Therm-ic PowerVest Heat Men Boost - recenze (mini test) z 23.01.2023 - Recenze Therm-ic PowerVest Heat Men Boost - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Bundy Therm-ic PowerVest Heat Men Boost

Recenze Therm-ic PowerVest Heat Men Boost (23.01.2023)

Recenze Therm-ic PowerVest Heat Men Boost (Bundy Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Bundy | Počet recenzí: 0 | Značka: Therm-ic
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2023 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

V hodně mrazivých zimních dnech je v horách často prázdno. Ač svítí slunce a panuje pravá zimní atmosféra, návštěvníky mráz odrazuje a drží v blízkosti vyhřátých útulen. Už vás ale napadlo, vzít si takovou vyhřátou útulnu s sebou do kopců? Svým způsobem to jde.
Francouzská značka Therm-ic se zabývá vývojem vyhřívaných ponožek, rukavic, ale i bund a vest. Zatímco vyhřívané ponožky už považujeme za standardní doplněk chladných dnů (mají silný potenciál zlepšit zážitek z celodenního lyžování či z dlouhé túry v mrazivých dnech), vestu jsme zatím v ruce neměli. Ze zkušeností však víme, že i když je zima na periferii, pomůže nás celé zahřát naše tělesné centrum – je-li v teple. Bude to fungovat i s vyhřívanou vestou?

Zkušenosti s užíváním produktu

Vyhřívaná vesta - tepelný komfort pro lepší zážitek

Pětizónové topení
Začněme tím klíčovým: pět topných těles je rozmístěno na břiše a zádech. Má první myšlenka byla: „Zdroj tepla musí být co nejblíž tělu, aby teplo neunikalo a oblečení hřálo přímo.“ Když jsem po dvou dnech stále nemohl přijít na ideální nastavení topení, napadlo mne, že vesta přímo na triku vlastně hřeje jen v těch pěti zónách a velmi složitě se reguluje – buď hřeje moc, anebo pod ní foukne vítr a všechno teplo vezme pryč – tělo rázem dostane obrovský šok a dostaví se pocit zimy a drkotání zubů. A ejhle, dal jsem vestu až pod vrchní bundu a teplo se krásně rozneslo. Sice jsem už necítil hřejivé zóny, ale díky tomu tělo nebylo zmatené, co si má počít s termoregulací. Teplo z vyhřívání se drží nikoliv na těle, ale v izolační vrstvě vesty i oblečení pod ní, a tak vytváří další plynulou bariéru proti venkovnímu mrazu.

Nejdůležitější je tedy správné pochopení funkce vesty s vyhříváním – jen málokdy lze použít tak, aby hřála přímo na těle, ale umožňuje tělu, vytvořit si lepší izolační bariéru – v tom pocitově zastane tlustou vestu z peří. Velmi příjemné pak je zasunout zmrzlé ruce pod vestu a třeba po svačině si prsty ohřát přímo na topném tělese.

Vesta kromě vyhřívání nepůsobí nijak atypicky, na první pohled nelze topení ani zaregistrovat. Velmi příjemný je ale vysoký límec s měkkou izolační vrstvou. Pokud chcete maximálně využít teplo vestou dodané, věnujte velkou pozornost výběru velikosti, vestu určitě předem vyzkoušejte, aby sedla akorát na tělo, jinak pod ní foukne a teplo je pryč.

Napájení a výdrž
Ve vnitřní kapse je schovaný USB kabel, na který lze připojit libovolnou powerbanku. Když se připojí napřímo, hřeje opravdu hodně, 10 000mAh powerbanka vydrží něco přes 4 hodiny – leží při tom přímo na topném tělese, takže sama netrpí mrazem – tato kapsa je vhodná i pro uložení telefonu.

Při připojení skrz modem Bluetooth lze mobilní aplikací korigovat intenzitu vyhřívání vesty v šesti stupních, na nejnižší stejná powerbanka vydrží hřát přes 10 hodin. Vestu jsem testoval při sjezdovém lyžování a nejčastěji využíval intenzitu 3 nebo 6 (maximální) – ta mi pomáhala okolo –15 °C udržet se v pohodě a lyžování si stále užívat, i když většinu lyžařů mráz zahnal do après-ski.

Více o vyhřívaných vestách Therm-ic najdete na https://www.sidas.cz/vyhrivane-vesty

+ plusy

  •  topná tělesa vytváří tepelnou bariéru kolem tělesného jádra
  •  výdrž s 15 000mAh powerbankou na maximální režim až 6 hodin – celý lyžařský den
  •  vysoký límec přiléhá ke krku
  •  lze prát v pračce
  •  teplo v kapse pomáhá udržovat baterii mobilu

- mínusy

  •  střih není strečový, takže je potřeba přesně vybrat velikost
  •  konzervativní design, k dispozici jen černá (pánská i dámská)

Diskuze: Therm-ic PowerVest Heat Men Boost

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy