Sternstein - aktuální report z 13.03.2015 - SNOW.cz

Sternstein aktuální report z 13.03.2015

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

Sternstein - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Ferry
 • hodnocení:
 • návštěva od: 13.03.2015 do: 13.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dojem výborný! Jako v loňské sezóně zvolili jsme k poslední lyžovačce středisko nám blízké Sternstein, a to v neoblíbené datum pátek třináctého dne v měsíci březnu 2015, ale nelitovali jsme toho ani na minutku. Fajná lyžovačka byla to...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jak poznamenáno výše jest, byl to vzhledem k našim časovým možnostem náš poslední vyjezd na ski v sezóně 2014 - 2015. Tímto máme letos ,,nalítáno" necelý měsíc v úžasných horských scenériích, což jest o malinko méně než v sezónách minulých, leč povinnosti pracovní a život obecný nám letos, holt, vice příležitotí nedopřál. Jeli jsme na jistotu. Středisko známe a dobře víme, jak je zde o návštěvníky postaráno a jako volba posledního povožení se na "divokých prkýnkách" pro nás ideální neb jsme Budějčáci a máme to coby kamenem hodil a zbytek autem dojel. Nejsilnější dojem z návštěvy? Rodinné středisko, jenž uspokojí jak náročnější lyžaře, tak začátečníky i rodiny s dětmi. Jest to středisko menší, leč jeho genius loci ohodnotil bych třemi hvězdami z pěti možných. Poloha jeho je pro Jihočechy devízou přednostní neb nachází se doslova za čárou hraniční a obsluha v "občerstvovně" mluví snad už jen převážně česky, což jest pro návštěvníky nejen příjemné, ale hlavně praktické. S podivem jest, že přestože u nás ekonomická situace jest prachbídná a mzdy proti jiným státům EU úsměvné, návštěvníci jsou zde povětšinou původu z ČR. Znovu potvrzení, že národ jsme věru lyžařský!

Sněhové podmínky:

Na dobu tuto vynikající. Vzpomínali jsme na loňskou zimu, kdy 7.3.2014 jsme zde (také poslední svezení v sezóně) jezdili v počtu pouhých čtyř lyžařů z ČR na posledních zbytcích sněhu a přes sjezdovku se již proháněli cyklisté. Tentokráte sjezdovky byly krásně upravené a lyžování byla jedna radost. Počasí sice nebylo VIP, honila se svahy mlha, leč optické podmínky byly obecně dobré a přijatelné. S kamarádem jsme si sjíždění okořenili prohozením "spodního prádla", což v hantýrce naší znamená výměnu lyží a musím uznat, že pan Luštinec dělá úžasné fisové slalomky. To jsou opravdu "ledobijky"! České lyže v takové kvalitě... zázrak. Už vím, za co vyměním své Atomicy TI!

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Luxus. Nebyli jsme v Alpách, ale jeli si užít lyžování na Šumavě. Kdo zná střediko toto, dobře ví, že přepravní kapacita zde není velkým problémem. Vynikající alternativou jest možnost využití lanovky s možností vynesení se sedačkou, nebo kabinkou.

Zalidněnost:

V den tento minimální. To víte, pátek třináctého sedí každý raději doma. Nicméně jsme se krásně pobavili nejen sjezdem v brankách (asi jsme malinko naštvali ty, jimž to určeno bylo, ale nikde žádná výstraha, ni zákaz nebyl, tak jme to holt prubli), ale obecně byl to hezký pátek. Potkali jsme tam fajn tátu se šestiletým prckem, s nimiž jsme nějakou náhodou sladili rytmus a v kabince jsme si krásně potlachali nejen o věcech lyžařských... Hezký den!

Občerstvení a aprés-ski:

Na tak malé středisko hodnotím hodně kladně. Možnost odpočinku s poezením venku i uvnitř restaurant vyhoví všem. Zázemí jest dostačující - restaurant je fajn, v pohodě a hlavně i obsluha mluví sprostě a prostě česky. Příjemné prostředí. Neoslní, ale je tam fajn...

Doprava do střediska a parkování:

V dobu naší návštěvy byly cesty suché a bezpečné. Na parkovišti se nacházelo pouze něco málo vozidel, tudíž luxus. Ale i v případě většího náporu jsou parkovací capacity dotatečné.

+ plusy

 • Rodinné středisko
 • Charakter svahů
 • Vzdálenost od ČR
 • Česky mluvící personál
 • Upravenost svahů

- mínusy

 • Nic pro milovníky megastřediek
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26.01.2020  | Sternstein

 • autor: doum25
 • hodnocení:

Poslední lednovou neděli jsme v rámci akce Dny českého rodinného lyžování 25. a 26. 1. 2020 vyrazili do příhraničního rakouského areálu Sternstein. V rámci této akce stál denní skipas pro dva dospělé a až tři děti 50 €. Byla to naše první návštěva tohoto střediska a středisko nás celkem příjemně pře...

09.03.2014  | Sternstein

 • autor: Ferry
 • hodnocení:
Dne 7.3.2014 jsme jeli na poslední chvíli uplatnit možnost slevy 1+1 skipas zdarma na Sternstein. Byla to labutí píseň letošní zimy v tomto středisku. Lyžovalo se již jen na jediné sjezdovce. Ráno se tam pohybovalo několik dětí - jakýsi dětský den plný her. Ty ale brzy přestaly jezdit a od té doby jsme se tam pohybovaly již jen dva páry z ČR! Takže pohoda, nicméně po poledni se již lyžovat dosti dobře nedalo, neb to zavánělo poškozením lyží a při přejezdech ze stínu na slunce se lyže doslova zastavovaly, takže hrozil ústopád. Raritou bylo, když jsme při sjíždění potkali cyklistu, který si to dupal hore svahom při okraji sjezdovky. To byl neklamný důkaz toho, že tady již paní zima dokralovala... a tak tedy příští zimu SKOL! Ferry K.

26.02. - 01.03.2012  | Sternstein

Oproti Hochfichtu na druhé straně Šumavy tak trochu opomíjené rakouské středisko. Příjemné červenomodré sjezdovky, rakouské služby a moderní telemix pro přepravu lyžařů. Dobrá dopravní dostupnost ve směru od Lipna nad Vltavou.

15.01.2010  | Sternstein

Jedním z méně nápadných příhraničních areálů je šumavský Sternstein nedaleko Bad Leonfeldenu. Je bezproblémově dostupný z Vyššího Brodu, tedy i z oblasti kolem Lipenské nádrže a letos jej výrazně zatraktivnila stavba moderní lanovky typu telemix, která nahradila dřívější kodrcavou dvousedačku. Lyžov...

Sternstein

Sternstein

Sternstein

Sternstein

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 2
Otevřené sjezdovky 0 z 5 km