Říčky v Orlických horách - aktuální report z 01.01.2015 - SNOW.CZ

Říčky v Orlických horách | aktuální report z 01.01.2015

Říčky v Orlických horách - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Říčky v Orlických horách:
autor: lukas.peterka
hodnocení:
návštěva od: 01.01.2015 do: 01.01.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Letošní první lyžování padlo na Říčky. Hlavní důvod byl, že 1. 1. otevřeli poslední neotevřenou sjezdovku - černou Slalomku. Středisko tedy jelo na 100 % sjezdovek, což je tuto zimu v našich lyžařských střediscích unikát.

Na červené sjezdovce proběhlo pár probírek v přilehlých porostech. Vypadá to, že bude do příští sezóny rozšířena. Pokud se to povede dobře, dostane pista nový "nádech". Už se těším. :-D

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byly všechny sjezdovky, snad jen malý kousek modré byl zavřený - "oklika" v horní části - na mapce kolem toho jednostromku 8-). Střední část (pod zlomem) černé byla mírně zúžena - stála tam sněhová děla. Šířka ale zdalek stačila i a můj široký carvingový oblouk.
Na kvalitě povrchu sjezdovek se negativně podepsalo počasí. :-?
Do 10 až 11 hod. povrch sjezdovek super. Je potřeba pochválit provozovatele, že to neodflákli.
Od 11 do 14 hod. povrch sjezdovek znatelně změkl a začal se rozjíždět. Toto mě celkem překvapilo v horní části černé.
Od 14 do 16 hod. se tvořily plotny - hlavně na červené.

Celkový dojem z ježdění byl perfektní. Užil jsme si to!

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách celkem slušná vrstva sněhu - odhaduji vrstvu mezi 30 až 40 cm. Mimo sjezdovky bída - prakticky jen poprašek kolem 10 cm. Na běžky asi nic moc, ale běžkaři se vyskytovali - nemůžu soudit.
Na kvalitě sněhu se hodně podepsalo počasí. Příchod fronty a změna teplot od mínusových směrem k nule znamenala změknutní povrchu sjezdovek. Jinak se dalo zažít snad jakékoliv možné počasí - mlha, sněžení, déšť, vítr, bezvětří a nakonec místy vykoukla i modrá obloha.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Fronty na vlek prakticky 0 až 10 min., a to během celého dne. Záleželo na čase - kolem 10 až 11 hod. delší, kolem 12 až 13 hod. zase menší.
Nejede tatrapoma. Škoda, odlehčila by lanovce v době špičky. V době kdy "sněžil déšť", tak mohl jeden člověk oklepávat sedáky lanovky. Supr je hudební doprovod na lanovce - ne všude to mají.
Prakticky všechny služby v provozu.

Zalidněnost:

Prodej skipasů - jely myslím dvě pokladny. Za cca 5 min jsem měl čipovku. Jediné mínus - kousek od fronty běžel na volnoběh sněžný skútr. Bylo to nic moc čichat ten smrad.
Spousta rodin s dětmi, ale s trochou opatrnosti se to dalo. Zalidnění odpovídalo termínu a počasí.

Občerstvení a aprés-ski:

V 9 hod Skibar (otevřený prakticky od rána) první čaj na zahřátí. Holky měly jen malé potíže s naladěním rádia :-)
V 10.30 hod klobása u Yettiho. Tady malé mínus - mívali ji lepší, tato byla hodně mastná a taky by už mohli zakázat kouření v prostoru pod stříškou!
Ve 13.30 hod oběd ve Skirestu. Bez fronty, trochu horší bylo najít volné místo, ale dalo se. Vývar + knedlo vepřo zelo 150 až 170 Kč.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd do Říček v pohodě - na silnici byl uježděný sníh. Není potřeba řetězy, stačí nesjeté zimní pneumatiky. 8-) Horší to bylo v úseku z Brna cca do Svitav - sníh a mrznoucí déšť 8-O
Příjezd v 8.15 hod - v tu dobu bylo horní parkoviště ze 2/3 zaplněné. Je potřeba pochválit organizaci na parkovišti - byli tam tři borci, kteří usměrňovali parkující auta a měli to dobře zmáknuté. Parkoviště zadara.

+ plusy

  • Všechny sjezdovky v provozu!
  • Solidní vrstva sněhu na sjezdovkách

- mínusy

  • Nejede Tatrapoma
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01.04.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

Žádné fronty, zlevněné jízdné a sníh po ránu celkem zmrzlý, parádní lyžování. Sníh už nebyl ideální, teploty byli na sluníčku kolem oběda +17, ale lyžování při tak krásném počasí, jako bylo dnes, má své kouzlo, užili jsme si ho parádně. Klobouk dolů před těmi, co svah i v těchto teplotách suprově př...

zobrazit celý report

31.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: chodera
hodnocení:

Říčky jsou hezký areál, kde mají sjezdovky všech obtížností, není tam draho a je vidět, že se o něj stará personál s láskou k lyžování, a ne s touhou po zisku.

zobrazit celý report

25.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: brácha
hodnocení:

Po 4 dnech strávených ve Východním Tyrolsku jsme opět po dvoudenní pauze zapnuli lyže a vyrazili do Říček rozloučit se s letošní vydařenou lyžařskou sezonou. Při naší návštěvě jsme samozřejmě využili akci 1+1 od časopisu SNOW.

zobrazit celý report

21.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Anavi
hodnocení:

Téměř po roce jsme navštívili Říčky, využili jsme akce 1+1 ze SNOW. Docela nás překvapilo počasí i sněhové podmínky, které by se hodily víc na leden než na jarní březnové lyžování. Skoro celý den sněžilo a bylo zataženo, naštěstí bez mlhy a bez lidí. Všechny tři sjezdovky využívalo asi tak 10 lyžařů...

