Therm-ic Warmer Ready Gloves - recenze (mini test) z 17.01.2021 - Recenze Therm-ic Warmer Ready Gloves - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Rukavice Therm-ic Warmer Ready Gloves

Recenze Therm-ic Warmer Ready Gloves (17.01.2021)

Recenze Therm-ic Warmer Ready Gloves (Rukavice Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Rukavice | Počet recenzí: 0 | Značka: Therm-ic
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2021 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Palcové rukavice, ze kterých jednoduše za 50 Kč/den uděláte vyhřívané.

Jsou navrženy tak, aby samy o sobě efektivně udržely teplo a chránily před mrazem. Rukavice Warmer Ready navíc mají na vnější straně v oblasti prstů kapsu na zip, která je speciálně určena pro ohřevný sáček. Vnitřní část této kapsy je potažena tepelně reflexní látkou, která zajistí odraz vyzářeného tepla zpět k ruce a tím drží teplo v rukavici. Speciální zip je voděodolný. Rukavice Warmer Ready lze použít s ohřevnými sáčky Therm-ic, ale i bez nich. K dispozici i v dětských velikostech.

  • Odolné a odpuzující vodu (DWR)
  • Izolační hydrofobní materiál
  • Kapsa pro ohřevný sáček s voděodolným zipem
  • Optimalizovaná distribuce tepla
  • Jeden pár ohřevných sáčků je součástí balení

Více o rukavicích Therm-ic na https://www.sidas.cz/238-rukavice

Zkušenosti s užíváním produktu

Minulou zimu jsem psal recenzi na jednorázové ohřevné sáčky Therm-ic v provedení do boty (s lepicí stranou) i do kapsy (https://snow.cz/…c-toe-warmer). Zkušenosti v rodině byly pozitivní, a proto jsem se rozhodl, že všem třem dívkám pořídím rukavice Therm-ic Warmer Ready, které mají speciální kapsu na plochý ohřevný sáček, který pak není přímo v kontaktu s rukou a použití ohřevných sáčků je bezpečnější, než když je dáte přímo do rukavic a jsou v kontaktu s pokožkou.

Zpracování rukavic
Therm-ic Warmer Ready jsou hezky zpracované a dobře zateplené palcové rukavice, které se dají samozřejmě používat i bez ohřevných sáčků, a v této zvláštní sezoně je v takovém režimu všechny 3 testérky používaly nejvíce. Zateplovací výplň je syntetická. Rukavice dobře sedí, jsou poddajné, syntetický materiál na dlani je měkký a přilnavý (dobrý úchop), dají se jednoduše stáhnout na zápěstí. Manžetu mají středně dlouhou, takže ta se dá jak přetáhnout přes lem rukávu, tak schovat pod rukáv, jak to má kdo raději. Rukavice mají krátkou pružnou šňůru, pomocí které je lze zavěsit na ruku, což oceníte např. při jejich sundání na lanovce.

Suma sumárum se jedná o dobré palcové rukavice, které můžete používat i bez ohřevných sáčků stejně jako kterékoliv jiné palčáky.

Kapsa na hřejivé sáčky
Ale pokud pořádně přituhne, mají rukavice Therm-ic Warmer Ready malý nenápadný trumf v podobě kapsičky na ohřevné sáčky, která je umístěna v oblasti prstů, a to z vnější strany, aby sáček neomezoval a nezavazel při úchopu sjezdových holí. Barevně sladěný zip je voděodolný, a tedy také zamezuje proudění vzduchu, a teplo přes zip tedy neuniká. Aby teplo neunikalo velkou měrou ven od ruky, je uvnitř v kapse na straně dále od ruky na textilii tenká izolační metalická vrstva (viz foto). Jak moc vrstva funguje při odrazu tepla nedokážeme změřit, ale celkový výsledek je velmi pozitivní, a to je hlavní. Zásadní výhodou umístění ohřevných sáčků dál od ruky je to, že nedochází k pocitu pálení a k přehřívání rukou, teplo je dodáváno jakoby „jemněji“. Když jsme dříve dávali sáčky přímo do palčáků, nastávaly situace, kdy už to děti nevydržely a museli jsme jim sáčky rychle vyndat. Tohle se s kapsou nikdy nestalo. A i kdyby jim náhodou bylo až moc teplo, stačilo by pootevřít zip kapsy, aby nadbytečné teplo mohlo rychleji pryč.

Kapsa na hřejivé sáčky kopíruje tvar rukavic a je tedy z jedné strany zaoblená. Dle toho jsou tvarovány i ohřevné sáčky s názvem Therm-ic Warmer Ready Custom Warmer, které jsou do těchto rukavic přímo určené (jeden pár sáčků je u rukavic přibalen). Tyhle sáčky do kapsy padnou skvěle a hřejí až 4 hodiny, což se ukázalo jako dostačující (zpravidla sáčky dáte až ve chvíli, kdy začne být na ruce citelná zima, tedy většinou až v průběhu lyžařského dne).

Zkusili jsme do rukavic dát i sáčky Therm-ic Pocket Warmer, které jsou větší a hřejí až 8 hodin, a i ty šly do kapsy dostat. Šlo to trochu hůře a rukavice byly pak kolem prstů kvůli napěchované kapsičce „tužší“, ale pořád to bylo velmi funkční řešení.

Shrnutí
Za cenu kolem 1 600 Kč pořídíte kvalitně zpracované a dobře zateplené palčáky. Pokud jdou teploty opravdu hodně nízko, nebo například máte problém s prokrvováním konečků prstů, přichází na řadu nenápadné „eso v rukavici“, a to plochá kapsa na ohřevný sáček. Kromě přímo určeného sáčku Therm-ic Warmer Ready Custom Warmer lze do rukavic dostat i větší a déle hřející Therm-ic Pocket Warmer. Teplo je dodáváno postupně, nedochází k přehřívání nebo snad i popálení rukou, které by mohlo hrozit při umístění sáčků do klasických palčáků (sáčky by se dle instrukcí výrobce neměly dávat přímo na kůži). Rukavice užívají 3 členové naší rodiny s ohřevem pomocí sáčků i bez něj, zatím vždy k naprosté spokojenosti.

+ plusy

  • Samostatná kapsička na ohřevné sáčky (když je třeba, pomocí sady sáčků za cca 50 Kč na den uděláte z rukavic vyhřívané
  • Teplo k ruce jde postupně, nedochází k pálení a přehřívání
  • Dobré zpracování rukavic
  • Jsou dostatečně zateplené, dají se plnohodnotně požívat i bez ohřevných sáčků

- mínusy

  • Zatím nikdo nic nenahlásil :-)

Diskuze: Therm-ic Warmer Ready Gloves

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy