Říčky v Orlických horách - aktuální report z 28.12.2014 - SNOW.CZ

Říčky v Orlických horách | aktuální report z 28.12.2014

Říčky v Orlických horách - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Říčky v Orlických horách:
autor: Bohouš
hodnocení:
návštěva od: 28.12.2014 do: 28.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jelikož jsem ještě v letošní zimě nelyžoval, nevydržel jsem a v neděli vyrazil do Říček. Brzký příjezd kolem 7:30 se mi vyplatil, bez problému jsem zaparkoval a včas ještě před hlavním náporem zakoupil skipas. V 7:50 už jsem stál u turniketů a čekal netrpělivě na 8. hodinu. Dav lidí houstl, a to jak u pokladen, tak u lanovky, ta byla spuštěna až v 8:10 - zdržení způsobilo rolbování modré sjezdovky.

Mezi novinky letošní sezony patří rozšíření červené sjezdovky, ta sice vykácená je, ale na nových částích tratě nejsou vytrhány pařezy, takže na svezení po celé šířce si budeme muset počkat až na příští sezonu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byla červená s dostatečnou vrstvou tech. sněhu - vysněžená ze 2/3 šířky. Modrá sjezdovka Loučky byla poprvé v provozu, ale probíhala zde výroba technického sněhu po celý den.

Sněhové podmínky:

Na hřebenech cca 10 cm přírodního sněhu, na sjezdovkách cca 40 cm sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu čtyřsedačková lanovka. Tatrapoma mimo provoz - není sníh.

Zalidněnost:

Velká - fronta na lanovku už kolem 9. hodiny na cca 10 min.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice sjízdné, ráno v 7:30 lze zaparkovat bez problémů, v 11 hodin, když jsem odjížděl, bylo vrchní parkoviště plné, auta čekala na spodním parkovišti a byla pouštěna až když někdo odjel z vrchního parkoviště.

+ plusy

  • Úprava červené - po ránu manšestr na jedničku

- mínusy

  • Spuštění lanovky až v 8:10
  • Není v provozu černá sjezdovka a vlek
  • Hodně lidí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.01.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Nedělní ráno přilákalo do Říček velké množství návštěvníku, včetně mojí rodiny. Ten kdo včas přijel, nejen že zaparkoval na horním parkovišti ale minimálně první hodinu si užil skvěle upravené sjezdovky pod slunečnou oblohou.

zobrazit celý report

21.12.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: toom007
hodnocení:

Do Říček jezdíme vždy 2- až 3krát za sezónu a vždy jsme spokojeni. Areál má vše, co potřebujeme a rozumnou velikost (neztrácíme se navzájem, ale také si dobře zalyžujeme).

zobrazit celý report

20.12.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Ve středu jsem vyrazil spolu se synkem vyzkoušet sjezdovky v Říčkách a užít si trochu té předvánoční lyžovačky. Až na podmračenou oblohu vyšlo vše dle předpokladů, minimum lidí, dvě otevřené sjezdovky a kupon ze SNOW 1+1.

zobrazit celý report

19.12.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: moniska.999
hodnocení:

V Říčkách jsem byla poprvé a musím říct, že to bylo skvělé. Dojeli jsme tam hnedka ráno v 8 hodin, kdy středisko otvírá. Lidí tam bylo málo, ale také díky tomu, že byl všední den. Ceny jsou přijatelné, za celodenní skipas 490,-. Byly spuštěné dvě sjezdovky - modrá a červená, černá se ještě upravoval...

zobrazit celý report

19.12.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Lucy8891
hodnocení:

Pro první návštěvu jsme si vybraly Říčky, protože jsme měly skipas 1+1 a jeli obě sjezdovky. Na parkovišti skoro nikdo nebyl a v areálu také ne. Počasí přálo, sluníčko svítilo, vymetená obloha. Sime zima zima, -13 st. ráno, ale lyžovačka perfektní. Dokonce se nám ukázala i duha z údolí a potom krásn...

zobrazit celý report

18.12.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: rradek
hodnocení:

Moje první návštěva tohoto střediska začala dost rozpačitě. Kvůli špatně nasměrovaným dělům pod lanovkou dostal každý ledovou sprchu, která způsobila ledovou krustu na skluznici, a tak lidi při výstupu z lanovky padali jak hrušky. Problém byl naštěstí vyřešen kolem 9. hodiny. Po otočení děl již muse...

zobrazit celý report

18.12.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: susa
hodnocení:

Když jsme se v neděli podívali na předpověď počasí, tak jsme se rozhodli zahájit sezonu. Volba padla na Říčky, protože jsme tam ještě nebyli a také protože jsme chtěli využít skipas 1+1 ze SNOW, který platí jen do 22.12.

zobrazit celý report

17.12.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: souk.al
hodnocení:
Byli jsme lyžovat v neděli, chumelilo, tak proč startovat rolbu, že. Černá je zatím zavřená, v provozu modrá s červenou. Na červené byly v jednom místě znatelné muldy, modrá byla příjemná. Lyžování celkově ok, lidí tak akorát. Co příjemné vůbec nebylo, bylo to, že příjezdová silnice ve stoupání nebyla ani prohrnutá či posypaná. Pro nás to znamenalo zaparkovat pod kopcem a jít 1,5 km v lyžákách pěšo. Jiní to odnesli ťukancema na autech. To bylo hodně nepříjemné. Cesta zpět byla stejná, stále neobhospodařená komunikace a další zbytečná havárie, která blokovala odjezd. Neřešil to ani ski areál, ani správa silnic.

