Olešnice na Moravě - aktuální report z 11.12.2011 - 11.03.2012 - SNOW.CZ

Olešnice na Moravě | aktuální report z 11.12.2011 - 11.03.2012

Olešnice na Moravě - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Vysočina

průměrné hodnocení Olešnice na Moravě:
autor: lenule
návštěva od: 11.12.2011 do: 11.03.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lyžařský areál Ski Olešnice na Moravě leží asi 50 km od Brna. Byl vybudován v letech 1981 až 82 a výrazně zmodernizován v letech 2002 až 2006. Brněnskými lyžaři je toto středisko velmi oblíbené a přesto, že se nachází v poměrně malé nadmořské výšce cca 550 až 650 m n. m., lyžařská sezona zde trvá až neuvěřitelně dlouho (v zimě 2011/12 se lyžovalo cca od začátku prosince do poloviny března).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál nabízí jednu cca 500 m dlouhou sjezdovku s převýšením cca 100 m, z jejíž pravé strany vede kotvový vlek a z levé vlek typu poma. Pod sjezdovkou se nachází malá hospůdka a turistická ubytovna, jsou tam i toalety pro veřejnost. V areálu je lyžařská škola, servis a půjčovna. K prvním lyžařským krůčkům slouží krátký svah s dětským lanovým vlekem, který se nachází pod hospůdkou a jeho horní část ústí na parkoviště.
Hlavní sjezdovka je osvětlená, je možné i večerní lyžování.

Sněhové podmínky:

Do Olešnice jsme jezdili průběžně celou zimní sezonu 2011/12 a sněhové podmínky byly po celou dobu více než dobré. Dokonce i v době, kdy se jinde ještě nelyžovalo (např. první polovina ledna), měli v Olešnici krásně bílý svah a o návštěvníky z Brna a okolí tak nebyla nouze. Areál využívá sněhových děl a sjezdovky jsou denně rolbovány.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu se nachází jeden vlek typu kotva, jeden typu poma (oba o délce cca 500 m) a dětský lanový vlek. Je možno si zakoupit jak časové, tak bodové jízdné. Dětský lanový vlek je zdarma. Středisko disponuje tuším 3 nebo 4 webkamerami, které jsou v provozu non-stop a člověk se může rozhodnout ráno podle počasí a počtu lidí ve frontě :-), zda ještě vyrazí na lyže nebo si počká na lepší příležitost.

Zalidněnost:

O víkendech či neřkuli přímo o vánočních svátcích a poté ještě v době, kdy jinde nebyl sníh, byly fronty na vleky dosti dlouhé. Nejhorší to bylo asi na Silvestra... Přes týden se tu střídaly spíše lyžařské školky a běžných návštěvníků bylo pomálu. Aktuální množství lyžařů možno sledovat on-line na internetu přostřednictvím strategicky rozmístěných webkamer.

Občerstvení a aprés-ski:

U nástupní stanice vleků se nachází hospůdka u Césara, která nabízí polévky, minutkovou kuchyni (smažený sýr, řízek, hranolky, langoš apod.), teplé a studené nápoje a cukrovinky. V hospůdce je poměrně málo míst k sezení, ale je možno posedět i venku na zahrádce (terase). Občerstvení se dá zakoupit jak uvnitř restaurace, tak zvenku u okénka. Toalety jsou přístupné pouze zvenčí, nacházejí se mimo restaurační část budovy.

V průběhu sezony se v lyžařském areálu pořádají různé akce - silvestrovská párty s ohňostrojem, valentýnská párty, karneval na lyžích apod. Byli jsme svědky i nějaké reklamní show jednoho z výrobců lyží (značkou už si nejsem jistá), zdarma se pak daly zapůjčit lyže na testovaní.

Doprava do střediska a parkování:

Areál je vzdálen cca 50 km od Brna, nám to vycházelo na cca 45 min cesty. Parkování je přímo u areálu, parkoviště je však zpevněné jen místy, při větším náporu lyžování chtivých jedinců se parkuje na přilehlém poli a obzvláště na jaře je pak problém s vyjížděním (auta se zahrabávají do bláta). Pracovníci na parkovišti však mají situaci plně pod kontrolou, hlídají seřazování aut při nájezdu i výjezdu z parkoviště a ochotně pomáhají při vyprošťování.

