Bonneval sur Arc - aktuální report z 09.03.2015 - SNOW.cz

Bonneval sur Arc aktuální report z 09.03.2015

    průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

Bonneval sur Arc - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Jiřa
  • hodnocení:
  • návštěva od: 09.03.2015 do: 09.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko jsme navštívili v rámci pobytu ve Val Cenis, kdy je možno v rámci rozšířeného skipasu tzv. Eski-mo lyžovat i v dalších střediscích v údolí Haute Maurienne. Toto rozšíření skipasu stojí 25 EUR a mimo Bonnevalu je možno ještě lyžovat ve střediscích La Norma, Aussois a Valfréjus. Pokud nemáte k dispozici auto, pak je možno využít k cestě do Bonnevalu místní autobusovou linku (Bramac – Bonneval), která jezdí zdarma každý den v cca 1,5hodinových intervalech. Vzdálenost z Val Cenis je asi 20 km. Při cestě do ostatních středisek je nutno použít speciálni skibus, který jezdí ráno vždy jedenkrát v týdnu do určitého střediska a odpoledne zpět. Viz. odkaz : http://www.eski-mo.com/…des-navettes. Příkladně : úterý – Norma, středa – Valfréjus, čtvrtek - Aussois, pátek - Bonneval. Na tento skibus je však nutno se objednat alespoň den předem na některé pokladně kde se prodávají skipasy. V praxi nás však jelo autobusem vždy maximálně 15.
Bonneval sur Arc je středisko, pro které mám slabost. Navštívil jsem ho již před cca 5 roky a i letos jsem byl hodně natěšený. Je to malé středisko - pouze 25 km sjezdovek ležících ve výšce 1 800-3 000 m n. m., úplně na konci údolí Haute Maurrienne. V létě byste se odtud mohli dostat průsmykem Izoard do Val d´Isere. Samotná vesnice je velmi stará (převážně kamenné domy) a na jejím okraji je novější ubytovací část ovšem postavená v podobném stylu. Mezi těmito částmi je kluziště a cvičná loučka s vlekem. Lyžařský areál leží na horním konci obce cca 200 metrů od konečné autobusu.
http://www.eski-mo.com/…eval-sur-arc

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Od malé pokladny vás vyveze čtyřsedačka nad modrou dojezdovou sjezdovkou asi o 250 metrů výše do centra skiareálu. Zde je malá restaurace, 3 kratší pomy a neodpojitelná čtyřsedačka. Tou se vyhoupneme do cca 2 500 m n. m. Od ní dolů zpět do centra nás vedou tři varianty houpavé modré, které se spojí v široký traverz, z něho odbočují vlevo postupně neupravovaná černá a poté ultraširoký slalomák, značený modře a červeně. V praxi je však spíš červený až černý a lze jej sjíždět snad čtyřmi variantami. Vyjedeme lanovkou zpět do horního patra, od lanovky kousek dolů a poma nás vyveze do cca 2 650 m n. m. Odtud vede několik houpavých červených a modrých tratí přes obrovské terénní nerovnosti. Vydáme-li se dolů tratí nejvíc vlevo (ve směru jízdy) dostaneme se k další neodpojitelné čtyřsedačce s názvem 3000, která nás dopraví na nejvyšší bod skiareálu do výšky 3 000 m n. m. Odtud jsou nádherné výhledy na okolní třiapůltisícové vrcholy a rovněž daleko do údolí Maurienne. Začíná zde také další ultraširoký svah, na kterém je vytyčena neupravovaná černá sjezdovka, ostrá červená a ještě zbývá spousta volného terénu. Červená sjezdovka Aiglon nejprve jako široký slalomák padá prudce dolů, po cca 1 km se lomí doprava, po členité pasáži zatáčí ostře doleva a přes terénní boule a několik zatáček dojíždí zpět k k třítisícovce. Celkem svrchu až dolů může dát ten, co na to má, na jeden zátah cca 1 200 výškových metrů po velmi pěkných sjezdovkách.

Sněhové podmínky:

Výborné. Všechny sjezdovky sjízdné bez omezení a velmi dobře upravené. V dolní části skiareálu byl cca 1 metr, v horních partiích cca 2-2,5 metru kvalitního sněhu. Nádherné slunečné počasí.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Starší neodpojitelné čtyřsedačky a pomy, ale sem to nějak patří a vůbec mi to nevadilo.

Zalidněnost:

Velmi malá, ani náznak fronty a sjezdovky téměř prázdné.

Občerstvení a aprés-ski:

Jedna menší restaurace na sjezdovce a další větší u nástupu na nejspodnější lanovku. Hlavní jídla cca 10-15 EUR. Malé pivo 3,2 EUR.

Doprava do střediska a parkování:

Místní autobusovou linkou. Cesta tam bez problémů poloprázdným autobusem. Cesta zpět plným a přetopeným autobusem. Plným myslím sedících cestujících, protože ve Francii se údajně v linkových autobusech nesmí stát. Naše řidička nás přepočítala a hned volala o posilu.

+ plusy

  • velmi klidné středisko s prázdnými, pěknými sjezdovkami
  • nadprůměrné převýšení sjezdovek
  • nádherná scenérie okolních hor

- mínusy

  • přece jenom malé středisko, vhodné tak na 2 dny
  • starší přepravní zařízení
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16. - 23.03.2013  | Bonneval sur Arc

Velmi klidné středisko v severních Savojských Alpách. Vesnička je ve výšce 1 800 m n. m.,takže o sníh nebylo nouze. První 2 dny nám silně sněžilo a napadlo asi 70 cm sněhu. Lanovky jezdí až do výšky 3 050 m. Sjezdovky byly upraveny a ceny skipasů byly velmi příznivé. Za celodenní skipas jsme platili...

Swieradow Zdroj

Swieradow Zdroj

Swieradow Zdroj

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 2
Otevřené sjezdovky 0 z 2 km