Spálena dolina - aktuální report z 12. - 16.03.2012 - SNOW.cz

Spálena dolina aktuální report z 12. - 16.03.2012

  průměrné hodnocení:

Slovensko Slovensko - Roháče

Spálena dolina - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: stana
 • návštěva od: 12.03.2012 do: 16.03.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Spálena dolina vás určitě finančně nezruinuje, a lyžovačku si zde doopravdy užijí všichni. Nikdo mi nebude říkat, že Alpy jsou levnější a lepší. Domácká a příjemná atmosféra se nenahradí šedesáti kilometry sjezdovek. A pochybuji, že mě Alpy vyjdou na méně než 4 000Kč za týden se vším všudy.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

I když areál na evropské poměry není velký, můžeme si vybrat z několika kombinací sjezdovek (viz mapa). Já nejraději lyžuji po jedničce a v polovině přejedu na trojku. Neznám pohodovější sjezdovku. Tato kombinace měří asi 1 600 m a převýšení je zhruba 400 m. Když si chci vybrat kratší sjezdovku, lyžuji na horní pomě (asi 800 m). Nahoru k ní mě vyveze čtyřsedačka, ze které jsou překrásné výhledy na okolní štíty. Problém je v tom, že lanovkou se nahoru vyvezou i slabší lyžaři, kteří horní sjezdovku jakžtakž zvládnou, ale odpoledne, když se snaží dostat k parkovišti je jimi poseta celkem náročná trojka a lyžování se už nedá tak užít jako dopledne. Ve spodní části spálené je široká a mírná sjezdovka, která je výborná pro děti a začátečníky.Jsou tam dvě pomy, jedna úplně mírná a krátká, ta druhá je delší a začátek sjezdovky je pak malinko prudší (po této pomě se příchozí lyžaři dostávají k lanovce). Problém spodní sjezdovky je v tom, že dole brzo zapadá slunce, takže pokud se chce nelyžař opalovat, musí nahoru.

Sněhové podmínky:

Lyžařské středisko Spálená dolina – Zuberec leží v nadmořské výšce 1 100–1 600 m n. m. a na svahu obráceném na sever, takže sníh, který tam napadne už na podzim, netaje a vydrží až do jara. Letos se na Spálené lyžovalo až do května. Kromě toho se všechny sjezdovky, mimo černých, zasněžují a upravují (a musím říct, že na rozdíl od některých našich sjezdovek tam upravovat umí).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Je tam čtyřsedačková lanovka, která vyveze lyžaře až na horní část sjezdovky, tam je poma (asi 850 m). Dole nad parkovištěm jsou dvě pomy pro začátečníky. Jinak středisko nabízí ještě ski servis, půjčovnu a prodej lyžařské výstroje a lyžařskou a snowboardingovou školu i ubytování.

Zalidněnost:

Pokud nejsou v Polsku poblíž hranic prázdniny, tak je středisko skoro liduprázdné. I tak jsou čekací doby maximálně 15 minut.

Občerstvení a aprés-ski:

Pokud máte hlad, tak se můžete najíst ve třech bufetech. A to u horní stanice pomy B (venkovní bufet), u dolní stanice lanovky a na parkovišti. Spodní bufety bývají celkem narvané, hodilo by se rozšíření. Ceny jsou docela levné. Pokud můžu něco doporučit, tak je to horká čokoláda se šlehačkou v horním bufetu – pohádka. Kdo nechce strávit dovolenou jen na Spálené, má možnost si vybrat ještě s několika jiných sjezdovek, např. v Zuberci nebo na Oraviciach. Mezi Zubercem a Zverovkou jsou také upravované běžecké tratě. Přímo v Zuberci jsou koliby, kavárny i pizérie s volným internetem, bowling, sauny i bazén. Mezi Spálenou a Zubercem je muzeum oravské dědiny, které je otevřené i v zimě. Termály jsou asi 9km od Zuberce a 18 km od Spálené, jmenují se Meanderpark Oravice. Kdo nechce, určitě se nudit nebude.

Doprava do střediska a parkování:

Lyžařské středisko Spálená dolina – Zuberec se nachází na Oravě v Západních Tatrách. Je vzdálené asi 9 km od obce Zuberec (směr Zverovka). Příjezd do areálu je bezproblémový. Přijedete po upravované cestě na obrovské parkoviště, kde nemáte problém zaparkovat, a které je zdarma. I když hustě sněží, pro technické služby Zuberce to není žádný problém. Kdo nemá auto, může se dopravit skibusem. Podle zájmu se vypravuje jeden nebo i více skibusů a to z Habovky přes Zuberec až na sjezdovku a odpoledne zpět.

+ plusy

 • Je tu výborná atmosféra, srdeční lidé a je to tu balzám na nervy (alespoň pro mne).

- mínusy

 • Doopravdy mě nenapadá žádný zápor, snad, že je lanovka trochu pomalá, což je nevýhoda když hodně fouká, ale kdo je připraven není překvapen.
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.03.2022  | Spálena dolina

 • autor: JančiM
 • hodnocení:

"Na Orave dobre, na Orave zdravo". Tento fakt potvrdzuje aj moja návšteva známeho, pre mňa však nového lyžiarskeho strediska v Roháčoch v Spálenej doline, ktoré som mal už dlhšie zapísané v mojom denníčku. Tešil som sa najmä na šesťsedačkovú lanovku a dvojkilometrovú zjazdovku, na ktorej podľa záber...

21. - 22.04.2021  | Spálena dolina

 • autor: cengo
 • hodnocení:
Využili sme post-covidové znovuotvorenie strediska na jarnú lyžovačku. Dostatok snehu, spustené všetko okrem starej štvorsedačky. Ľudí pomerne dosť, na tento aprílový čas v strede týždna (zrejme zaúradovali abstinenčné príznaky lyžiarskych fajnšmekrov), ale bez čakania, a bez preplnených zjazdoviek. Vzhľadom na vysoké jarné teploty a slnečné počasie zjazdovky rýchlo mäkli. Lyžiari poväčšine starí masters mazáci a dôchodcovia s vnúčatami. Otvorené bufety cez okienko, so sedením vonku. Na záver sezóny paráda.

23.02.2019  | Spálena dolina

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

I přes nízké teploty jsme neváhali a vyrazili na Roháče. Všechny sjezdovky v provozu. I když bylo větrné počasí, užili jsme si krásné horské scenérie.

09.02.2019  | Spálena dolina

 • autor: -mis-
 • hodnocení:
Vynikající podmínky pro lyžování. Celý areál působí novým dojmem. Hodně udělá moderní 6sedačková lanovka. Stará 4sedačková lanovka je v provozu pouze ve špičce. Většina lidí ale volí novou lanovku. Sjezdovky po celý den ve výborném stavu, i když byla sobota. Návštěvnost ale nebyla veliká. Pouze poslední úsek sjezdovek je již kolem poledne skoro nesjízdný kvůli bubnům, jak tam lidé jezdí pomalu. Je to trochu nešťastné řešení. Jinak ale velká spokojenost. Celý areál je moc milé překvapení.

26.12.2017  | Spálena dolina

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

Vzhledem k povánočnímu termínu zde bylo relativně málo lidí a dobré sněhové podmínky. I když zledovatělé sjezdovky vyžadovaly ostré hrany.

26.03.2017  | Spálena dolina

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

Doma jsme si říkali, že zima ještě nekončí a zajedeme si užít jarní lyžovačku do Roháčů, kde je středisko Spálená stále v otevřeno. Bohužel se nejednalo o jarní poježděníčko, ale spíše lyžování v lednu na ledovci. Zima jak v ruském filmu na teploměru -9, ale pocitově -20, vítr a sjezdovka totálně z...

31.03. - 01.04.2016  | Spálena dolina

 • autor: Romis2
 • hodnocení:
Perfektní jarní lyžovačka, skvělé okolní panorama

25.02.2012  | Spálena dolina

 • autor: toom007
 • hodnocení:

Spálená dolina - Roháče je docela pěkný a schovaný areál, docela hojně navštěvován polskými turisty. Lyžuje se tu až do května, díky poloze svahu, který je uzavřen skoro ze všech stran.

Kopřivná

Kopřivná

Kopřivná

Kopřivná

Kopřivná

Kopřivná

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 2