Němčičky - aktuální report z 28.02.2012 - SNOW.cz

Němčičky aktuální report z 28.02.2012

    průměrné hodnocení:

Česko Česko - Slovácko

Němčičky - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lyžařský areál Němčičky leží asi 10 km od Hustopečí. Je to nejníže položený svah ve střední Evropě s nadmořskou výškou pouhých 180 metrů. Navíc ve vyloženě nelyžařské části Česka, na jižní Moravě, která patří spíše vínu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Vše bohužel negativně ovlivnilo špatné počasí. Pršelo a nízká oblačnost nedovolila výhledy do okolí, jinak určitě zajímavé z pohledu genia loci. V areálu jsou dvě modré sjezdovky, které těsně obtékají vlek zleva (při pohledu shora) a zprava, kde trať objíždí ještě chatu se zahradou položenou jaksi v srdci celého areálku. Ve spodní části jedné z nich se nachází dětský koutek pro první krůčky malých lyžařů.

Sněhové podmínky:

Areál začíná vždy první týden v prosinci díky podkladu z umělé hmoty - když není zima (technický sníh), lyžuje se na umělé hmotě. Na sjezdovkách bylo nyní asi 30 cm firnu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu je k dispozici jeden starší vlek typu Poma (talířák) a v dětském koutku je zdarma k dispozici pojízdný koberec. Přímo u sjezdovky pak také najdeme restauraci, půjčovnu sjezdového i snowboardového vybavení a ubytování.

Zalidněnost:

V areálu jsme potkali jen několik skupinek malých lyžařů s instruktorem jezdících v zástupu za sebou. U turniketů se děti malinko hromadily, čekací doba byla ale jen několik málo minut.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve spodní části přímo u sjezdovky najdeme restauraci s pultovým prodejem, kde se nabízí polévka a menší sortiment teplých jídel. Pří nepřízni počasí z ní můžeme pozorovat dění venku.

Doprava do střediska a parkování:

Areál je vzdálen asi 10 km od Hustopečí. Parkování je několik desítek metrů od sjezdovky na pěkném a rozlehlém parkovišti.

+ plusy

  • nízké ceny
  • příjemné, rodinné prostředí
  • kurzy pro děti i dříve narozené

- mínusy

  • celkové rozměry střediska, které jej předurčují jen pro výuku dětí a školní lyžování
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 20.12.2022  | Němčičky

  • autor: vasek4545
  • hodnocení:

Jako každý rok, tak i letos jsme se před lyžařskou sezónou jeli s dětmi rozlyžovat (zvyknout si na delší lyže) na náš "jihomoravský ledovec", který máme 5 km od domu. Zatím se lyžuje jen od 13 do 16 hodin. V pondělí provozovatelé vyšli vstříc paní učitelce z vedlejší vesnice, která domluvila asi 10 ...

17.02.2019  | Němčičky

  • autor: Kašpi
  • hodnocení:

Asi nejníže položené lyžařské středisko v České republice. Sjezdovky jsou mezi vinicemi. Ideální areál pro děti a začátečníky. K dispozici je také lyžařská škola.

Orlické Záhoří - Skioz

Orlické Záhoří - Skioz

Orlické Záhoří - Skioz

Orlické Záhoří - Skioz

Orlické Záhoří - Skioz

Orlické Záhoří - Skioz

SNOW tipy