+ plusy

  • ideální středisko pro začátečníky, rodiny s dětmi nebo třeba na rozjezd před sezonou
  • aktivní zasněžování a s ním související nadstandardní délka lyžařské sezony
  • krátká dojezdová vzdálenost od Brna
  • on-line webkamery

- mínusy

  • fronty v období vánočních svátků a o některých víkendech
  • horší podmínky pro parkování při větším náporu aut

Zajímavé odkazy

http://www.ski-areal.cz/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.01.2018  | Olešnice na Moravě

autor: Lucik
hodnocení:

Olešnice leží cca 50 km od Brna. A v této době je to asi nejlépe vysněžený areál v okolí Brna. Bohužel o víkendu sem vyrazilo asi celé Brno. Pro náročného lyžaře to není, ale pro začátečníky dobré. Vyrazit sem naučit děti lyžovat výborné. Je zde lyžařská škola. Pokud rodiče chtějí učit děti samy, je...

zobrazit celý report

31.01.2017  | Olešnice na Moravě

autor: Petidvo
hodnocení:

Když dnes tak pěkně připadlo, rozhodl jsem se, že zajedu do nedaleké Olešnice na Moravě. Vyrazil jsem až po práci, takže jsem dojel na místo až kolem 18:30, což ale díky slušnému osvětlení není problém. Vzhledem k tomu, že plánuju kupovat lyže, dnes jsem to pojal jako testovací večer VIP lyží z půjč...

zobrazit celý report

13.01.2017  | Olešnice na Moravě

autor: peters1
hodnocení:
Byli jsme včera na večerním lyžování (cca 18 až 20 hod. a sjezdovka vypadala dobře, žádná sněhová nahrnutí a ani muldy, občas malá ledová plotna, ale nic hrozného. Pěkné lyžování.

24.01.2016  | Olešnice na Moravě

autor: V0174
hodnocení:
Jeli jsme dneska kolem, lyže jsme měli s sebou, tak jsme si řekli, že se na dvě hoďky zastavíme na jídlo a na lyže. Restaurace ale byla beznadějně plná (byl čas oběda) a venku víc lidí ve frontě na vleky než na sjezdovce. Sněhové podmínky vypadaly dobře, ale abych se za dvě stovky za dvě hodiny čtyřikrát svezl, to si radši nechám ujít. Ve středisku jsem byl poprvé, ale pokud náhodou zase nepojedu kolem, tak tam asi jen tak nepojedu.

17.01.2015  | Olešnice na Moravě

autor: MonikaMat
hodnocení:

Díky teplotám a horšímu sněhu bylo méně lidí, což ale nebránilo dobrému lyžování. Tento areál jsme si oblíbili pro velmi příjemné prostředí a pohodové lidi, kteří se o areál starají. Občas tam je více lidí, ale nám to nevadí. Máme to tam rádi.

zobrazit celý report

01.01.2015  | Olešnice na Moravě

autor: jeaniss
hodnocení:

Do lyžařského střediska Olešnice jezdíme poměrně často, je to pro nás nejbližší středisko. A tak jsme se sem vydali na novoroční večerní lyžovačku.

zobrazit celý report

03.01.2015  | Olešnice na Moravě

autor: MonikaMat
hodnocení:
Drobné fronty rychle ubývaly. Obsluha u vleku skvělá. Pomáhají u kotvy nejen dětem, ale i dospělým. Sníh velmi dobrý, převážně technický.

30.12.2014  | Olešnice na Moravě

autor: Jiřa
hodnocení:
Příjezd v 8:00, na parkovišti již cca 50 aut, čekání u pokladny cca 10 minut, čekání na vlek cca 15 minut, šířka sjezdovky omezena cca na 1/3 (to je odhadem 10-13 metrů), zbytek intenzivně zasněžován, na okraji sjízdného pruhu ještě postaven slalom pro nějaký trénující oddíl. Po pěti jízdách, kdy jsem neustále čekal odkud mě někdo sejme jsem se rozhodl, že tohle za to nestojí. V 10:30 odjíždím, parkoviště na poli již plné a auta neustále přijíždí. Dnešní bilance: 100 km autem a 5 x 500 metrů na lyžích.

28.11.2013  | Olešnice na Moravě

autor: HONZAJS122
hodnocení:
Zasněžují, co jim děla stačí... Přírodního sněhu víceméně poprašek.

07.01.2013  | Olešnice na Moravě

autor: Bbrody

Ski areál Olešnice na Moravě se nachází v severní části Jihomoravského kraje a je snadno dostupný z Brna. Areál má jednu sjezdovku asi 500 m dlouhou, která je po obou stranách obsluhována vleky (poma, kotva). Celý svah je zasněžován 6 sněhovými děly a upravován rolbami. V areálu je i večerní lyžová...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Terrasses de Veret
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 2 018 Kč/os.
Apartmánový komplex Schönblick
Orientační cena za noc 535 Kč/os.
Park Hotel & Club Diamant
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 740 Kč/os.