Zadov - aktuální report z 03.01.2015 - SNOW.CZ

Zadov | aktuální report z 03.01.2015

Zadov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Šumava

průměrné hodnocení Zadov:
autor: dnovy
hodnocení:
návštěva od: 03.01.2015 do: 03.01.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnešní Zadov celkem zklamání, obleva se na středisku podepsala více, než jsem čekal.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjízdná jen sjezdovka Pucalka (levá při pohledu shora), ráno upravená, ale vlnitá s množstvím ledových hrudek a již po hodině lyžování se objevily ledové plotny a místy kaše z umělého sněhu. Sjezdovka u můstku dle webu otevřená, ale již při pohledu z lanovky bych si na ni netroufnul, protože lyže by asi ani servis už nezachránil (viz fotografie). Co mě ale nejvíce překvapilo, byl výstup z krátké pomy, lituji děti, co musely vystupovat na sněhu hnědé barvy nebo spíše na hlíně. Nevím, jestli by nebylo lepší vlek nechat zavřený, ale lidi jezdili, tak asi ne.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky špatné, přírodního sněhu mimo sjezdovky do 10 cm. Do 10.30 hod na sjezdovce Pucalka poměrně slušné svezení, ale poté už jen klouzání dolů (jak kvůli stavu sjezdovky, tak i množství lidí).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

O jedné lanovce a vleku nemá moc smysl psát. Co mě pobavilo, dnes jsem si ji všiml poprvé, tak nevím, jak je tam dlouho, u horní stanice lanovky je jedna TOI TOIka. Záchody u spodní stanice lanovky dnes také nic moc, protože člověk se k nim musel doklouzat po namrzlém asfaltu (jsou trochu z kopce a pak zase do kopce a v přezkáčích nic moc).

Zalidněnost:

Do 10.00 na lanovce vcelku bez čekání, poté již lidí spousta, a to i na sjezdovce. Kdo si nepřivstal, tak si moc nezalyžoval.

Občerstvení a aprés-ski:

U horní i dolní stanice občerstení, dnes jsem je i vyfotil.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava bezproblémová, silnice posolená, parkoviště hned u lanovky, ale jen pro ty rychlejší, dnes plné asi od 10.00 hod, poté se musí parkovat na parkovišti cca 1 km daleko a využít skibus.

+ plusy

  • Vzhledem ke sněhovým podmínkám snad jen organizace parkování
  • Otevřeny všechny pokladny :-)

- mínusy

  • Stav sjezdovek dle webu a skutečnost (sjezdovka u můstku) - píšou sjezdovky upravené, ale kde není moc sněhu, tak se nic upravit nedá
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.01.2017  | Zadov

autor: michaelam
hodnocení:

Krásné slunečné počasí, teploty kolem nuly. Tedy ideální čas na lyže a na to přemístit se na celou zimu na hory.

zobrazit celý report

04.12.2016  | Zadov

autor: skiwelt
hodnocení:

Konečně! Počasí v posledních dnech bylo příznivé a i přes minimum sněhových srážek se i Šumava dočkala otevření několika středisek. Dnes jsem zvolil Zadov a věřil, že si po letní pauze trochu zajezdím. Lyžovačka byla celkem slušná, jak jsem čekal, díky mrazům velmi dobře připravená sjezdovka. Malink...

zobrazit celý report

19.03.2016  | Zadov

autor: dnovy
hodnocení:

Kdo dnes navštívil Zadov, stávil příjemný lyžařský den na dobře vysněžených sjezdovkách. Zadov má tu výhodu, že i když svítí sluníčko, sjezdovky díky své myslím severovýchodní orientaci vydrží v dobrém stavu až do odpoledne. Proto je Zadov pro jaro asi nejlepší šumavskou volbou.

zobrazit celý report

14.03.2016  | Zadov

autor: skiwelt
hodnocení:

Zadov jsem letos navštívil třikrát a musím říct, že dnes to bylo nejlepší letošní svezení tam. Troufám si napsat, že i jeden z nejlepších dnů sezony zde na Šumavě. Předpověď slibovala jasnou oblohu, i když pro Šumavu až odpoledne, a tak trochu jsem si říkal, že hlavní sezona právě skončila a mohlo...

zobrazit celý report

28.02.2016  | Zadov

autor: dnovy
hodnocení:

Vzhledem k opravdu husté mlze se dnes nejednalo o povedený lyžařský den. V provozu jen jedna sjezdovka, na které bylo lyžařů víc než dost.

zobrazit celý report

21.01.2016  | Zadov

autor: skiwelt
hodnocení:

Po delší době jsem si vyrazil zalyžovat na Zadov. Středisko je mezi lyžaři brázdící české hory velmi známé, a tak asi není třeba jej nějak podrobně představovat. Sám ho považuji za šumavskou klasiku, která v případě ideálních podmínek neurazí a začínající lyžaře snad i nadchne.
Dnešní den na Zadov...

zobrazit celý report

18.01.2015  | Zadov

autor: honza_t
hodnocení:

Zase jsem po delší době zavítal na Zadov. V plánu bylo rozlyžování s dětmi.

Na současnou sněhovou bídu to celkem šlo. I když mně překvapilo, že při poměrně krátkých frontách byly hodně narvané sjezdovky - asi kvůli tomu, že sjezdovka U můstků byla místy vydřená a nešlo jí jezdit v celé šířce.

zobrazit celý report

05.01.2015  | Zadov

autor: skiwelt
hodnocení:

Na Zadov - Kobylu jsem se rozhodl vyrazit v pondělí ráno. Hlavní důvod proč zrovna Zadov je relativně dobrá dostupnost z místa mého bydlistě. Také jsem byl již celý natěšený, až vyzkouším nové lyžařské boty. Očekával jsem, že po svátcích již nebude na Zadově takový nápor. Ráno jsem vyrazil brzy, aby...

zobrazit celý report

14.12.2014  | Zadov

autor: dnovy
hodnocení:

Ani občasné přeháňky nemohly zkazit dojem z povedeného prvního lyžování.

zobrazit celý report

13.12.2014  | Zadov

autor: P O L
hodnocení:
Zadov super, u vleku max. 10 lidí ve špičce, ráno a po 14. hod. liduprázdno.

25.01.2014  | Zadov

autor: dnovy
hodnocení:

Kdo přijel na dopoledne, zalyžoval si vcelku slušně, k jízdence člověk dostal poukaz na čaj nebo kávu jako pozornost za špatné sněhové podmínky, a i přes nepříliš příznivé počasí byly děti spokojené. V areálu probíhalo testování lyží a bot Fischer, což člověk uvítá.

zobrazit celý report

17.03.2013  | Zadov

autor: dnovy

Známé šumavské středisko vhodné především pro rodiny s dětmi ležící v nadmořské výšce 950 až 1 100 m n. m. Pro běžkaře je hned v sousedství areálu k dispozici velké množství upravovaných běžeckých stop.

zobrazit celý report

11.03.2009  | Zadov

Přinášíme další report z lyžařského areálu Zadov - co reportér, to trochu jiný názor. Tentokrát nechybí ani pohled na Churáňov.

Aktuální report z úterý 24.2.2009

zobrazit celý report

28.02.2009  | Zadov

Oblíbený šumavský Zadov uspokojí středně náročné lyžaře a začátečníky, ale - a hlavně - běžkaře. Velmi dobrá úprava svahů a veškeré potřebné zázemí je zde samozřejmostí. Lákadlem střediska je velkorysé večerní lyžování na 2 km sjezdovek. Hlavním vážným nedostatkem se zdá být značný ruch na svazích. ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Italo
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 462 Kč/os.
Apartmánový dům Austria
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 768 Kč/os.
Hotel Alpenkönigin
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 320 Kč/os.