17.12.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Alenuška
hodnocení:

Na první letošní lyzovačku jsme vyrazili do Řiček. Měli jsme skipas 1+1, což se v předvánočním čase určitě hodí. Předpověď slibovala, že bude chumelit a to se do puntíku vyplnilo. Příjezd do střediska jen uježděný zledovatělý sníh. Neměli jsme řetězy (víme, že jsou tam vyznačeny cedulí, ale nikdy ne...

zobrazit celý report

17.12.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: pmaja
hodnocení:

Dobré lyžařské podmínky, široké sjezdovky, krásné zimní počasí - poměrně dost přírodního sněhu, zachumelené stromy. Na sjezdovkách mix technického a přírodního sněhu. Dojem trochu kazí poměrně pomalá lanovka, která se často zastavuje. Při nástupu dost nepříjemně naráží do nohou, což působí potíže hl...

zobrazit celý report

16.12.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: LAMARC
hodnocení:
Ačkoliv celou cestu to na sníh nevypadalo, v Říčkách je zima v plném proudu, a to už delší dobu. Od Rokytnice je sněhová vrstva. Lyžování výborné.

10.12.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Letošní lyžařskou sezonu jsem zahájil tradičně jako každý rok v Říčkách v Orlických horách. Potěšilo mě i nové vydání SNOW 107, hned jsem využil skipasu 1+1 zdarma a měl dvě celodenky za pěkných 490 Kč.

zobrazit celý report

01.04.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

Žádné fronty, zlevněné jízdné a sníh po ránu celkem zmrzlý, parádní lyžování. Sníh už nebyl ideální, teploty byli na sluníčku kolem oběda +17, ale lyžování při tak krásném počasí, jako bylo dnes, má své kouzlo, užili jsme si ho parádně. Klobouk dolů před těmi, co svah i v těchto teplotách suprově př...

zobrazit celý report

31.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: chodera
hodnocení:

Říčky jsou hezký areál, kde mají sjezdovky všech obtížností, není tam draho a je vidět, že se o něj stará personál s láskou k lyžování, a ne s touhou po zisku.

zobrazit celý report

25.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: brácha
hodnocení:

Po 4 dnech strávených ve Východním Tyrolsku jsme opět po dvoudenní pauze zapnuli lyže a vyrazili do Říček rozloučit se s letošní vydařenou lyžařskou sezonou. Při naší návštěvě jsme samozřejmě využili akci 1+1 od časopisu SNOW.

zobrazit celý report

21.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Anavi
hodnocení:

Téměř po roce jsme navštívili Říčky, využili jsme akce 1+1 ze SNOW. Docela nás překvapilo počasí i sněhové podmínky, které by se hodily víc na leden než na jarní březnové lyžování. Skoro celý den sněžilo a bylo zataženo, naštěstí bez mlhy a bez lidí. Všechny tři sjezdovky využívalo asi tak 10 lyžařů...

zobrazit celý report

20.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: garry
hodnocení:

Od té doby, co jsem byl v Říčkách naposledy (zhruba 20 let), se toho v tomto středisku hodně změnilo. Sjezdovky se rozšířily, čtyřsedačka Poma obsluhuje pohodlně celý areál, v moderním samoobslužném stravovacím zařízení si vybere snad každý. Je to moc hezké středisko s velmi pěknými sjezdovými tratě...

zobrazit celý report

19.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: pmaja
hodnocení:

Skvěle připravené sjezdovky, zimní počasí. Říčky máme moc rádi.

zobrazit celý report

19.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: baťa
hodnocení:

Zima nám již bohužel pomalu končí, přesto jsme se rozhodli vyrazit do hor a užít trochu té zimní radosti. Předpověď přála a přestože se odpoledne zkazilo, zažili jsme alespoň pravou zimní vánici uprostřed března. Sjezdovky mírnější, široké, upravené a stále dostatečně vysněžené. Ježdění do 13 hod. n...

zobrazit celý report

19.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

V neděli jsem vyrazil do Říček v Orlických horách užít si nejspíše jedno z posledních lyžování této sezony. Jaro už se hlásí o slovo, sněženky a bledule už vykukují ze sněhu u vleku. Zima to ještě úplně nevzdala, ráno teploměr ukazoval -2 °C a sjezdovky byly na osmou hodinu skvěle připraveny.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Říčky v Orlických horách

Lyžařské zájezdy

Alpine Lodge Trübsee
Orientační cena za noc vč. polopenze 4 032 Kč/os.
Apartmány Casa Margherite
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 053 Kč/os.
Apartmány Eberharter
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 045 Kč/os.