Hohenbogen - aktuální report z 22.02. - 22.03.2015 - SNOW.cz

Hohenbogen aktuální report z 22.02. - 22.03.2015

  průměrné hodnocení:

Německo Německo - Bavorsko

Hohenbogen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skimajkli
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.02.2015 do: 22.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do tohoto bavorského střediska blízko hranic s ČR se dostanete z Plzně přes Nýrsko přibližně za 2 hodiny. Čeká vás svah s jednou dvojsedačkovou lanovkou a širokou škálou sjezdovek od mírné modré až po černou. Středisko je vhodnou alternativou pro menší šumavská střediska jako je Zadov, Kašperky apod.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde číslovány od 1 do 11. V horní části kopce jsou všechny červené sjezdovky 1 až 8. Černé neudržované (spíš tedy volný terén) jsou označeny jako 2 a 5. Spodní část je propletena modrými sjezdovkami 9 až 11.
Z vrcholu se můžete spustit dolů červenými sjezdovkami 1 - Sonnenhang, 3 - Ahornriegel Abfahrt a černou 2. Sonnnenhang je zpočátku úzká cesta, která se poté rozšiřuje a je vedena přes celý svah. Bohužel zde tuto šířku ani nevyužijete, protože sjezdovka se stáčí a je vedena po vrstevnici, tudíž počáteční rychlost zde rychle ztratíte. Ze sjezdovky č. 1 můžete sjet na červenou sjezdovku č. 4, která není ani sjezdovkou, ale pouze propojovací lesní cestou vedoucí k hospodě Haus Schönblick. Dále můžete přejet na sjezdovku č. 6, která je nazvána FIS Strecke. Tato sjezdovka je prudší a užší než zbytek sjezdovek. Další možností je sjezdovka č. 7 pod lanovkou, dále ještě lze na sjezdovku č. 8 - Eckstein Abfahrt nad zadržovací nádrží na vodu. Tato sjezdovka je příjemná na delší oblouk. Z vrcholu dále můžete sjet po sjezdovce č. 3 Ahornriegel Abfahrt, kde vás čeká proměnlivý svah, střídají se prudší místa s mírnějšími. Tato sjezdovka dále navazuje na č. 8.
Po zdolání těchto sjezdovek na vás čekají jen lehké modré, kterými se můžete různě proplétat až ke spodní stanici lanovky.

Sněhové podmínky:

Tento svah nikdy neoplývá velkou sněhovou nadílkou. V době naší návštěvy (22. 2.) internetové stránky uváděly na spodní stanici 40 cm a na vrcholu 50 cm. Ovšem podle našich odhadů byla výška tak o 10 až 15 cm nižší. Na některých místech již byl sníh špinavý od hlíny a dost se na svahu nacházely kamínky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sjezdovky jsou zde obsluhovány jednou starší dvojsedačkovou lanovkou a jedním vlekem - kotvou. Lanovka vás vyveze ze spodní stanice (657 m n. m.) na vrchol (1 050 m n. m.) za dlouhých cca 15 minut. Můžete vystoupit přibližně v jedné třetině na střední stanici a tím se vyhnete prudším červeným sjezdovkám, ovšem výstup se mi vždy zdál velmi krkolomný. Ale bylo vždy vidět, že obsluha ochotně pomohla. Lanovka nemá žádnou stříšku. Za špatného počasí nic moc příjemného.
V levé spodní části je kotva, která obsluhuje jen jednu modrou sjezdovku. V areálu se ještě nachází servis a půjčovna - nemáme ozkoušeno, ale vypadá kvalitně.

Zalidněnost:

Při našich dvou návštěvách (uprostřed a na konci sezóny) nebyl problém s žádnými frontami. Jednou se nám stalo, že před obědem byla fronta u lanovky max na cca 5 minut. Jinak žádný problém.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení je zajištěno třemi hospodami v celém areálu. Na vrcholu, uprostřed a na dolní stanici. U nástupu na lanovku se nachází ještě krytý kulatý stan. Občerstvení jsme otestovali jen na vrcholu, kde se nachází klasická bavorská hospoda s širokou nabídkou občerstvení. Ceny hlavních jídel jsou mezi 5 až 11 euro.

Doprava do střediska a parkování:

Pokud pojedete od Plzně, projedete Klatovy a pojedete do Nýrska, zde se dáte na přechod Svatá Kateřina a dále na Neukirchen am Hl. Blut. Cesty byly při naší návštěvě suché. U areálu se nachází kvalitní parkoviště s dostatečnou kapacitou a je přibližně 50 metrů od stanice lanovky.

+ plusy

 • malá zalidněnost
 • nabídka sjezdovek
 • občerstvení a kvalita služeb

- mínusy

 • zastaralá lanovka
 • označení sjezdovek - ve skutečnosti je méně červených a více modrých
 • kamínky na sjezdovkách
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.02.2015  | Hohenbogen

 • autor: HonzA_
 • hodnocení:

Na Šumavu moc pěkné a svižné sjezdovky. Pěkné jsem si zalyžoval. Bohužel hlavně na vrcholu ve sněhu dost kamínků. Takže bacha.

13.03.2014  | Hohenbogen

 • autor: bez sněhu
 • hodnocení:

Beze sněhu, nejezdilo se. j.

04.03.2013  | Hohenbogen

Krásné a z ČR velmi dobře dostupné středisko.

Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 69
Otevřené sjezdovky 0 z 250 km