusy

  • základní model bez MIPS systému, pro ten třeba 700 Kč připlatit, ale i tak je to jedna z nejlevnějších helem s tímto systémem na trhu

Diskuze: Giro Neo

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy