Sternstein - aktuální report z 26.01.2020 - SNOW.cz

Sternstein aktuální report z 26.01.2020

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

Sternstein - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: doum25
 • hodnocení:
 • návštěva od: 26.01.2020 do: 26.01.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Poslední lednovou neděli jsme v rámci akce Dny českého rodinného lyžování 25. a 26. 1. 2020 vyrazili do příhraničního rakouského areálu Sternstein. V rámci této akce stál denní skipas pro dva dospělé a až tři děti 50 €. Byla to naše první návštěva tohoto střediska a středisko nás celkem příjemně překvapilo.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko disponuje třemi sjezdovkami, z nichž byly v době naší návštěvy otevřeny dvě. Slalomhang vedoucí pod lanovkou byla z důvodu nedostatku sněhu uzavřena. Obě sjezdovky jsou tak akorát široké s prudší pasáží v horní části, délka obou sjezdovek je okolo dvou kilometrů, z nichž Familienabfahrt je o něco delší a má mírný dojezd k lanovce podél dětského parku.

Sněhové podmínky:

Sjezdovky byly vysněženy technickým sněhem, přírodního sněhu okolo sjezdovek je velmi pomálu. Ráno byly sjezdovky pěkně upravené s tvrdším podkladem, který hlavně v horních částech sjezdovek v průběhu dne měkl. S přibývajícím časem se objevilo také pár vydřených míst, ovšem dalo se jim bez problému vyhnout.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní přepravní kapacitu zajišťuje kombinovaná lanovka, kdy na tři šesti-sedačky připadá jedna osmimístná kabinka. V horní části Familienabfahrt je pak ještě kotvový vlek, který nebyl v době naší návštěvy v provozu. Dětskou školičku pak ještě obsluhuje pojízdný pás.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vzhledem k nedělnímu termínu a výše zmíněné akci spíše vyšší. V areálu bylo zejména větší množství dětských lyžařů. Na lanovku se čekalo 5 až 10 minut, ovšem na sjezdovkách bylo místy volněji.

Občerstvení a aprés-ski:

Navštívili jsme samoobslužnou restauraci přiléhající k parkovišti, asi jedinou v areálu. Jídlo dobré, ceny o něco málo nižší než v Alpách.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta bez problémů přes Studánky, z hlavní silnice pak odbočka před Bad Leonfeldenem po užší silnici vedoucí k areálu, kde je u dolní stanice LD bezplatné parkoviště.

+ plusy

 • Rodinný areál
 • Sjezdovky vhodné pro carvingový oblouk
 • Bezplatné parkování přímo u lanovky

- mínusy

 • Vyšší zalidněnost
 • Uzavřená sjezdovka Slalomhang
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.03.2015  | Sternstein

 • autor: Ferry
 • hodnocení:

Dojem výborný! Jako v loňské sezóně zvolili jsme k poslední lyžovačce středisko nám blízké Sternstein, a to v neoblíbené datum pátek třináctého dne v měsíci březnu 2015, ale nelitovali jsme toho ani na minutku. Fajná lyžovačka byla to...

09.03.2014  | Sternstein

 • autor: Ferry
 • hodnocení:
Dne 7.3.2014 jsme jeli na poslední chvíli uplatnit možnost slevy 1+1 skipas zdarma na Sternstein. Byla to labutí píseň letošní zimy v tomto středisku. Lyžovalo se již jen na jediné sjezdovce. Ráno se tam pohybovalo několik dětí - jakýsi dětský den plný her. Ty ale brzy přestaly jezdit a od té doby jsme se tam pohybovaly již jen dva páry z ČR! Takže pohoda, nicméně po poledni se již lyžovat dosti dobře nedalo, neb to zavánělo poškozením lyží a při přejezdech ze stínu na slunce se lyže doslova zastavovaly, takže hrozil ústopád. Raritou bylo, když jsme při sjíždění potkali cyklistu, který si to dupal hore svahom při okraji sjezdovky. To byl neklamný důkaz toho, že tady již paní zima dokralovala... a tak tedy příští zimu SKOL! Ferry K.

26.02. - 01.03.2012  | Sternstein

Oproti Hochfichtu na druhé straně Šumavy tak trochu opomíjené rakouské středisko. Příjemné červenomodré sjezdovky, rakouské služby a moderní telemix pro přepravu lyžařů. Dobrá dopravní dostupnost ve směru od Lipna nad Vltavou.

15.01.2010  | Sternstein

Jedním z méně nápadných příhraničních areálů je šumavský Sternstein nedaleko Bad Leonfeldenu. Je bezproblémově dostupný z Vyššího Brodu, tedy i z oblasti kolem Lipenské nádrže a letos jej výrazně zatraktivnila stavba moderní lanovky typu telemix, která nahradila dřívější kodrcavou dvousedačku. Lyžov...

Sternstein

Sternstein

Sternstein

Sternstein

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 2
Otevřené sjezdovky 0 z 5 km