Zadov - lyžování - SNOW.cz
Foto

Šumavský Zadov je jedním ze středisek, kde se na výsledném dojmu z návštěvy výrazně podílí už sama příroda. Je to zároveň nejznámější, a tedy velmi navštěvované centrum Šumavy. Lyžování tu pochopitelně dominují rozsáhlé běžecké tratě, sjezdaři se soustředí do příjemného, rekreačně laděného areálu Kobyla s moderní 4sedačkou.

Zadov - sjezdovky

44%56%
4.7 celkem sjezdovek (km)
2.5 zasněžování (km)

Zadov - lanovky a vleky

vlek
4
sedačka
2
4500 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

890-1120 m n.m.230 m

Mapa sjezdovek

Zadov - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Zadov - lyžování

Zadovské sjezdovky využívají typicky šumavsky lehce zvlněných kopců, z čehož vyplývá, že spokojenější tu bude lyžař-rekreant či nenáročný carver než sportovní sjezdař. Atmosféra místa zato snadno způsobí, že si jej prvonávštěvník zamiluje – obzvlášť nezůstane-li jen u sjezdovek. Běžeckých tratí se z Churáňova rozbíhají desítky kilometrů v pestrém profilu a krásné přírodě. Není divu, že na Zadov nedá dopustit ani zcestovalá Katka Neumannová.

Hlavním sjezdařským areálem je Kobyla s nově instalovanou 4sedačkou a poctivě širokými, modro-červenými lesními průseky, z nichž vybíhá jeden ostřejší, užší „rukáv“. Podružné lyžařské centrum vytváří stařičká jednosedačka na Churáňov, jejíž červená trať by po rozšíření určitě nebyla marná už svou délkou 1,1 km.

Oproti mnoha českým lyžařským centrům Zadov obvykle těží i z vyšší nadmořské výšky, a tedy více sněhu i jeho trvanlivější kvality.

Zadov - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

960

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Zadov - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Mikulčin vrch

Mikulčin vrch

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 0 km