zobrazit celý report

20.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: garry
hodnocení:

Od té doby, co jsem byl v Říčkách naposledy (zhruba 20 let), se toho v tomto středisku hodně změnilo. Sjezdovky se rozšířily, čtyřsedačka Poma obsluhuje pohodlně celý areál, v moderním samoobslužném stravovacím zařízení si vybere snad každý. Je to moc hezké středisko s velmi pěknými sjezdovými tratě...

zobrazit celý report

19.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: pmaja
hodnocení:

Skvěle připravené sjezdovky, zimní počasí. Říčky máme moc rádi.

zobrazit celý report

19.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: baťa
hodnocení:

Zima nám již bohužel pomalu končí, přesto jsme se rozhodli vyrazit do hor a užít trochu té zimní radosti. Předpověď přála a přestože se odpoledne zkazilo, zažili jsme alespoň pravou zimní vánici uprostřed března. Sjezdovky mírnější, široké, upravené a stále dostatečně vysněžené. Ježdění do 13 hod. n...

zobrazit celý report

19.03.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

V neděli jsem vyrazil do Říček v Orlických horách užít si nejspíše jedno z posledních lyžování této sezony. Jaro už se hlásí o slovo, sněženky a bledule už vykukují ze sněhu u vleku. Zima to ještě úplně nevzdala, ráno teploměr ukazoval -2 °C a sjezdovky byly na osmou hodinu skvěle připraveny.

zobrazit celý report

28.02.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Monkeyr
hodnocení:

Velké, velmi pěkné kvalitní středisko. Oceňuji variabilitu tratí, různé přejezdy, skokánky a překážky, na kterých se vydovádí hlavně děti.

zobrazit celý report

19.02.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: stefi77
hodnocení:

Solidní středisko s rozmanitými sjezdovkami, určitě stojí za návštěvu.

zobrazit celý report

15.02.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Po delší době jsem se vypravil do Říček vyzkoušet, jak to jezdí na 4,2 km tamních sjezdovek. Dneska to bylo typicky jarní lyžování, panovalo jasné počasí a teploty hned od rána kolem 6 °C. Kdyby byl začátek dubna, tak to beru, ale vzhledem k tomu, že je půlka února, tak dávám dneska za 3*.

zobrazit celý report

07.02.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: toom007
hodnocení:

Jako vždy spokojenost - co středisko pro naši spokojenost udělat mohlo, tak udělalo. :-) Investovat do rychlejší a vyhřívané sedačky s bublinou by bylo fajn, ale čím více lidí se doveze nahoru, tím více jich bude na sjezdovkách a z toho plyne, že radši budu čekat frontu na vlek, než v ní lyžovat.
...

zobrazit celý report

01.01.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: MildasK
hodnocení:

Na Nový rok 2017 jsem se rozhodl jet s rodinou lyžovat do Říček. Počasí bylo úžasné a sjezdovky perfektně upravené. Můj odhad, že na Nový rok nebudou u vleku fronty, se vyplnil. Žádné fronty, úžasné počasí a luxusní sjezdovky.

zobrazit celý report

07.01.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: toom007
hodnocení:

Nevím, jestli poprvé, ale určitě poprvé po delší době jsem na teploměru viděl -26 °C a taky to, aby se mi jen mírně vlhké ruce lepily ke všemu kovovému, co jsem venku chytl. Ale ani toto nás neodradilo k lyžařskému výletu.
Celkový dojem z Říček byl jako vždy super na český areál. Hvězdičku jsem st...

zobrazit celý report

02.01.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: toom007
hodnocení:

Další dobrý den na sjezdovce. Sice nás uvítalo mrholení při teplotě -5 °C, takže po prvním sjezdu jsme byli jak ledové krusty, a to včetně brýlí, kde to vadilo nejvíce, pak to naštěstí přešlo ve sněžení a už to bylo super. Sjezdovky opět upraveny hezky natvrdo a lidí pomálu. A celkový dojem byl supe...

zobrazit celý report

31.12.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Salda
hodnocení:

Poslední lyžování v roce 2016 ve Ski Říčky. Super počasí, sjezdovky, rychlost odbavení na lanovkách, prostě super dopolední lyžovačka. Za dopolední skipas 16x sjezd.

zobrazit celý report

22.12.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

V Říčkách panuji těsně před vánočními svátky takřka ideální lyžařské podmínky. Dneska krásné svezení na sluníčku po poloprázdných sjezdovkách.

zobrazit celý report

16.12.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: toom007
hodnocení:

Vše bylo naprosto super na předvánoční lyžovačku. Probíhalo zasněžování černé sjezdovky, což ale vůbec nevadilo.

zobrazit celý report

16.12.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Říčky v pátek po ránu nezklamaly snad vůbec nikoho: precizně upravené sjezdovky, vymetená obloha a teplota pod bodem mrazu slibovaly krásné lyžařské zážitky. Kdo si přivstal a přišel na osmou hodinu, měl volné tratě jen a jen pro sebe.

zobrazit celý report

04.12.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

V Orlických horách se začalo lyžovat v sobotu 3.12.2016, a to v Říčkách na červené 1 200 metrů dlouhé sjezdovce. V neděli už jsem nevydržel a jel na letošní první lyžovačku. Ceny zůstaly stejné jako loni - dopolední 350 Kč. Jako bonus bylo celý víkend krásné počasí, výhledy do podhůří neměly chybu.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Říčky v Orlických horách

Lyžařské zájezdy

Gasthof Bergfried - pokoje
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 186 Kč/os.
Le Hameau du Puy
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 059 Kč/os.
Hotel Cevedale
Orientační cena za noc vč. polopenze, skipasu a dopravy 1 689 Kč/os.